על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

יובל כתב: 27 ספטמבר 2021, 17:49 "מדרון חלקלק" זה טיעון גרוע. זה בעצם קיצור ל-"אמנם ההחלטה הזאת תהיה נכונה ומוסרית, אבל אולי זה יפתח פתח בעתיד למהלך לא מוסרי כלשהו".
אז קודם כל, אין לנו שום דרך לדעת אם ואיך החלטה X בהווה תשפיע על החלטה Y בעתיד, ומהי אותה החלטה Y בכלל, באיזו סיטואציה היא תתקיים, מה יהיו ההשפעות שלה, איך החלטה X בכלל קשורה לעניין וכו'.
ובכל מקרה, אם החלטה X היא מוסרית בפני עצמה, אז היא ההחלטה הנכונה. אם וכאשר בעתיד תהיה דילמה מוסרית אחרת, שכל אחד יביע את דעתו עליה בלי קשר להחלטה X.
ואם מתייחסים לשאלה הספציפית הנוכחית, אז ברור שיותר מוסרי (ואולי גם יותר מועיל) לתעדף מחוסנים במידת הצורך.
אבל רפואה לא עוסקת במוסר, רפואה עוסקת בהצלת חיים ושאלת המוסר איננה רלוונטית כאן, רק חישובי שרידות לפי המצב של כל אדם, בלי קשר לאיזה חיסון הוא עשה או לא עשה,
או בהקשר שקודם כתבתי, לא משנה אם אתה המחבל או חף מפשע, הרפואה תטפל בשניכם, ואם אתה עם פרוגנוזה נמוכה משמעותית של המחבל, ובכן, יותר משאבים יושקעו בו.

אם משהו השתנה ומדינת ישראל הפסיקה לטפל במחבלים או סתם אסירים, כמובן, חצינו את הסף ואתם צודקים. עד אז,
לא רלוונטי מה האדם העדיף לעשות לפני שהגיע למיטת בית החולים, אלא רק סיכוייו לצאת ממנה עם כמה שפחות נזק
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

אחלה פינקי
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

למה שאדם שפוי ישאל פסיכיאטר אם להתחסן או לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

למה שמישהו לא שפוי יהיה פסיכיאטר?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

dino כתב: 27 ספטמבר 2021, 09:26 יש איזה ליגה, אם כדורסל או כדורגל, שהשחקנים חוייבו בחיסון, או לחילופין, שיש אחוז גבוה מאוד(מאוד) של מתחסנים מרצון, בקרב אותם שחקנים מקצוענים?
בערך 90% משחקני ה-NBA מחוסנים נגד נגיף הקורונה בזמן שמחנות האימונים לקראת העונה החדשה כבר החלו, אך אותם 10% שעדיין לא עשו זאת, מייצרים מתח גדול מאוד בקרב הליגה ומובילים לדיון סוער בארצות הברית סביב הסוגיה. עד כה ישנם כמעט 40 שחקנים בליגה שמסרבים להתחסן כאשר הקולות הבולטים בנושא הם של קיירי אירווינג מברוקלין ובראדלי ביל מוושינגטון.

עדיין לא ברור כיצד הנושא הזה ייפתר ומה תעשה הליגה עם אותם 40 סרבני חיסונים. איך ישמרו על ספורטיביות אם שחקנים מרכזיים כמו נניח ביל לא יוכלו לקחת חלק במשחקים בערים מסוימות בעקבות הנושא הזה, ומה יהיו ההשלכות הפנימיות בתוך הקבוצות השונות אם שחקן לא מחוסן אכן יעביר את הנגיף הלאה וייצר טרגדיה באחת הקבוצות האלה? ה-NBA תצא לדרך ב-18.10, בעוד כשלושה שבועות, ובארצות הברית לא ממש יודעים להגיד גם היום איך בדיוק היא תושפע מהנושא

https://m.one.co.il/Mobile/Article/21-2 ... tml?ref=hp
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

מדרון חלקלק זה בעיה כמובן. רק אומר שדיברתי אתמול עם רופא טיפול נמרץ שממש לא התרגש מנושא אי חיבור מבוגרים מעל 65 למכונות. אמר שבגיל הזה סיכויי ההישרדות הם בגדול אפס, והם פשוט מעבירים חודש בסבל נוראי מחוברים למכונה עד שמתים. בקיצור שעדיף לא לחבר אותם ממילא.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הפועל כתב: 28 ספטמבר 2021, 11:12 מדרון חלקלק זה בעיה כמובן. רק אומר שדיברתי אתמול עם רופא טיפול נמרץ שממש לא התרגש מנושא אי חיבור מבוגרים מעל 65 למכונות. אמר שבגיל הזה סיכויי ההישרדות הם בגדול אפס, והם פשוט מעבירים חודש בסבל נוראי מחוברים למכונה עד שמתים. בקיצור שעדיף לא לחבר אותם ממילא.
זה בדיוק מה שכתבתי קודם.
השיקול שבגללו לא מחברים מבוגרים הוא שהתועלת במקרה שלהם (כלומר השיפור בסיכוי לשרוד) קטנה מאוד לעומת אצל צעירים. לא שנות חיים שנחסכות, לא תשלום מיסים עתידיים ולא שום שיקול חוץ-רפואי אחר.
כלומר זה ממש לא הצעד הראשון במדרון. להיפך, הצעד הראשון במדרון (מה שהוצע פה) הוא לחבר את המבוגר כי הצעיר לא התחסן.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Gaudi
קיבל.ה  41 לייקים

teknoboy כתב: 27 ספטמבר 2021, 13:23
Gaudi כתב: 27 ספטמבר 2021, 13:11 אני לא יודע לגבי המדרון החלקלק, יש לזה כבר סוג של תקדים - קדימות להשתלות לבעלי כרטיס אדי
יתרון קטן, שרלוונטי רק במקרה שיש שוויון ב"ניקוד" בין שני מועמדים להשתלה, וגם על זה יש סייגים ומגבלות. (הניקוד הזה מתבסס על פרמטרים רפואיים, לא על דברים כמו תרומה לחברה)

אם איציק היה אומר שבהינתן שני חולים שמצבם דומה מאוד, הוא מעדיף לתת עדיפות למי שטרח להתחסן, זה דבר אחד.
להחליט שבאופן גורף מעדיפים מחוסנים על פני לא מחוסנים כי הם לא סולידריים אז שיילכו להזדיין, זה משהו אחר לגמרי.
אני מסכים, לדעתי זה גם מה שצריך לקרות פה - קדימות למחוסנים מבין אנשים שמצבם הרפואי דומה.
העניין זה שקראתי איפשהו לדוגמא שבמודל ההעדפה לרג'נרון חולה לא מחוסן מקבל ניקוד נוסף רק בשל העובדה שהוא לא מחוסן. שזה בדיוק ההפך.

העדפת מחוסנים כשובר שוויון ראשון זה לא יקרה (אלא אם כן כמובן מתנגדי החיסונים יעשו את זה בעצמם ויקימו לעצמם בית חולים משלהם עם בלק ג'ק וכורכום, כולנו נשמח), וזה גם מיותר כי אני די בטוח שזה גם לא יעזור לעודד התחסנות. מי שלא התחסן עד עכשיו הוא או חבר בכת או אדיש / לא מחובר לעולם / חושב שיהיה בסדר. אפילו אני, מחוסן והכל, התנאי הזה *לבד* לא היה משכנע אותי להתחסן כי הסיכוי שלי להגיע למצב קשה הוא לא גדול.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Gaudi כתב: 28 ספטמבר 2021, 11:38
teknoboy כתב: 27 ספטמבר 2021, 13:23
Gaudi כתב: 27 ספטמבר 2021, 13:11 אני לא יודע לגבי המדרון החלקלק, יש לזה כבר סוג של תקדים - קדימות להשתלות לבעלי כרטיס אדי
יתרון קטן, שרלוונטי רק במקרה שיש שוויון ב"ניקוד" בין שני מועמדים להשתלה, וגם על זה יש סייגים ומגבלות. (הניקוד הזה מתבסס על פרמטרים רפואיים, לא על דברים כמו תרומה לחברה)

אם איציק היה אומר שבהינתן שני חולים שמצבם דומה מאוד, הוא מעדיף לתת עדיפות למי שטרח להתחסן, זה דבר אחד.
להחליט שבאופן גורף מעדיפים מחוסנים על פני לא מחוסנים כי הם לא סולידריים אז שיילכו להזדיין, זה משהו אחר לגמרי.
אני מסכים, לדעתי זה גם מה שצריך לקרות פה - קדימות למחוסנים מבין אנשים שמצבם הרפואי דומה.
העניין זה שקראתי איפשהו לדוגמא שבמודל ההעדפה לרג'נרון חולה לא מחוסן מקבל ניקוד נוסף רק בשל העובדה שהוא לא מחוסן. שזה בדיוק ההפך.

העדפת מחוסנים כשובר שוויון ראשון זה לא יקרה (אלא אם כן כמובן מתנגדי החיסונים יעשו את זה בעצמם ויקימו לעצמם בית חולים משלהם עם בלק ג'ק וכורכום, כולנו נשמח), וזה גם מיותר כי אני די בטוח שזה גם לא יעזור לעודד התחסנות. מי שלא התחסן עד עכשיו הוא או חבר בכת או אדיש / לא מחובר לעולם / חושב שיהיה בסדר. אפילו אני, מחוסן והכל, התנאי הזה *לבד* לא היה משכנע אותי להתחסן כי הסיכוי שלי להגיע למצב קשה הוא לא גדול.
הלא מחוסן מקבל במקרה הזה קדימות כי הסיכוי שלו להתדרדר בהמשך למחלה קשה גבוה פי כמה וכמה (יותר מפי עשר, לא?).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3664 לייקים

dino כתב: 28 ספטמבר 2021, 08:22
dino כתב: 27 ספטמבר 2021, 09:26 יש איזה ליגה, אם כדורסל או כדורגל, שהשחקנים חוייבו בחיסון, או לחילופין, שיש אחוז גבוה מאוד(מאוד) של מתחסנים מרצון, בקרב אותם שחקנים מקצוענים?
בערך 90% משחקני ה-NBA מחוסנים נגד נגיף הקורונה בזמן שמחנות האימונים לקראת העונה החדשה כבר החלו, אך אותם 10% שעדיין לא עשו זאת, מייצרים מתח גדול מאוד בקרב הליגה ומובילים לדיון סוער בארצות הברית סביב הסוגיה. עד כה ישנם כמעט 40 שחקנים בליגה שמסרבים להתחסן כאשר הקולות הבולטים בנושא הם של קיירי אירווינג מברוקלין ובראדלי ביל מוושינגטון.

עדיין לא ברור כיצד הנושא הזה ייפתר ומה תעשה הליגה עם אותם 40 סרבני חיסונים. איך ישמרו על ספורטיביות אם שחקנים מרכזיים כמו נניח ביל לא יוכלו לקחת חלק במשחקים בערים מסוימות בעקבות הנושא הזה, ומה יהיו ההשלכות הפנימיות בתוך הקבוצות השונות אם שחקן לא מחוסן אכן יעביר את הנגיף הלאה וייצר טרגדיה באחת הקבוצות האלה? ה-NBA תצא לדרך ב-18.10, בעוד כשלושה שבועות, ובארצות הברית לא ממש יודעים להגיד גם היום איך בדיוק היא תושפע מהנושא

סוף סוף משהו מעניין בכל האשכול הזה.
בתור אחד שמשחק פנטזי אני ממש מתלבט אם לבחור במתנגדי חיסונים כמו ברדלי ביל וקיירי, הם עלולים להחמיץ כמות נכבדה של משחקים. על הנייר ומבחינה מקצועית שניהם מאוד רלוונטים למיקום שלי בדראפט.
יש עצות בקהל?
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

מישהו קרא את הכתבה על גולן גוט בוואלה?
משום מה אני לא מצליח להעלות אותה דרך הטלפון לפורום המתקדם הזה.
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אני אמלק לכם,
קרה לו משהו רע רפואית אז הוא מאשים את החיסון.

מסעיר.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בוא כפרה מדובר בסימפטומים שמזכירים בחלקם שיתוק על שם בל, שידוע כתופעת לוואי של החיסון. ושוב אכתוב כאן לגבי שתי המנות הראשונות - יש סיבות טובות להתחסן, יש גם סיכונים נלווים שלא צריך להקל בהם ראש, ועל מי שמתחסן לעשות את החישוב המתאים מבחינתו, כי נראה שלא יהיה אף אחד שייתן על כך דין וחשבון בסופו של דבר.

https://sports.walla.co.il/item/3461830
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אני יודע, בל לדוגמא זיהה את זה אחרי חיסון קורונה, זה למה זה נקרא ככה.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

70 אחוז מהרומנים מסרבים להתחסן.
מרכזי החיסונים ברומניה נסגרים.
סאחי הוא אויב
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

האדום הצורר כתב: 28 ספטמבר 2021, 19:53 בוא כפרה מדובר בסימפטומים שמזכירים בחלקם שיתוק על שם בל, שידוע כתופעת לוואי של החיסון. ושוב אכתוב כאן לגבי שתי המנות הראשונות - יש סיבות טובות להתחסן, יש גם סיכונים נלווים שלא צריך להקל בהם ראש, ועל מי שמתחסן לעשות את החישוב המתאים מבחינתו, כי נראה שלא יהיה אף אחד שייתן על כך דין וחשבון בסופו של דבר.

https://sports.walla.co.il/item/3461830
התקף לב הוא תופעת לוואי של אופטלגין. כמה אנשים אתה מכיר שהאשימו את האופטלגין בהתקף לב שקיבלו (ולא את החיסון לדוגמא)?
הפוסט קיבל 2 לייקיםKingAlpacaits-sick
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

יכול להיות שאתה מתכוון לעלייה באחוזים של הסיכוי להתקף לב חוזר אחרי שימוש באיבופרופן?
אינתי עומרי, הפועל.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

רדפוקס כתב: 28 ספטמבר 2021, 16:06

בתור אחד שמשחק פנטזי אני ממש מתלבט אם לבחור במתנגדי חיסונים כמו ברדלי ביל וקיירי, הם עלולים להחמיץ כמות נכבדה של משחקים. על הנייר ומבחינה מקצועית שניהם מאוד רלוונטים למיקום שלי בדראפט.
יש עצות בקהל?
https://sports.walla.co.il/item/3461905

בשעות הערב נודע כי מי שכן החליט להתחסן הוא לברון ג'יימס. במהלך היום הפתוח לתקשורת של לוס אנג'לס לייקרס, הכוכב הבכיר בקבוצה סיפר כי בהתחלה הוא היה סקפטי בנוגע לכך, אולם לאחר שחקר את הנושא, הוא החליט שזו ההחלטה הנכונה: "לא רק עבור משפחתי וחבריי, גם בשבילי - לכן החלטתי לעשות זאת".

לאחר מכן אישרה הקבוצה כי כל השחקנים כבר קיבלו חיסון נגד קורונה

ומידיעה אחרת:

לפי התחקיר, אירווינג שמשמש סגן נשיא ארגון השחקנים, "מפיץ תיאוריות קונספירציה בנוגע לחיסונים ו'מטפטף' אותן לקולגות". בתקופה האחרונה הוא החל לעקוב באינסטגרם ולהפיץ ברשתות החברתיות עמודים שמפיצים תיאוריות שכאלה. אחת התיאוריות היא שמאחורי החיסונים של "מודרנה" עומדים גופיים סודיים שהשתילו שבבים בחיסונים מתוך מטרה לאסוף מידע על שחורים, כחלק מתוכנית של כת השטן.
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3664 לייקים

dino כתב: 28 ספטמבר 2021, 22:17
רדפוקס כתב: 28 ספטמבר 2021, 16:06

יש עצות בקהל?
https://sports.walla.co.il/item/3461905

בשעות הערב נודע כי מי שכן החליט להתחסן הוא לברון ג'יימס. במהלך היום הפתוח לתקשורת של לוס אנג'לס לייקרס, הכוכב הבכיר בקבוצה סיפר כי בהתחלה הוא היה סקפטי בנוגע לכך, אולם לאחר שחקר את הנושא, הוא החליט שזו ההחלטה הנכונה: "לא רק עבור משפחתי וחבריי, גם בשבילי - לכן החלטתי לעשות זאת".

לאחר מכן אישרה הקבוצה כי כל השחקנים כבר קיבלו חיסון נגד קורונה
אולי שישכנע גם את ביל וקיירי?
למרות שקיירי זה טיפוס מטורלל לחלוטין ומקרה אבוד שמאמין שהעולם שטוח ועושה טקסים שבטיים עם מרווה לטהר את האווירה באצטדיון.
יש יותר סיכוי שהוא יפרוש באמצע העונה ללקט עשבים ליד הבית של עזרא מאשר יתחסן.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

גם ביל די דפוק בראש.
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://sta2sim.com/category/%D7%90%D7% ... %99%D7%9D/
"אל תצפו ל'חמלה' מהצוותים הרפואים כשתגיעו כשלא התחסנתם"
הפוסט הנוקב של פרופ' שרון עינב, מנהלת טיפול נמרץ בבית חולים שערי צדק
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא בדיוק קשור לאפידמיולוגיה, אבל נראה לי רלוונטי לדיון

הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

האדום הצורר כתב: 28 ספטמבר 2021, 21:28 יכול להיות שאתה מתכוון לעלייה באחוזים של הסיכוי להתקף לב חוזר אחרי שימוש באיבופרופן?
לא. זה כתוב בעלון לצרכן תחת תופעות לוואי נדירות (אך קיימות).
יש עוד מספיק תופעות לוואי פחות נדירות כמו תת לחץ דם (1 מכל 100 מטופלים), ירידיה בספירת תאי דם לבנים שעלולה אף להסתיים במוות , פריחות וכו'
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בני12 כתב: 29 ספטמבר 2021, 12:38
האדום הצורר כתב: 28 ספטמבר 2021, 21:28 יכול להיות שאתה מתכוון לעלייה באחוזים של הסיכוי להתקף לב חוזר אחרי שימוש באיבופרופן?
יש עוד מספיק תופעות לוואי פחות נדירות כמו תת לחץ דם (1 מכל 100 מטופלים), ירידיה בספירת תאי דם לבנים שעלולה אף להסתיים במוות , פריחות וכו'
גרמת לי ללכת לעיין בעלון לצרכן של אופטלגין. זו תופעת לוואי ששכיחותה אינה ידועה (דהיינו אפילו לא מוגדרת כנדירה מאוד), ומופיעה כחלק מתגובה אלרגית רחבה יותר, לא בדיוק אותו מקרה כמו זה שדנו בו.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 29 ספטמבר 2021, 13:46
בני12 כתב: 29 ספטמבר 2021, 12:38
גרמת לי ללכת לעיין בעלון לצרכן של אופטלגין. זו תופעת לוואי ששכיחותה אינה ידועה (דהיינו אפילו לא מוגדרת כנדירה מאוד), ומופיעה כחלק מתגובה אלרגית רחבה יותר, לא בדיוק אותו מקרה כמו זה שדנו בו.
כי תוספת של 2 אנשים לכל 100000 זה ממש שכיח אה
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הסיכוי להתקף לב לאחר שימוש באופטלגין הוא כנראה נמוך בהרבה מאשר דלקת בשריר הלב אחרי פייזר. זה מה שהנתונים מראים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

וביחס לדלקת בשריר הלב בעקבות הידבקות בקורונה? למה אתה ממשיך להתעלם ממשהו בסיכוי יותר גבוה? הרי הדבקה בטוח תקרה לכל מי שלא התחסן, ותקרה בסיכוי נמוך מאד למי שכן התחסן.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ואתה עושה deflection לדלקת שריר הלב כי?
נזכיר על מה מדובר, אתה כתבת -
"בוא כפרה מדובר בסימפטומים שמזכירים בחלקם שיתוק על שם בל, שידוע כתופעת לוואי של החיסון"
הנתונים שאני מכיר אומרים - תוספת של 2 לכל 100000.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

אני כהיפוכונדר, לא כל כך מבין מדוע הסימפטומים של קורונה, אל מול חיסון בצורת mrna שנותן היכרות עם חלבון מסויים של הוירוס שמיוצר בתא(שקיבל את המתכון לכך), אמורים להיות דומים בסייד אפקט, כמו דלקת בכרום הלב למשל. או שהרבע קורונה שמיוצר מהתא, חי ונותן בראש?
לא מדבר על הסימפטומים הרגילים של התראת זיהום בגוף.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

רק חלק מהסייד אפקטס דומים, אלו הסייד אפקס שנובעים מחלבון הספייק.
היות ובמקרה של שריר הלב מדובר בדלקת אז הייתי מנחש (שוב, אני לא רופא, אני סתם מנחש) שחלק מהנוגדנים שמזהים חלק מחלבון הספייק מזהים גם חלק דומה משריר הלב ותוקפים אותו.

בגדול, אפשר להשוות בין מבני החלבונים בשני המקומות ולשנות את החיסון כך שתופעת הלוואי הזו תיעלם.
אבל היות והיא זניחה וכמעט תמיד לא מסוכנת, אני מניח שיעדיפו להתמודד עם מוטציות של הוירוס לפני שיתעסקו בכזה דבר קטן.
لا إله
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ממליץ על קריאה של התגובות.
אינתי עומרי, הפועל.
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

אני ממליץ דווקא על הפוסט עצמו
הפוסט קיבל 2 לייקיםפרימו לויסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מה counter ההתעלמויות, מישהו שומר ספירה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מביא מידע ממקור מהימן, ממליץ לקרוא הזיות של קונספירטורים בתגובות
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 5 לייקיםNoamits-sickkruviKingAlpacaסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

השאלה מתי תגיע ההמלצה לקבוצה הנהדרת "חיסונים - בחירה מושכלת"
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

רק כדי לסגור את הפינה:
אני מניח שכל מי שמדווח בתגובה בפייסבוק על תופעות לוואי של החיסון דיווח גם למשרד הבריאות, נכון?
אם, כך כל התופעות האלה כבר נכללות בסטטיסטיקות למיניהן ("הניסוי של פייזר במעבדה שנקראת ישראל").
אם לא, אז מצאנו את המטומטמים שאשמים בזה ש"המערכת מתעלמת מהדיווחים", ומתברר שמי שאשם זאת לא המערכת אלא בדיוק אותם אנשים שמתלוננים עליה.
דוגמה בולטת: רופא מבכירי מח"צ שמדווח בפייסבוק על תופעות חריגות וחמורות, חלקן מצריכות דיווח מיידי לרופא מחוזי, אבל לפי עדותו שלו לא טרח אפילו למלא את הטופס של משרד הבריאות כי לא היה לו חשק (אלה המילים שלו, למען הסר ספק)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךits-sickkruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מומלץ לכולם, אבל במיוחד למתעניינים בבעיות קרדיו-וסקולריות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

טקנו, לאדם צעיר ובריא אין מה לפחד מכאלה מחלות אם הן תוצר של מחלת הקורונה. הוא יכול להתמודד איתן.
הן מפחידות רק אם הן תוצר של חיסון, אפילו אם הן נדירות יותר וחלשות יותר, כי אז הן מוכיחות שזקני ציון עושים עלינו ניסויים מסוכנים ומנסים להרוג אותנו.
لا إله
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

its-sick כתב:טקנו, לאדם צעיר ובריא אין מה לפחד מכאלה מחלות אם הן תוצר של מחלת הקורונה. הוא יכול להתמודד איתן.
הן מפחידות רק אם הן תוצר של חיסון, אפילו אם הן נדירות יותר וחלשות יותר, כי אז הן מוכיחות שזקני ציון עושים עלינו ניסויים מסוכנים ומנסים להרוג אותנו.
כמו גם הפחד מתופעות לוואי ארוכות טווח של החיסון, אבל כמובן שמתופעות לוואי ארוכות טווח של המחלה אין חשש.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

יש תקדימים בהסטוריה למנהיג בדרגת ראש מדינה ממדינה אחת , שהנהיג בהמשך מדינה נוספת?
שליחת תגובה