אז צה"ל המוסרי בעולם?

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

D&3 כתב: 04 דצמבר 2021, 22:53
Ben כתב: 04 דצמבר 2021, 22:49
D&3 כתב: 28 נובמבר 2021, 10:01 חחחחחחחחח

מדהים כמה ימנואידים הם חסרי ביטחון עצמי, מזכירים את המילה פלסטין והם מאבדים את זה.
כמו החברים שמעולם לא התעניינו בעברית של אף אחד אחר, עד הרגע שהם ראו מישהו כותב בשפה רב מגדרית.
מדהים כמה "שמאלנים" "אוהבי זכויות אדם" הם חסרי ביטחון עצמי, בא אדם רהוט, אולי קצין בצהל, נותן תשובות רהוטות ועובדות והם מאבדים את זה ומתחילים לטנף ולהוציא תג'ורה שלהם. אם הרצל כזה מנייאק ואנחנו יהודים מסריחים אז מה אתם מחפשים פה?
:hammersickle:

*קראתי את זה שוב, פורמאלין?
אמן. בוא נחזיק אצבעות ביחד.
:hammersickle:
הפוסט קיבל 18 לב אדום
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

D&3 כתב: 04 דצמבר 2021, 22:47 חשוב לציין שמדובר נטו על תחושה, מהיכרות עם יותר מידי קצינים בצבא, ואין לקחת את העניין ברצינות יתרה.
כן תהיתי עם חברים על הסוגיה והם סה"כ הסכימו עם התיאוריה אז היא כנראה לא מפגרת לגמרי.

למען הסר ספק, מעולם לא היה לי מאגר נתונים שכזה. ההלצה עם משפט הגבול המרכזי היא כי אני די חסר חיים כרגע למעט לימודיי האקדמיים.

והכוונה באיכותית היא לאנשים שהייתי שמח לעבוד איתם גם באזרחות. אצל הרס"נים הכי הרבה פעמים הרגשתי בעיקר רצון לא לשמוע מהם יותר לעולם.
אני חושב שזה לא תלוש מהמציאות אבל אשמח לתת לך זווית שונה לזה -
קצינים בדרגות סגן-סרן הם בד"כ חבר'ה רווקים וצעירים שנמצאים בתחילת דרכם הצבאית עם אופק קידום יחסית רחוק ועם המון מוטיבציה. בשכבת הרס"ן הדברים מתחילים להיתקע. אפיקי הקידום מאוד מצומצמים ורוב רובם של הרס"נים גם נשאר בדרגה הזאת עד לסיום השירות מה שיוצר את המצב בו האוכלוסייה הזאת היא הכי נשחקת מבין כל הקצינים( דומה יחסית לנגדים ).
לא יודע מה החוויה שלך מרס"נים אבל גם לזה כנראה יש שני צדדים, כמו כל דבר בחיים 😀
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Ben כתב: 04 דצמבר 2021, 22:49 מדהים כמה "שמאלנים" "אוהבי זכויות אדם" הם חסרי ביטחון עצמי, בא אדם רהוט, אולי קצין בצהל, נותן תשובות רהוטות ועובדות והם מאבדים את זה ומתחילים לטנף ולהוציא תג'ורה שלהם. אם הרצל כזה מנייאק ואנחנו יהודים מסריחים אז מה אתם מחפשים פה?
בפורום או במדינה הציונית? עבורי התשובה לשאלה השניה היא שאני לא אזרח ישראלי ולא גר בישראל.
(ואת כל עניין ה"יהודים מסריחים" אתה הבאת. אני דווקא מאד גאה בהיותי יהודי, הביף שלי הוא עם הציונות)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 04 דצמבר 2021, 22:24 בין השורות אני קורא שאם הציונות הייתה מתחילה בעיקרה מעיראק ותימן עם גל הלאומיות הערבי היית תומך נלהב שלה
קצת קשה לי לענות על כזה מקרה היפוטתי, אבל אם הציונות לא הייתה קולוניאלית ביסודה, נתמכת אימפריאליזם ומחייבת פינוי הארץ מתושביה - סביר שהייתי זורם איתה.
שים לב שכל הנ"ל מתאים ללאומיות הערבית כנגד הכוחות הקולוניאלים ששלטו בשטח.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

לא יודע איך הספר הלבן מסתדר בתזה שלך.
והלאומיות הערבית, לפחות זו של המזרח התיכון, הושפעה מהאימפריאליזם בצורה מהותית מאוד.
אם לא הקולקטיב הערבי והדתי( וכן קצת הציונות ) אני לא בטוח שהאיזור פה היה מאוד שונה מאזורי האסון באפריקה שגרמו הקולוניות. ביום לא טוב גם אפשר בטעות להתבלבל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 05 דצמבר 2021, 00:32 לא יודע איך הספר הלבן מסתדר בתזה שלך.
אתה חושב שפוליטיקה היא משהו חד מימדי ולינארי? הבריטים נאלצו לבצע פשרות עקב אירועים פוליטיים בשטח.

D&3 כתב: 05 דצמבר 2021, 00:32 והלאומיות הערבית, לפחות זו של המזרח התיכון, הושפעה מהאימפריאליזם בצורה מהותית מאוד.
ברור שגם לאומיות אנטי-קולוניאלית מושפעת מאימפריאליזם, מה הטענה פה?

D&3 כתב: 05 דצמבר 2021, 00:32 אם לא הקולקטיב הערבי והדתי( וכן קצת הציונות ) אני לא בטוח שהאיזור פה היה מאוד שונה מאזורי האסון באפריקה שגרמו הקולוניות. ביום לא טוב גם אפשר בטעות להתבלבל
לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד כאן.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

pelegs כתב: 04 דצמבר 2021, 21:53
benaim כתב: 04 דצמבר 2021, 17:40 3. הרצל מתהפך בקברו לנוכח העמדות שלכם בכל הנוגע למדינת ישראל וארץ ישראל.
אמן ואמן ומקווה שגם ירקב וישכח. קולוניאליסט אירופאי מסריח.
אני לא בטוח שנכון להסתכל על זה ככה.
הרצל ביקש, ליטראלי (כמו שאומרים היום...) להיות קולוניאליסט, כמו הבריטים שהעריץ, והציונות הגשימה את הבקשה שלו. התוצאות זוועתיות, אבל קל להגיד את זה היום.
צריך לזכור שהוא חי בתקופה, שבה קולוניאליזם היה בון-טון של רוב מדינות אירופה ה"נאורות". לגרמניה היה את נמיביה וחלק מבוצואנה, לאיטליה היה את אתיופיה ואריתיראה, לבלגיה היה את קונגו, לצרפת היו חלקים גדולים במערב אפריקה ובצפונה ובאיזור הודו-סין, כך גם להולנדים, לפורטוגזים, לספרדים. וכמובן בריטניה שהיו לה קולוניות בכל העולם.
בדיעבד, כולן המיטו שואות וסבל על האוכלוסיות של הקולוניות שלהן, אבל הם ספרו לעצמם שהם מביאים בשורה וקידמה לכל הפראים בעולם.
זו ההנחה שאולי אפשר לתת להרצל ולציונות בראשית ימיה: קולוניאליזם היה מקובל, נורמלי ומוסרי בזמנו, כמו עבדות בזמן אחר, כמו הקרבת קרבנות אדם בזמן אחר, כמו אי הצבעת נשים בבחירות, כמו שבמקומות מסוימים היה נורמלי לחתוך לבנות את הדגדגן, ולבנים את הזין.

זה בזמן הרצל. לעומת זאת, settler colonialism עבר מן העולם מזמן, והמדינות שיצרו אותו מכות על חטא ומנסות לייצר צדק ולפצות על כך (בהרבה מקומות לא בהצלחה), רק בישראל לא מכירים בזוועות שהאידאוליה שלהם חוללה, ויותר מזה - המדיניות ממשיכה עד היום.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

benaim כתב: 04 דצמבר 2021, 20:11
תא מרבוטא כתב: 04 דצמבר 2021, 18:04
benaim כתב: 04 דצמבר 2021, 17:57
1. הפייק הזה לא מוחשי כבר מאות שנים, אתה פשוט בור בכל הקשור להיסטוריה. אין עם פלסטיני, לא היה כזה וגם לא ניתן להמציא כזה. אם יש עם פלסטיני, אז גם אני פלסטיני כמי שהוא בן לשושלת צברים. הלאומיות האירופית לא מעניינת אותי כיוון שהיא לא מתנגשת עם הזכות שלי לחיות במדינה שלי בארץ ישראל.
2. מצב העניינים הנוכחי לא מותיר הרבה ברירות. מדינה פלסטינית לא יכולה להתקיים פה באמת כי לא ניתן לחבר בין רצועת עזה לבין יהודה ושומרון. עידוד הגירה לירדן שמכילה רוב 'פלסטיני' נשמע הרע במיעוטו בעיניי.
3. התחלתי לאהוד הפועל לגמריי במקרה אי שם בגיל 5 בגלל חבר מהגן, לא ממש ידעתי מה זה הפועל או הבדל בין ימין לשמאל. אני חושב שהימים של הזהות השמאלית ביציעים שלנו חלפה מן העולם ובנוסף אני חושב שהיא גם אינה רלוונטית. אני מזדהה עם המון מהערכים שהמועדון הזה מייצג אבל עם זאת, ישנם נושאים בהם העמדה שלי היא שונה. לא יודע אם לזה התכוונת, אבל עצם היותי איש ימין שמאמין בארץ ישראל השלמה, לא הופך אותי בצורה אוטומטית לשונא ערבים וכו' וכו'.
1. לא הבנתי למה זה עדיין פייק. גם אם עם מגדיר עצמו ככזה בעשור האחרון לא אתה תחליט לו אם הוא עם או לא. דרום סודן קיבלה הכרה לזכרוני לפני עשור. אז הם פייק? ומה זה האדמה שלך? רשום בטאבו? יהודי מקנדה ומהודו זכאי קניינית לשטח כאן כי פעם היתה כאן ממלכה יהודית?
2. הלוואי והיית שונא ערבים. זה אומר שלפחות אתה רואה בהם אנשים. כרגע מבחינתך הם אבן בנעל
1. ראה תגובתי מעלה. יכולים להגדיר עצמם כפי שהם רוצים. היסטורית - אין עם כזה.
2. זה שתקח את דבריי ותעוות אותם לא יהפוך אותך לצודק. הסוגיה הפלסטינית שכולה מושתתת על שנאת יהודים ואי קבלת העובדה שישנה מדינה יהודית היא באמת כאבן התקועה בנעל. לא מדבר על האנשים, אלא על הסוגיה לכשעצמה.
מצטער, לא אקל עליך בנסיונות שלך לתייג אותי כשונא אדם רק כי אני מהצד השני של המפה.
1. אין דבר כזה גם עם בלגי או איטלקי לפי ההגיון שלך. אגב אין גם עם יהודי לפי ההגיון הזה. יש ממלכה גדולה שהתקיימה כאן שדתה במקרה הייתה יהודית. בכל מקרה מי שמגדיר עם זה הקבוצה שמחליטה להשתייך לו. לא אתה (אלא אם אתה נמנה עליה)
2. אני לא טענתי שאתה שונא אדם. ההפך. טענתי שלו היית שונא אותם לפחות היית רןאה בהם אנשים. סןגיה זה מילה מכובסת שמדלגת מעל העןבדה שיש בסיפור אנשים. כמו סוגית הנסיגה מסיני או מגוש קטיף כשהיו שם ישובים יהודים. וההתעלמות מהעובדה שיש אנשים או לכל היותר לחשוב שכסף יפתור את זה (כאילו רחבעם זאבי לא הציע את זה כבר לפני 30 שנה..לא ראיתי הרבה התלהבות בצד הפלסתיני) היא שלך. לא התיוג שלי
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

על וולטון השתלטו 4-5 משתמשים שהם שמאל קיצוני, שפתחו פה כמה אשכולות בנושאי שמאל קיצוני. המשתמשים האלו מפרים זה את זה, ולפעמים משתלחים באיזה משתמש תורן מסכן שנגרר לפרובוקציות שלהם ומתחיל לריב איתם.
זה כל הסיפור. קצת כמו הבדיחה על ההוא שמפליץ באמבטיה וחושב שהוא בסירת מרוץ.
לנושא האשכול הספציפי הזה - דעתי היא שאנחנו במזרח התיכון, ובנוסף ממילא בעשור האחרון כל המוסר של הלחימה השתנה מאד. לצד השני אין שום קנה מידה מוסרי.
אני מאד מקווה לפיכך שבמלחמה הבאה צה"ל יהיה הרבה פחות מוסרי מכפי שהיה עד עכשיו.
שיפעלו כמו שרוסיה פעלה באוקראינה לפני כמה שנים - מחקה כמה כפרים ושכונות, הביאה לגל של פליטים, השתלטה על שטחים. לצערי זו הדרך הנכונה והיחידה לנצח - וגם לצמצם אבידות והיקפי נזק בשני הצדדים.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
הפוסט קיבל 2 לייקיםTenacious Dbenaim
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 05 דצמבר 2021, 09:03 על וולטון השתלטו 4-5 משתמשים שהם שמאל קיצוני, שפתחו פה כמה אשכולות בנושאי שמאל קיצוני. המשתמשים האלו מפרים זה את זה, ולפעמים משתלחים באיזה משתמש תורן מסכן שנגרר לפרובוקציות שלהם ומתחיל לריב איתם.
לנושא האשכול הספציפי הזה - דעתי היא שאנחנו במזרח התיכון, ובנוסף ממילא בעשור האחרון כל המוסר של הלחימה השתנה מאד. לצד השני אין שום קנה מידה מוסרי.
שיפעלו כמו שרוסיה פעלה באוקראינה לפני כמה שנים - מחקה כמה כפרים ושכונות, הביאה לגל של פליטים, השתלטה על שטחים. לצערי זו הדרך הנכונה והיחידה לנצח - וגם לצמצם אבידות והיקפי נזק בשני הצדדים.
השתלטו? מישהו מנע ממך לפתוח אשכול למה עונש מוות למחבלים זה סבבה, ולמה חובתנו המוסרית להפגין מול טקס הזיכרון האלטרנטיבי?
ובלי קשר אם מבחינתך להסתייג מירי חי בכל פלסתיני שבמקרה עובר את הכביש זה קיצוני, אז כל דבר שמאלה מבן גביר זה קיצוני שמאלי
נועם שחם
קיבל.ה  735 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 05 דצמבר 2021, 09:03 על וולטון השתלטו 4-5 משתמשים שהם שמאל קיצוני, שפתחו פה כמה אשכולות בנושאי שמאל קיצוני. המשתמשים האלו מפרים זה את זה, ולפעמים משתלחים באיזה משתמש תורן מסכן שנגרר לפרובוקציות שלהם ומתחיל לריב איתם.
בוגרי קרן וקסנר?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

*חובבי הפדופילים בוגרי קרן וקסנר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תא מרבוטא כתב: 05 דצמבר 2021, 08:55 אין דבר כזה גם עם בלגי או איטלקי לפי ההגיון שלך. אגב אין גם עם יהודי לפי ההגיון הזה.
אם זאת הייתה הטענה שלו הוא היה צודק במאה אחוז.
נראה לי שהוא נחרד מהטענה, ולא טוען אותה, אבל לא רוצה לדבר בשם אף אחד.
למתעניינים מומלץ מאוד להציץ בספר שנקרא "קהילות מדומיינות" מאת איש בשם בנדיקט אנדרסון (יש גם בעברית, באנגלית הוא נקרא Imagined Communities).
אמלקון קטן: הוא מנתח יפה את האופנים שבהם החברות המודרניות (כלומר החברות שנוצרו בתקופה המודרנית, המאות ה-18 עד ה-20 ככה) השתמשו בכלים החדשים שעמדו לרשותן (עיתונות מודפסת, מערכות חינוך לאומיות, כאלה דברים) כדי להמציא את עצמן לאחור ולדמיין את עצמן כקהילות עתיקות ואורגניות.
דוגמה: אחרי המהפכה הצרפתית נקבע לראשונה שכל התלמידים בצרפת ילמדו את אותו דיאלקט כדי ששני צרפתים שגרים רחוק יוכלו סוף סוף לדבר אחד עם השני. היום קוראים לדיאלקט הזה "השפה הצרפתית", דבר שלא היה קיים לפני 1789.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מעניין איך למחוק כפרים מצמצם אבידות ב*שני* הצדדים..
ומצחיק לשמוע אדם שקורא לפשעי מלחמה מלין על המוסר של הקורבן שלו :)
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

מוסרי? אז למה הוא גייס אותי? גם פרופיל 45 נפשי זה יותר מדי.
סאחי הוא אויב
הפוסט קיבל לייק אחדהסבתא של הפועל
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 23 דצמבר 2021, 11:56 מוסרי? אז למה הוא גייס אותי? גם פרופיל 45 נפשי זה יותר מדי.
הוא מצלק את כולם ללא הבדלי פרופיל נפשי או רפואי.
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

מפגש נוסטלגי ביננו קרוב מתמיד.
סנדלי טרחני 💓
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 23 דצמבר 2021, 11:56 מוסרי? אז למה הוא גייס אותי? גם פרופיל 45 נפשי זה יותר מדי.
קיבלת 45 נפשי? אתה מקרה קל. אני קיבלתי 21 נפשי ובסה"כ לוקח כדורים נגד חרדה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני קיבלתי 21 נפשי ואין לי כלום
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

רווח נקי לכולכם.
סאחי הוא אויב
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

למה אין פורמאלין?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 28 דצמבר 2021, 22:57 למה אין פורמאלין?
צריך לסנתז אותו ממתאנול, זה תהליך מורכב.
(חהההההההההההההה)
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

השלג חזר לירושלים ואיתו הטקס המרגש של פלסטינים בעיר העתיקה שמתעללים בחרדים.

סתם הזכיר לי כמה טענות מגוחכות פה באשכול שלגמרי מלבינות אנטישמיות פלסטינית.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 27 ינואר 2022, 17:13 השלג חזר לירושלים ואיתו הטקס המרגש של פלסטינים בעיר העתיקה שמתעללים בחרדים.

סתם הזכיר לי כמה טענות מגוחכות פה באשכול שלגמרי מלבינות אנטישמיות פלסטינית.
כן, כן, אנטישמיות...
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

עצוב
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  408 לייקים

D&3 כתב: 27 ינואר 2022, 17:55עצוב
It's 1991 and I refuse to come wack
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 27 ינואר 2022, 17:13 השלג חזר לירושלים ואיתו הטקס המרגש של פלסטינים בעיר העתיקה שמתעללים בחרדים.
מה?
אשמח לפירוט, כי אין לי מושג על מה אתה מדבר.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 27 ינואר 2022, 19:03
מה?
לא רק פלסטינים כלפי חרדים (כלומר גם, אבל זה בערך קיים מכל קבוצת אוכלוסייה בירושלים כלפי כל קבוצה אחרת), אבל יש שם כבר שנים תופעה של לזרוק כדורי שלג עם אבן בתוכה על אנשים מקבוצת אוכלוסייה אחרת ברחוב.
כשגרתי שם חטפתי כאלו מפלסטינים, מחרדים ומכהניסטים.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כאילו שהיו חסרות סיבות לשנוא את ירושלים ¯/_(ツ)_\¯
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אכן, ירושלים העיר הכי גרועה בה ביקרתי אי פעם. ואני בכלל מטבריה...
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדם בן 80

תמונה
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

red in blood כתב: 28 ינואר 2022, 21:09
pelegs כתב: 27 ינואר 2022, 19:03
מה?
לא רק פלסטינים כלפי חרדים (כלומר גם, אבל זה בערך קיים מכל קבוצת אוכלוסייה בירושלים כלפי כל קבוצה אחרת), אבל יש שם כבר שנים תופעה של לזרוק כדורי שלג עם אבן בתוכה על אנשים מקבוצת אוכלוסייה אחרת ברחוב.
כשגרתי שם חטפתי כאלו מפלסטינים, מחרדים ומכהניסטים.
כשהייתי בעיר העתיקה בשלג לפני 8 שנים הכי בולט בפער היה המטחי כדורי שלג שחרדים בכל הגילאים חוטפים בלי תגובה ובלי כלום. היו כל מיני מקרים, אבל אלה שכללו פלסטינים וחרדים היו הדוחים ביותר.
והבנתי מחברים שהיו השנה שגם הפעם זה לא היה שונה.
וזה לא מפתיע, פעם בכמה זמן יש סרטון, לרוב משער שכם, של חרדי שעובר שם וחוטף קללות בעיטות ויריקות מההמון האנטישמי.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עוד פעם אנטישמי? לא נמאס לך הקישקוש הזה?
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני תוהה אם זה איזשהו מנגנון הכחשה או סתם תפיסה מעוותת של המציאות
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

זה מאוד תלוי באזור.
בשער שכם אכן יש יותר פלסטינים שזורקים.
באזורים אחרים יש קבוצות אוכלוסיה אחרות.
זה באמת כולם כלפי כולם. גרתי בעיר הזו מספיק שנים, יש שם המון התארגוניות קהילתיות וניסיונות לשיח שזה מהמם, אבל יש גם המון שנאה בין כל הזרמים, וזה משהו שקשה להתמודד איתו.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מקבל את כל מה שאמרת, אני רק לא מבין את ההתעקשות המוזרה לעצום עיניים לזה שחלק מהשנאה אצל חלק מהפלסטינים מגיעה מאנטישמיות
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

אצל חלק? כנראה.
אבל קודם כל, לא אמרת שזה המניע אצל חלק, אלא קראת להם ״ההמון האנטישמי״.
שנית, העניין זה האם השנאה היא כלפי יהודים או כנגד ישראלים, כמחאה (צודקת או לא, זה נושא אחר) כנגד המעשים של ישראל.
לא כל התנגדות אלינו, גם התנגדות אלימה ופסול, היא אנטישמית.

בקיצור, אתה לא בדקת האם מי שעושה זאת עושה זאת משנאה ליהודים, או התנגדות לישראל. אתה פשוט החלטת לצבוע את כולם כאנטישמים.
אז כן, כשתגיד את זה בלי שום ביסוס, אנשים יתייחסו אל זה כקישקוש.
- עומר חרמש ז״ל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

1. רוב המאבק הלגיטימי וגם האלימות והטרור לא מגיעים נטו ממניעים אנטישמיים, ברור לי.
2. המון שתוקף חרדי בשער שכם הוא המון אנטישמי, זה לא אומר שכל מי שנמצא בשער שכם בכללי או באותו רגע אנטישמי, אבל כל מי שבעט ירק או זרק או צילם והעלה לטיקטוק הוא אנטישמי, כשזו קבוצה גדולה של אנשים אני לא רואה סיבה לא להתייחס אליהם כהמון אנטישמי, המחבלים מבת ים הם המון יודונאצי.
3. מה אני אעשה ששנאה לישראל ושנאה ליהודים מתבלבלת אצל הרבה אנשים, אם אתה אנטי ציוני והחלטת כמחאה לשרוף רק בתי כנסת אז אתה אנטישמי, אם במחאה אנטי ישראלית שרת שצריך לזיין את הבנות של כל היהודים אז אתה אנטישמי.
בדיוק כמו שישראלים ששמחים לראות את אלקצא עולה בלהבות ושרים שירים נגד מוחמד הם איסלמאפובים, בלי קשר לגזענות שלהם נגד ערבים/פלסטינים.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

1. ברור לך, לפי...? תחושה אישית? איך באשכול על הקורונה אתה מדבר על הקשבה לנתונים ולעובדות, וכאן אתה מדבר על דברים ש-״ברורים לך״?
2. לא, לא כל מי שתוקף חרדי הוא אנטישמי. כל מי שתוקף חרדי (או כל עובר אורח אחר) הוא חלאת אדם, אבל זה לא בהכרח אנטישמיות. שוב, מאיפה לך שזה נעשה ממניעים אנטישמיים?
3. כן, לשיר שצריך להרוג את כל היהודים או משהו כזה זה אנטישמי. האם זה מה שקרה כאן? כמו שהסברתי, גם לא חסר חרדים שזורקים כדורי שלג עם אבנים על פלסטינים בירושלים. אז אולי המניע זה להחזיר להם? כולם שם זורקים ככה על כולם. שוב, אני לא קבעתי שמי שזרק הוא לא אנטישמי, אני פשוט לא מבין מאיפה אתה מביא את זה שזה בהכרח מגיע מאנטישמיות.
- עומר חרמש ז״ל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

1. לא הבנתי, יש איזשהו טיעון סביר שהמאבק הפלסטיני הוא ברובו אנטישמי? וזו סוגיה היסטורית / פוליטית אז קצת קשה לדבר במספרים
2. היתממות מוזרה. הטענה היא שכשחבורה של פלסטינים מתעללת בחרדי זה לא בהכרח ממניע גזעני, או שהגזענות היא לא אנטישמיות?
3. "אבל הוא התחיל" זה אף פעם לא טיעון טוב, והוא לרוב נאמר על ידי גזענים מכלל הקבוצות. מי שהחזיר כדור שלג לא אנטישמי, כשחבורה של צעירים מטווחת מבוגר חרדי שרק עבר לידם זה כן, וראיתי לצערי כאלה. זה שיש יודונאצים לא מוריד מהאפשרות שיש פלסטינאצים.
שליחת תגובה