צילומי שיניים לילדים

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

להורים שפה, האם כדרך קבע, במהלך הביקורת אצל רופאי השיניים(לא טיפולים), נדרשתם לבצע צילומי שיניים בכל פעם?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

ממש לא.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

dino כתב: 20 אפריל 2021, 13:09 להורים שפה, האם כדרך קבע, במהלך הביקורת אצל רופאי השיניים(לא טיפולים), נדרשתם לבצע צילומי שיניים בכל פעם?
לא כדרך קבע אבל איכשהו כמעט תמיד כשמגיעים אומרים לנו שהצילומים כבר לא רלוונטיים וצריך חדשים
(כללית סמייל)
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אז ככה. הטעות הקשה שלי בגילאי 20-35 היתה שהלכתי לרופא שיניים רק כשכאב לי, כך שלמעשה הלכתי רק כשהיו כבר חורים גדולים שדרשו טיפולים גדולים.
מאז, אני מקפיד על צילומים פעם בשנה. כל חור קטן שרק מתחיל מנוקה ונסתם. ככה לא מגיעים לחורים גדולים.
אין הבדל בפרקטיקה אצל ילדים, במיוחד כשכבר אין שיני חלב. הרי כבר מתחילים חורים. מצלמים כל שנה ומטפלים. ככה אנחנו נוהגים וממליצים.

שים לב: הממליץ אינו רופא שיניים ויש אפשרות שהוא סתם אידיוט.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

גם אני מכיר שבכל ביקור(פעם בחצי שנה) גם מצלמים
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

לא חראם על כל הקרינה המיותרת? זאת השאלה
לא מרגיש לי בטוב
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

ההוא שאמרו לו כתב: 20 אפריל 2021, 14:46 גם אני מכיר שבכל ביקור(פעם בחצי שנה) גם מצלמים
כל חצי שנה?!?! נשמע לי מוגזם, אצלינו התירוץ בד"כ שעברה יותר משנה מאז הצילום האחרון
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

זה אומר כמות צילומים מטורפת כשזה נאגר לשנים
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

זאת עדיין כמות חשיפה אפסית.
זה שהמקצוענים נזהרים זה בגלל שהחשיפה שלהם היא פי כמה אלפים בשנה מהמטופלים, והם רוצים להמנע ממחלות שברמת החשיפה שלהם היא אחת לכמה אלפים.
בשבילך היא אחת לכמה מיליונים. לא מסוכן בכלל, אי אפשר לדעת מתוך הכמה אחוזים שמקבלים סרטן איזה שבריר אחוז בא מרנטגן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אצלינו הצילומים באים בעקבות עינייני אורטודנטיה בכלל , אין איך לראות אותם בלי צילומים והגנטיקה אצלינו (אבא דפוק , מה לעשות) היא כזאת שלכל הילדים יש בעיות כאלו שמצריכות צילומים ולצערי גרוע מזה , גם התערבויות כרוגיות.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אצלנו עושים בקורת כל חצי שנה וצילומים פעם בשנה.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

דינו
הסר דאגה מליבך
פעם בשנה (וגם חצי שנה) לא יגבירו את הסיכויים של ילדייך לפתח זנב.
מאגר צילומים יאפשר להם בעתיד לזהות מגמות וכמו שאיצקוביץ כתב לך, לפתור בעיות כשהן קטנות.

אני היום מתמודד עם ברוך גדול בדמות דלקות חניכיים, נסיגת חניכיים ושאר מזיקין כי לא השכלתי לעקוב אחרי בעיות בזמן.

להרגיל אותם כבר עכשיו לצחצח כמו שצריך, לא חזק מדי אבל גם לא ללטף את השן, ולהיזהר על החניכיים, יעשה להם רק טוב.

שיננית מגיע לילדים עד גיל 18 פעם בחצי שנה חינם. תנצל את זה! אני בכללית וזה היה לי

כל מי שבתחום שטיפל בי ממליץ על משחת שיניים פרדונטקס וג'ל קורסודיל, הטעם מוזר אבל זה די קונצנזוס מסתבר בקרב אנשי השן...
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

dino כתב: 20 אפריל 2021, 15:29 לא חראם על כל הקרינה המיותרת? זאת השאלה
לא מרגיש לי בטוב
בערך 5μSv, או חצי מכמות קרינת הרקע שאתה סופג ביום רגיל. לא כמות שיש לה איזושהי משמעות.

ראה כא להשוואה של כמות הקרינה הנספגת ממקורות שוניםן: https://xkcd.com/radiation/
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךBen
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

תודה לכם👍
מתחשק לי עכשיו להתחבק עם מכשיר רנטגן ולעשות בוק
אגב, למה מסתירים את הגואבוס חמינדוס עם כיסוי בזמן הצילום? אם זה לא משמעותי
הגואבוס ואזור בלוטת התריס
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כשתאים רגילים עוברים מוטציות אין להם הרבה השפעה (אלא אם כן הם הפכו לסרטניים שזה סיכוי נמוך).
אם תאי זרע נפגעים אז במקרה הפריה זה בסיכוי גבוה עובר דפוק. ההשפעה של תא בודד גדולה. לכן מגנים.
יכול גם להיות שזה רק בגלל פסיכולוגיה, כי זה אחד הפחדים הגדולים ממוטציות.
لا إله
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

dino כתב: 20 אפריל 2021, 23:00 אגב, למה מסתירים את הגואבוס חמינדוס עם כיסוי בזמן הצילום? אם זה לא משמעותי
הגואבוס ואזור בלוטת התריס
ראה הסבר פה: https://www.cdc.gov/nceh/radiation/alara.html

בקצרה, הכלל הוא "חשיפה לכמה שפחות קרינה בגבולות הסביר".

הרווח מזיהוי מוקדם של בעיות שיניים עולה משמעותית על הנזק (הכל-כך קטן עד כדי כך שהוא לא מדיד) מהחשיפה לקרינה בצילום רנטגן דנטלי. אבל זו לא סיבה לא לצמצם את החשיפה למינימום האפשרי. בכל מקרה, רופא השיניים שלי מכסה אותי בשמיכת עופרת מהצואר ומטה, לא רק את האזורים שהזכרת.
שליחת תגובה