על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אתה סוגר אנשים בבית, איך אתה מצפה שהם ינסו להתאבד??
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

דל פיירו כתב: 07 דצמבר 2021, 00:20
its-sick כתב: 06 דצמבר 2021, 22:49 אתה יותר דומה ליוהאן והאנס שלוש שנים אחרי הפלישה לצ'כיה שעדיין טוענים שהנאצים לא יעלו לשלטון
אתה יותר דומה ליוהאן והאנס באופן כללי
ואי ואי ואי איך הכנסת לי. הלכתי לבכות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

התאבדויות הן מאפיין סטטיסטי של חברות שפע משועממות. בתקופות שקשה תמיד מתאבדים פחות (למרות שאז יש לתקשורת יותר עניין לנפח את מה שכן יש, כי יש סיבה לכאורה).
מי שחזה התאבדויות לא היה לו מושג על מה הוא מדבר. טוב, זה כבר לא באמת מפתיע, התרגלנו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

https://www.nature.com/articles/s41562-020-01042-z

נתונים מיפן לחובבי הז'אנר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

נראה שעיקר הבעיה אצלם היא עקרות הבית, דווקא הן התאבדו בכמויות גדולות. אותי זה מפתיע, כי להבנתי אצלן היה אמור להיות השינוי הכי פחות משמעותי בחיים.
אולי זה היה חראקירי, קשה להבין עמים עם פסיכולוגיה ותרבות שונים לגמרי.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא יודע לגבי התאבדויות. אני גם לא מתווכח כמובן על הצורך בסגרים, אבל מי שמזלזל באפקט הנפשי והכבד של סגרים, אינו יודע מה הוא סח.
או שלא היה מספיק זמן בסגר.
או שאין לו ילדים שהיו בסגר.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

סגרים זה חרא, לא מכיר מישהו נורמלי שחולק על זה
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 07 דצמבר 2021, 00:20
its-sick כתב: 06 דצמבר 2021, 22:49 אתה יותר דומה ליוהאן והאנס שלוש שנים אחרי הפלישה לצ'כיה שעדיין טוענים שהנאצים לא יעלו לשלטון
אתה יותר דומה ליוהאן והאנס באופן כללי
להגיד שמישהו דומה לגרמנים זו מחמאה. אני גרמני ואני שמח על זה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הפועל כתב: 07 דצמבר 2021, 12:08 סגרים זה חרא, לא מכיר מישהו נורמלי שחולק על זה
זה נראה לי כל כך מובן מאליו שלא צריך לציין את זה בכלל.
ההזויים שחושבים שיש אנשים ש"בעד סגרים" באופן כללי, די עונים לעצמם כשהם "מטיחים" ב"תומכי הסגר" את האמת הפשוטה - עובדה שלא מטילים סגר כל פעם שיש שפעת טיפה יותר קשה.
זה צעד קיצוני, שנשמר למצבים קיצוניים.
הבעיה פה זה שיש אנשים שאין להם את הכלים להבין מתי המצב קיצוני, ואין להם מספיק אמונה בחברה האנושית כדי להאמין לאלה שכן מבינים.

והערת אגב לגבי התאבדויות: אמיל דורקהיים, אחד מאבות הסוציולוגיה, למעשה המציא את השימוש בנתונים מספריים לניתוח תופעות חברתיות, כשהוא בדק שיעורי התאבדות באוכלוסיה וגילה שיש משתנים חברתיים שיש מתאם בינם לבין התאבדות, ולכן נצפה לראות דפוסים שונים בכל הקשר חברתי.
זה הדבר הראשון שנבדק אי פעם במה שנקרא מדעי החברה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הערה לגבי מדעי החברה: השנתיים האחרונות הן גן עדן לתחום.
סוציולוגיים פסיכולוגים, כלכלנים ועוד קיבלו כמות פסיכית של data של ניסויים "טבעיים" שבחיים לא היו יכולים לקרות במצב רגיל.

גם מדעי החיים ואחרים קיבלו דחיפה, אבל יותר בגלל הצורך.

מהמר שהולכים בעשור שניים הקרובים לחלק הרבה נובלים על מחקרים על התקופה הזו.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אתה מתכוון בכלכלה? כי חוץ מזה אין עוד פרסי נובל שקרובים באיזושהי צורה למדעי הרוח.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 07 דצמבר 2021, 12:46 הערה לגבי מדעי החברה: השנתיים האחרונות הן גן עדן לתחום.
סוציולוגיים פסיכולוגים, כלכלנים ועוד קיבלו כמות פסיכית של data של ניסויים "טבעיים" שבחיים לא היו יכולים לקרות במצב רגיל.

זה לא בדיוק גן עדן כשאתה נתקל במצוקה עצומה של אנשים בלי הרבה תקווה לשינוי.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 07 דצמבר 2021, 16:31 אתה מתכוון בכלכלה? כי חוץ מזה אין עוד פרסי נובל שקרובים באיזושהי צורה למדעי הרוח.
גם במדעי החיים אין אאלט.

אני לא מכיר את השמות של הפרסים התאומים בכל תחום( חוץ מפילדס /אבל ) אבל זו הייתה הכוונה
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 07 דצמבר 2021, 16:33
D&3 כתב: 07 דצמבר 2021, 12:46 הערה לגבי מדעי החברה: השנתיים האחרונות הן גן עדן לתחום.

זה לא בדיוק גן עדן כשאתה נתקל במצוקה עצומה של אנשים בלי הרבה תקווה לשינוי.
אוקי
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

teknoboy כתב: 07 דצמבר 2021, 03:56
מה אני אגיד לך, ממש סיבה למסיבה. פחות אנשים ניסו להתאבד בשנת 2020!
מעניין אם יש לבחור סטטיסטיקה של כמה מהם גם הצליחו במשימה ?
מה בדיוק אתה והבחור מנסים להעביר בכותרת המפוצצת הנ"ל, כשרוב הדו"ח מתייחס לשנים 2003 עד 2019, ורק בסופו מגיע לשנה המדוברת.

דו:ח של מספרים שטחי, שאפילו לא מתחיל לנגוע בנזקים הנפשיים, כלכליים ועוד בשנתיים האחרונות.
במיוחד לאור העובדה שאנחנו עוד לא יודעים מתי כל הסיפור הזה ייסתיים, חוץ מהתושבים החכמים במעבדה.

מעניין אם הבחור וכבודו, ייזכרו בדו"ח שיגיעו הדוחות עם הנזקים האמיתיים, שהתקופה הזאת גרמה לאוכלוסיה, מקטן ועד גדול.

העיקר נתת חומר הסנפה לליצני החצר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 07 דצמבר 2021, 17:34
teknoboy כתב: 07 דצמבר 2021, 03:56
מה אני אגיד לך, ממש סיבה למסיבה. פחות אנשים ניסו להתאבד בשנת 2020!
מעניין אם יש לבחור סטטיסטיקה של כמה מהם גם הצליחו במשימה ?
מה בדיוק אתה והבחור מנסים להעביר בכותרת המפוצצת הנ"ל, כשרוב הדו"ח מתייחס לשנים 2003 עד 2019, ורק בסופו מגיע לשנה המדוברת.

דו:ח של מספרים שטחי, שאפילו לא מתחיל לנגוע בנזקים הנפשיים, כלכליים ועוד בשנתיים האחרונות.
במיוחד לאור העובדה שאנחנו עוד לא יודעים מתי כל הסיפור הזה ייסתיים, חוץ מהתושבים החכמים במעבדה.

מעניין אם הבחור וכבודו, ייזכרו בדו"ח שיגיעו הדוחות עם הנזקים האמיתיים, שהתקופה הזאת גרמה לאוכלוסיה, מקטן ועד גדול.

העיקר נתת חומר הסנפה לליצני החצר
אחד מהמגיבים שם זה אריאל קרלינסקי (זה שבנה את מאגר נתוני התמונה העודפת), שכתב שמהנתונים שהם אספו (מקיפים ביותר, כזכור) לא רואים שום שינוי במספר המתאבדים.

כמו שבטח שמת לב בהודעה שכתבתי אחר כך, אני לא בעד סגרים באופן מיוחד, בטח שלא באופן גורף, ושאני רואה בהם צעד שצריך לנקוט כשאין ברירה, במקרה חירום, כאלה.
כלומר במילים אחרות אתה מתפרץ לדלת פתוחה, נובח על העץ הלא נכון וכו' וכו'.
הנזקים האלה היו די ידועים, והובאו מראש בשיקולים לפני החלטות, ועושה רושם שגם היום מקבלי ההחלטות לא שכחו שסגרים זה חרא ולא רצוי מאין ספור סיבות.

עכשיו תגיד, בדיעבד, לא היה עדיף להיכנס לסגר קשוח של ארבעה שבועות אי אז בינואר 2020, ולגמור עם כל הסיפור?

עריכונת: מה שאנחנו חושבים בדיעבד פחות חשוב ממה שקרה בזמן אמת, ומה שקרה בזמן אמת (וגם אז היה כבר מאוחר מדי, אבל מוטב מאוחר כמו שאומרים) זה שהתעכבו עם הטלת סגרים וניסו להמעיט בה, בין השאר כי סיפרו לנו שהמונים הולכים להתאבד ולסבול מכל מיני נזקים אחרים. ובכן, מתברר שההמונים לא התאבדו. לך תדע, אולי המתריעים בשער קצת נכנסו לפאניקה והתריעו טיפה יותר מדי (בדיוק כמו שהם טענו כנגד אלה שאמנו שהקורונה היא מחלה מסוכנת. מי צדק בסוף, כולנו יודעים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

מה זה דברים בדיעבד, אנחנו במהלכו של ארוע מתמש, שהתוצאות שלו עוד רחוקות מלהיות ברורות.
הוא מתעסק בנושא של התאבדויות, שיכול מאוד להיות שאצל חלק מהתמאבדים בעתיד, הוריגר ניתן בתקופה הזאת.
אנחנו עוד לא מדברים על הנזקים לאוכלוסיה הצעירה, ולא רק בתקופת הסגרים. הילדה שלי שנתיים בגן, וכבר רגילה לראות רוב הזמן פרצופים עם מסיכות. ברכבת, בחנויות, בכניסה לגן, במוזיאון ועוד.
אני עוד לא מדבר על הילדים הגדולים עם הלמידה מרחוק, הריחוק החברתי והישיבה האינסופית בבית, בסגרים, לפני ואחרי.
עסקים, שגם בין הסגרים היו סגורים או מוגבלים בהגבלות מסוגים שונים, ועדיין לא ממש בשלבי התאוששות.

אתה רוצה לבדוק את ההשפעות של כל מה שרשמתי, וזאת רשימה חלקית של הנזקים העתידיים או סטטיסטיקת ההתאבדויות בעוד מספר שנים ?
ואם אני מתפרץ לדלת פתוחה, אז בשביל מה הבאת את הלינק הזה מראש ?

אתה משווה את מה שאנחנו יודעים היום, למצב דאז, אי שם בתחילת 2020, כשהיה ידוע לנו מנובמבר על נגיץ קטלני בסין.
בפברואר הסתובבתי חופשי בשוויץ, והם היחידים שחייבו אנשים לחבוש מסיכות בכניסה לחנויות השעונים. מהסיבה הפשוטה שרוב המבקרים היו אסיאתים.
בגרמניה ואוסטריה, זה היה יותר צפייה מרחוק, בלי ממש חשש.
אפילו כשהייתי אצל הספר המקומי, מישהו נכנס וצחק שהוא עמד בתור לבית המרקחת, ובשביל להתקדם בתור הוא התחיל להשתעל ולדבר באיטלקית (הנגיף בדיוק התחיל להרים שם ראש ולהכות)

אני לא ממש חושב, שגם אם היינו אז חודשיים בסגר מנובמבר, וסוגרים את אירופה הרמטית, היינו כמה חודשים לאחר מכן בסיטואציה שונה.
דרך אגב, בגרמניה, המספרים היום בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ובראייה לחודשים הקרובים הרבה יותר מדאיגים. וזה לאחר שנה עם חיסונים, אבל עם יותר ואריאנטים.
הם עדיין לא נכנסו לסגר, אז אתה מדבר בדיעבד על תקופה שהידוע לנו היום הוא עשרות מונים יותר גדול, ועדיין יש מדינות שנלחמות.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כמדומני שהלינק הובא( ופורסם ) כי אנשים טובים אמרו כל הזמן שנזק הסגרים גבר על התועלת מהם, ולראייה כמות המתאבדים גדלה, והנה כשמסתכלים על הנתונים מסתבר שהיא דווקא לא גדלה.

זה לא אומר שלסגר אין נזקים הרסניים, בוודאי שיש, רק אומר שהחבורה, שמאז השתדרגה להתנגדות לחיסונים, מאז ומעולם פחות התעניינה באמת ויותר התעניינה בהפחדות.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 07 דצמבר 2021, 18:31 1. מה זה דברים בדיעבד, אנחנו במהלכו של ארוע מתמש, שהתוצאות שלו עוד רחוקות מלהיות ברורות.
הוא מתעסק בנושא של התאבדויות, שיכול מאוד להיות שאצל חלק מהתמאבדים בעתיד, הוריגר ניתן בתקופה הזאת.
אנחנו עוד לא מדברים על הנזקים לאוכלוסיה הצעירה, ולא רק בתקופת הסגרים. הילדה שלי שנתיים בגן, וכבר רגילה לראות רוב הזמן פרצופים עם מסיכות. ברכבת, בחנויות, בכניסה לגן, במוזיאון ועוד.
אני עוד לא מדבר על הילדים הגדולים עם הלמידה מרחוק, הריחוק החברתי והישיבה האינסופית בבית, בסגרים, לפני ואחרי.
עסקים, שגם בין הסגרים היו סגורים או מוגבלים בהגבלות מסוגים שונים, ועדיין לא ממש בשלבי התאוששות.

2. אתה רוצה לבדוק את ההשפעות של כל מה שרשמתי, וזאת רשימה חלקית של הנזקים העתידיים או סטטיסטיקת ההתאבדויות בעוד מספר שנים ?
ואם אני מתפרץ לדלת פתוחה, אז בשביל מה הבאת את הלינק הזה מראש ?

3. אתה משווה את מה שאנחנו יודעים היום, למצב דאז, אי שם בתחילת 2020, כשהיה ידוע לנו מנובמבר על נגיץ קטלני בסין.
בפברואר הסתובבתי חופשי בשוויץ, והם היחידים שחייבו אנשים לחבוש מסיכות בכניסה לחנויות השעונים. מהסיבה הפשוטה שרוב המבקרים היו אסיאתים.
בגרמניה ואוסטריה, זה היה יותר צפייה מרחוק, בלי ממש חשש.
אפילו כשהייתי אצל הספר המקומי, מישהו נכנס וצחק שהוא עמד בתור לבית המרקחת, ובשביל להתקדם בתור הוא התחיל להשתעל ולדבר באיטלקית (הנגיף בדיוק התחיל להרים שם ראש ולהכות)

4. אני לא ממש חושב, שגם אם היינו אז חודשיים בסגר מנובמבר, וסוגרים את אירופה הרמטית, היינו כמה חודשים לאחר מכן בסיטואציה שונה.
5. דרך אגב, בגרמניה, המספרים היום בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ובראייה לחודשים הקרובים הרבה יותר מדאיגים. וזה לאחר שנה עם חיסונים, אבל עם יותר ואריאנטים.
הם עדיין לא נכנסו לסגר, אז אתה מדבר בדיעבד על תקופה שהידוע לנו היום הוא עשרות מונים יותר גדול, ועדיין יש מדינות שנלחמות.
1. בהווה, יש סיכוי שיהיה צורך\הכרח בסגר. אחד השיקולים במקרה כזה יהיה ההשפעה של זה על אנשים, עד כדי התאבדות. כדאי שנדע על מה אנחנו מדברים ולא ננחש.
2. חשבתי שהסיפור של ההתאבדויות אמור לנבוע מהקשיים שנלווים לסגר (בדידות, שעמום, קושי כלכלי וכו' וכו'), לא מגל פתאומי של התפרצויות של מחלות נפש חבויות.
3. עכשיו הגענו לבדיעבד :smoke:
4. זאת בדיוק השאלה. אני לא בטוח שיש למישהו מאיתנו את הכלים לבסס בה דעה. המומחים אומרים שבהתחלה היה סיכוי להכיל את העסק באזור ההתפרצות המקורית, אבל אף אחד (כולל הסינים) לא היה מוכן להטיל מגבלות מתאימות.
5. לא הבנתי את הכוונה, אז לא בדיוק הבנתי איך זה קשור :evil-grin:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

שובר את הלב לראות את הנבלות האלה מגיעים לאוכלוסיות פחות משכילות ומרעילים להן את המח.
לא סתם יש קורלציה ברורה בין מעמד סוציו אקונומי לחיסוני הילדים.

למי שמתחבר למשנתו של הרב הנואם -
https://israel-news.co.il/archives/23915
https://www.israelhayom.co.il/article/838655
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

בחודש שעבר הטילה אוסטריה סגר על לא-מחוסנים והם מורשים לצאת מהבית רק כדי לקנות מוצרים חיוניים, לקבל טיפול רפואי, לעבוד או להתאוורר - תחת הגבלות.
זה נכון? כולנו חיים עם זה בשלום? מי שחי שם, זה יענו בסבבה?
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

ברמה המוסרית ברור שאין עם זה בעיה, זה רק נראה לי בלתי אפשרי לאכיפה ולכן קשה לי להאמין שזה צעד יעיל.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 06 דצמבר 2021, 21:28
Segev כתב: 06 דצמבר 2021, 18:11 החל מהיום, באיטליה צריך להראות תו ירוק באוטובוס וזה עם אכיפה מסיבית
דל פיירו אי שם בפברואר: ״ישראל היא המדינה היחידה בעולם עם תו ירוק!!״ 😂
כי אז היינו המדינה היחידה בעולם עם תו ירוק- חושך לגויים, גושפנקה אנטי-מוסרית עבורם, שאם אפילו היהודיים עושים את זה לעצמם, אז אפשר לחרבן את כל העולם החופשי. התנגדתי לזה מוסרית אז ואני מתנגד לזה גם עכשיו בישראל ובכל מקום בעולם.

מה אתה מנסה להוכיח בזה שאתה ממשיך להזכיר את זה?
חחחח יוהאן והאנס בפברואר: ״הנאצים אף פעם לא יעלו לשלטון״ היום - פלשנו כבר לצ׳כוסלובקיה חחחח יוהאן והאנס טעו😂
להוכיח לך שיצאת ליצן שלא הבין שהיינו אז המדינה היחידה בעולם עם תו ירוק כי… היינו אולי המדינה היחידה בעולם עם חיסונים…
אגב, כשהיה אצלנו תו ירוק שאיפשר למחוסנים כניסה למסעדות - ברוב העולם מסעדות היו פשוט סגורות בפני כולם.
אתה באמת לא מבין כמה ליצן יצאת עם הטענה הזו? זה בדיוק כמו אנשי ״האף די איי לא אישר את הבוסטר ובישראל נותנים אותו!!1״. היה ברור לכל בעל דעת שזה עניין של זמן עד שהוא יאשר, כמו שהיה ברור לכל בעל דעת שהתו הירוק הנהדר יגיע גם למדינות נוספות, ברגע שיהיו להן חיסונים
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

Segev כתב: 10 דצמבר 2021, 21:57
Segev כתב: 06 דצמבר 2021, 18:11 החל מהיום, באיטליה צריך להראות תו ירוק באוטובוס וזה עם אכיפה מסיבית
דל פיירו אי שם בפברואר: ״ישראל היא המדינה היחידה בעולם עם תו ירוק!!״ 😂
כי אז היינו המדינה היחידה בעולם עם תו ירוק- חושך לגויים, גושפנקה אנטי-מוסרית עבורם, שאם אפילו היהודיים עושים את זה לעצמם, אז אפשר לחרבן את כל העולם החופשי. התנגדתי לזה מוסרית אז ואני מתנגד לזה גם עכשיו בישראל ובכל מקום בעולם.

חחחח יוהאן והאנס בפברואר: ״הנאצים אף פעם לא יעלו לשלטון״ היום - פלשנו כבר לצ׳כוסלובקיה חחחח יוהאן והאנס טעו😂
להוכיח לך שיצאת ליצן שלא הבין שהיינו אז המדינה היחידה בעולם עם תו ירוק כי… היינו אולי המדינה היחידה בעולם עם חיסונים…
אגב, כשהיה אצלנו תו ירוק שאיפשר למחוסנים כניסה למסעדות - ברוב העולם מסעדות היו פשוט סגורות בפני כולם.
אתה באמת לא מבין כמה ליצן יצאת עם הטענה הזו? זה בדיוק כמו אנשי ״האף די איי לא אישר את הבוסטר ובישראל נותנים אותו!!1״. היה ברור לכל בעל דעת שזה עניין של זמן עד שהוא יאשר, כמו שהיה ברור לכל בעל דעת שהתו הירוק הנהדר יגיע גם למדינות נוספות, ברגע שיהיו להן חיסונים
כשאמרתי את זה היו כן היו כבר חיסונים בשאר המדינות בעולם והן אכן עדיין לא אימצו את התו הירוק. חלקן היו סגורות וחלקן היו פתוחות לחלוטין. אתה סתם מקשקש ומשקר.

חוץ מזה זו הייתה טענה מוסרית לא תחרות מי חוזה את העתיד. טענה מוסרית שאני עדיין דוגל בה.
העובדה שאתה חושב שזה דבר טוב למדינה לאמץ החלטות כמו לחסן את האוכלוסיה לפני האישור של הfda כדי להיות ראשונים בעולם רק מראה כמה אתה אדיוט ולא אחראי
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אתה אשכרה חושב שאנשים פה וקובעי המדיניות רצו שנתחסן בבוסטר ראשונים כדי לנצח בתחרות
Segev
קיבל.ה  345 לייקים

דל פיירו כתב: 10 דצמבר 2021, 23:31
Segev כתב: 10 דצמבר 2021, 21:57

כשאמרתי את זה היו כן היו כבר חיסונים בשאר המדינות בעולם והן אכן עדיין לא אימצו את התו הירוק. חלקן היו סגורות וחלקן היו פתוחות לחלוטין. אתה סתם מקשקש ומשקר.

חוץ מזה זו הייתה טענה מוסרית לא תחרות מי חוזה את העתיד. טענה מוסרית שאני עדיין דוגל בה.
העובדה שאתה חושב שזה דבר טוב למדינה לאמץ החלטות כמו לחסן את האוכלוסיה לפני האישור של הfda כדי להיות ראשונים בעולם רק מראה כמה אתה אדיוט ולא אחראי
1) לא נכון. כשאמרת את זה באף מדינה אחרת בעולם לא היו חיסונים בשפע שמוצעים לכלל האוכלוסיה כמו בישראל. ברגע שהיו, התו הירוק אומץ
2) חיסונים לפני האף די איי? קודם כל, זה קרה גם בעוד מדינות. דבר שני אני באמת לא מצליח להבין. האף די איי מעניינות אותו הבעיות האמריקאיות. לא הישראליות. האמריקאים התחסנו כמה חידשים אחרינו. למה שנחכה להם? מה היינו אמורים לעשות באותו שלב? ללכת על סגרים כמו שעושים כרגע באירופה? ההחלטה על הבוסטר היתה החלטה גדולה שהצילה אותנו מהמון מתים ומסגר. לכל בר דעת היה ברור כשמש שזה עניין של זמן עד שמדינות נוספות, כולל ארצות הברית והאף די איי כמובן, יתחילו עם הבוסטר חצי שנה לאחר החיסון השני, בדיוק כמו אצלנו. ונחש מה? ככה קרה!
למה מומחי האף די איי טובים יותר מאשר מומחי ועדת החיסונים הישראלית? תגיד אתה גם מתנגד לאופטלגין (תרופה שהאף די איי לא אישר ומשווקת בארץ ונמכרת בטירוף)?

אגב - אחרי שהאף די איי כן אישר, לצערך הרב, את הבוסטר - עברת להיות בעדו? או שזה היה סתם תירוץ של מתנגד חיסונים קלאסי ועכשיו תעבור לתירוץ אחר?
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אדון SEGEV היקר,

אתה באמת נקבת בשם אופטלגין כדוגמא ?
תרופה שהחומר הפעיל בה נמצא בשימוש כבר 100 שנה בקירוב, גם בארה"ב, ולפחות עד שנות ה- 70.
החומר הפעיל נאסר לשימוש, לאחר שנאספו בו מקרי מוות במהלך של כמעט 15 שנה או יותר, עד שנאסר לשימוש בארה"ב.
ואז באה חברת תרופות גנריות מישראל לאשר את התרופה שלה ונזרקה אחר כבוד מכל המדרגות של ה- FDA

זאת הדוגמא הכי טובה שמצאת בארסנל.
מאחל לכבודו, לנסות לאשר תרופה בארץ, שאין לה אישור של ה- FDA, ולראות איך משרד הבריאות מגיב.

תחזור להתעסק במה שאתה עושה פה הכי טוב. להצביע על משתמשים ולתפוס אותם במילה.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 11 דצמבר 2021, 02:06 אתה אשכרה חושב שאנשים פה וקובעי המדיניות רצו שנתחסן בבוסטר ראשונים כדי לנצח בתחרות
אני לא חושב ככה ולא אמרתי את זה, אבל אני לא מופתע מיכולת הבנת הנקרא שלך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

"העובדה שאתה חושב שזה דבר טוב למדינה לאמץ החלטות כמו לחסן את האוכלוסיה לפני האישור של הfda כדי להיות ראשונים בעולם רק מראה כמה אתה אדיוט ולא אחראי"

זה כמו שהסברת פה פעם למה החיסון לא מונע הדבקה, אמרת שיש הרבה מאמרים בנושא, והיום אתה מסביר שזה בכלל התכוונת שהחיסון לא מונע ב 100%. אם זה היה המצב לא היית צריך לבזבז את זמנך על מאמרים ומחקרים, היית פשוט אומר שמחוסנים גם נדבקים( עובדתית ) ולכן אתה צודק.
אבל צריך לנגח מכיוון אחר ולכן השקרים משתנים.

ואין לי כוונה שתבין מה כתבתי וזה ממש ולא אכפת לי, הספיק לי שהפועל חרבנה את השבוע אין צורך גם להתאכזב שחברי כת being חברי כת
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 11 דצמבר 2021, 22:07 "העובדה שאתה חושב שזה דבר טוב למדינה לאמץ החלטות כמו לחסן את האוכלוסיה לפני האישור של הfda כדי להיות ראשונים בעולם רק מראה כמה אתה אדיוט ולא אחראי"

זה כמו שהסברת פה פעם למה החיסון לא מונע הדבקה, אמרת שיש הרבה מאמרים בנושא, והיום אתה מסביר שזה בכלל התכוונת שהחיסון לא מונע ב 100%. אם זה היה המצב לא היית צריך לבזבז את זמנך על מאמרים ומחקרים, היית פשוט אומר שמחוסנים גם נדבקים( עובדתית ) ולכן אתה צודק.

ואין לי כוונה שתבין מה כתבתי וזה ממש ולא אכפת לי, הספיק לי שהפועל חרבנה את השבוע אין צורך גם להתאכזב שחברי כת being חברי כת
שגב חושב, וגם שאר חברי הכת חושבים שזה טוב שמחסנים פה לפני אישור fda כי זה ״מציל חיים ומונע סגר״ לדעתי זה אדיוטי מי דיבר בכלל על תחרות?

בפועל מתו פה כמו שמתו במקומות אחרים, באופן יחסי לכל מדינה והיו דווקא המון ימים של סגר יותר מבהרבה מקומות אחרים. זה לא הוכיח את עצמו, רק שם אותנו בסיכון שאנחנו אלו שמתנסים בחיסון חדש ראשונים.
גם אם ניקח את הרביעי אני מעדיף לא להיות מדינה שלא מתנסה בזה ראשונה.

נכון כי יש מאמרים שמראים שמחוסנים ובלתי מחוסנים מדביקים באחוזים דומים.
וכן אם מחוסנים גם מדביקים באחוזים גבוהים אז אין טעם לנסות לחסן את כולם.

נכון השקרים שלך משתנים
נערך לאחרונה על ידי דל פיירו ב 12 דצמבר 2021, 08:34, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אבל ה FDA כבר אישר הכל. למה עכשיו אתם לא מתחסנים? הרי זה היה תירוץ מוביל פעם.
لا إله
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 12 דצמבר 2021, 08:26 אבל ה FDA כבר אישר הכל. למה עכשיו אתם לא מתחסנים? הרי זה היה תירוץ מוביל פעם.
מיזה אתם?
גם לפני שהfda אישר אתם התחסנתם כי משרד הבריאות אישר
למה אכפת לכם עכשייו אחרי שהfda אישר?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה ממש חמוד לקחת כל טיעון שמפנים אליך ולהפוך אותו לטיעון כלפי הצד השני.
ברב הפעמים, כמו הפעם, זה פשוט אידיוטי ברמות, אבל עדיין חמוד.

זה כן מחסל כל יכולת לנהל דיון
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אנחנו סמכנו על הרופאים בישראל שהחיסון בטוח, כי פייזר הגישה למשרד הבריאות את כל המידע שהגישה ל FDA.
אתם לא סמכתם על הרופאים וטענתם שחייבים FDA כדי לדעת שבטוח.
עכשיו כבר יש את כל אישורי FDA וכל העולם יודע שהחיסון בטוח, חוץ מכל הזוכים הפוטנציאלים לפרס נובל ברפואה שאפילו לא למדו ביולוגיה בתיכון ושיודעים יותר טוב ממה שכל הרופאים בעולם יודעים.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

דל פיירו כתב: 12 דצמבר 2021, 08:17
D&3 כתב: 11 דצמבר 2021, 22:07 "העובדה שאתה חושב שזה דבר טוב למדינה לאמץ החלטות כמו לחסן את האוכלוסיה לפני האישור של הfda כדי להיות ראשונים בעולם רק מראה כמה אתה אדיוט ולא אחראי"

שגב חושב, וגם שאר חברי הכת חושבים שזה טוב שמחסנים פה לפני אישור fda כי זה ״מציל חיים ומונע סגר״ לדעתי זה אדיוטי מי דיבר בכלל על תחרות?

בפועל מתו פה כמו שמתו במקומות אחרים, באופן יחסי לכל מדינה והיו דווקא המון ימים של סגר יותר מבהרבה מקומות אחרים. זה לא הוכיח את עצמו, רק שם אותנו בסיכון שאנחנו אלו שמתנסים בחיסון חדש ראשונים.
גם אם ניקח את הרביעי אני מעדיף לא להיות מדינה שלא מתנסה בזה ראשונה.

נכון כי יש מאמרים שמראים שמחוסנים ובלתי מחוסנים מדביקים באחוזים דומים.
וכן אם מחוסנים גם מדביקים באחוזים גבוהים אז אין טעם לנסות לחסן את כולם.

נכון השקרים שלך משתנים
"כדי להיות ראשונים"
זה גיהינום אינטלקטואלי לנהל איתך "דיון", וזה רלוונטי בערך כל כל פסקה בהודעה הזו.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 12 דצמבר 2021, 08:42 זה ממש חמוד לקחת כל טיעון שמפנים אליך ולהפוך אותו לטיעון כלפי הצד השני.
ברב הפעמים, כמו הפעם, זה פשוט אידיוטי ברמות, אבל עדיין חמוד.

זה כן מחסל כל יכולת לנהל דיון
אם ימשיכו להפנות אלי טיעונים ברמת השמעון ריקלין בלשון רבים כדי ״לחשוף את הצביעות של המחנה ממנו אני בא״ אז אני אמשיך להפנות את אותם הטיעונים אליכם, כי זה פשוט מאוד קל ומאוד משעשע אותי.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה מאוד קל אם המטרה שלך זה להחריב את הדיון, ואתה עושה את זה די טוב חייב להודות
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 12 דצמבר 2021, 08:42 אנחנו סמכנו על הרופאים בישראל שהחיסון בטוח, כי פייזר הגישה למשרד הבריאות את כל המידע שהגישה ל FDA.
אתם לא סמכתם על הרופאים וטענתם שחייבים FDA כדי לדעת שבטוח.
עכשיו כבר יש את כל אישורי FDA וכל העולם יודע שהחיסון בטוח, חוץ מכל הזוכים הפוטנציאלים לפרס נובל ברפואה שאפילו לא למדו ביולוגיה בתיכון ושיודעים יותר טוב ממה שכל הרופאים בעולם יודעים.
אחלה נסכים שלא להסכים.
מקווה שאפשר ברשותכם להפסיק את הדיון. מאמין שאני לא אשכנע אתכם ואתם לא נראה לי כבר תשכנעו אותי
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 12 דצמבר 2021, 09:03 זה מאוד קל אם המטרה שלך זה להחריב את הדיון, ואתה עושה את זה די טוב חייב להודות
אני מפסיק תוכלו להמשיך לדון ביניכם ללא הפרעות
שליחת תגובה