הראיון של רמי בוואן

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

ראשית כל, חתיכת ראיון ערוך.
ליפקין העמיס שם שאלות קשות,
הוא שאל אותו בערך על הכל, מהשחקנים (יאנג, בראון, אמסלם, בר) דרך ידידיה, הצלחה מקצועית, זמן במועדון וכו'

הכתבה: https://www.one.co.il/Article/21-22/2,6 ... tml?ref=hp

ציטוטים מעניינים:
אבל מבחינה מקצועית אתם כישלון גדול לקבוצה בסדר גודל של הפועל תל אביב.
”מבחינה מקצועית אני לא יודע אם הייתי מגדיר את זה כישלון גדול. איך אני תמיד אומר לאנשים, נתקענו באיזו סוג של בינוניות. אם תיקח את 10 השנים האלה שלנו בליגת העל אז כל שנה נותנים לי כדוגמה את נס ציונה או גלבוע או הרצליה או את ראשון, אבל שנה אחרי הן יורדות ליגה. אז אנחנו מעולם לא ירדנו, לא עשינו משהו יוצא דופן. ברור שהבינוניות לא מספיקה ואנחנו רוצים יותר, אבל הדרך להשיג יותר היא דווקא הפוך ממה שעשינו במשך כמה שנים, לנסות לרוץ אחרי זה אלא לחזור באמת לעבוד נכון ובשקט ולאט לאט נגיע למקומות טובים”.
על ג'קובן:
לקחתם הימור עם ג’ייקובן בראון, שחקן שאם הוא בכושר ולא פצוע, אי אפשר לעצור אותו, אבל אם לא, כל הקבוצה יכולה להתרסק.
”אגיד שני דברים על זה. קודם כל צריך לקחת הימורים בתקציבים שהם לא של 20 מיליון ש”ח ומעלה. כולם צריכים לעבוד עם הימורים, אתה לא יכול לעבוד רק עם הימורים אבל קח את אילת שנה שעברה, ג’ו רגלנד אחרי פציעה קשה, מילטון דויל אחרי פציעה קשה, קיי. סי פראתר אחרי פציעה קשה, שלושה הימורי ענק וזה הצליח. זה לא אומר שזה תמיד יצליח, גם אי אפשר לקחת ארבעה הימורים, אבל צריך להמר כדי לקבל יותר מהכסף שהוא עולה. אני חושב שעוד מוקדם לקבל ביקורת. הבעיה היא שאין סבלנות בארץ בכלל ובספורט גם וזה לא פוסח עלינו. אנחנו צריכים להיות סבלניים. היה ברור לנו שג’ייקובן צריך זמן, שחקן שלא שיחק שבעה חודשים ובא אחרי פציעה צריך זמן ויש לנו את הזמן לתת לו. אני רואה אותו באימונים ואני חושב שזה עניין של כמה שבועות שהוא יהפוך להיות הג’ייקובן ההוא שאנחנו מצפים ושהוא מצפה. וחוץ מזה שהקבוצה שלנו די עמוקה ותדע לסבול פציעה של כל שחקן בסגל למשחק שניים כי אלה דברים שקורים. אני חי עם גיל בני, בר טימור ואופק גול שיחפו עליו בעמדה אחת, למשחק-שניים. זה קורה באמצע עונה כששחקנים נפצעים והסגל בנוי גם לזה
כל שחקן אם הוא נפצע פתאום לתקופה שעולה על חודש וחצי-חודשיים, אז אין ברירה, הליגה היא קצרה ומתוך כ-30 משחקים אתה לא יכול לשחק רבע מהמשחקים בלי שחקן מוביל ואז נאלצים לעשות שינויים ואני מקווה שזה לא יקרה. אני רואה שהוא עובד קשה לחזק את הכתף, אנחנו עובדים איתו המון ואני חושב שזה קרוב”.
על זה כמה זמן הוא הקודקוד, ענייני רוכשים וכו':
חשבת פעם, אחרי כל השנים, לתת למישהו אחר לעמוד בראש הקבוצה? אולי הדרך שלך מוטעית?
”יש פה הרבה ססמאות וזה מעורפל מדי. אין ספק שאני אחראי לדברים טובים שקרו ואני אחראי גם לדברים הרעים שקרו. אבל עשינו הרבה שינויים לצורך הדבר הזה, אנחנו עושים הכול לשנות וללמוד אנחנו דווקא מרגישים שאנחנו לומדים. כבר עבדנו עם מנהל מקצועי ובלי מנהל מקצועי ועם צוות מורחב. השנה בנינו צוות מורחב סביב הקבוצה, כמות של מאמנים ומאמנים אישיים ועוזרי מאמן, בנינו משהו אחר, פחות מעורבות של ההנהלה. אנחנו עושים כל מיני שינויים בשביל ללמוד את הפטנט, אם יש פטנט אז הוא שקבוצות שהצליחו שנה אחת ברוב הפעמים נכשלו שנה אחרי. מה שמתאים לנהריה לא מתאים להפועל תל אביב וכו’. אנחנו מנסים ללמוד איך עושים את הדבר הזה נכון. אני לא יכול להבטיח, אבל אני מקווה שאנחנו בכיוון הנכון”.
אולי הפטנט זה להביא איזה איש עסקים שייקח בעלות על הקבוצה וישים כסף, מה שקבוצה בסדר גודל כזה צריכה בסוף?
”קודם כל, אם יש לך מישהו אז תשלח אליי. כולם תמיד אומרים איך יש להפועל תל אביב כל כך הרבה אוהדים, אבל עובדתית כדורגל/כדורסל, קח 30 שנה אחורה, אין להפועל תל אביב איזה כסף שנכנס, איזה עשרות מיליונים כמו לקבוצות אחרות בארץ”.

למה אנשי עסקים לא רוצים להתקרב להפועל תל אביב?
”אז קודם אשלים את התשובה הקודמת. אני חושב שאם יהיה מישהו, בכיף נשב איתו ונביא את זה בפני העמותה. אני מאמין שכולם רוצים וירצו הפועל חזקה. בינתיים אני לא לבד ויש לנו תלכיד ויש לנו שותפים בניהול. כרגע זה אבי שהוא שותף מדהים, ואני מאחל לעצמי הרבה שנים איתו ומאחל עוד כאלה. הדבר השני, יש הרבה תיאוריות, התאוריה שלך טובה כמו שלי. אני יכול להגיד לך שאני חושב שמה שפוגע בנו בין היתר הוא אחד, שבתל אביב אנחנו הקבוצה השנייה בעיר זה תמיד קשה. בסוף תל אביב מתחילה תמיד אצל מכבי בעיני העולם ותמיד קשה כקבוצה השנייה בעיר למצוא דבר כזה. שתיים, אין לנו ראש עיר שעוזר בדברים כאלה. אם תסתכל בהרבה ערים - באר שבע, ירושלים, ראשי הערים מעורבים בעזרה ויש לזה המון משקל בלמצוא עזרה ותמיכה בקבוצה. את זה לא רואים אצלנו. ירושלים, יש לה את כל סיפור הסינדרום ירושלים שמושך לשם אנשים, אתה יודע, עיר מיוחדת. זה יכול להיות תירוצים, יכולות להיות סיבות, אני יודע שאין אחד שמנסה יותר ממני ובכל פעם אני מנסה ומדבר ונפגש ועושה הכול, ואני אומר לך שבינתיים זה לא קורה. טוב לנו עם מה שיש”.
על ים מדר:
ים מדר. הגעתם לבוררות ובסוף מכל ה-NBA הוא עבר לפרטיזן בלגרד. איך אתה רואה את כל הסיטואציה?
”גם זה מורכב. קודם כן, אני שמח בשבילו שהוא במקום שהוא רצה. באמת הוא ילד מדהים ואני מת עליו, הוא עם יכולות אדירות והוא במקום שהוא רצה ויתקדם משם ויגיע גם ל-NBA לדעתי. גם אם זה ייקח עוד שנה-שנתיים. מצד שני, היה דיבור על ה-NBA והרצון שלנו היה שאם זה לא NBA שהוא יהיה בהפועל תל אביב כי יש דברים שאתה אומר ‘אוקיי אני לא אעמוד בדרכו’ ויש דברים שאתה אומר ‘לא יקרה כלום אם הם יקרו עוד שנה’. אפשר להגיע ל-NBA מליטא, מלטביה, מיוון, מתימן, ומהפועל תל אביב. אבל בסופו של דבר כשהוא היה כל כך נחוש ורצה אז אתה לא יכול ולא צריך לעצור שחקן, מה גם שזה בא בסופו של דבר בהסכם שהוא טוב לכולם. אז אני מאחל לו המון הצלחה”.

למה זה היה צריך להגיע לעימות משפטי?
”לא אנחנו לקחנו את זה לעימות משפטי. המלווים שלו, המשפחה שלו, הם שלקחו את זה לעימות משפטי. אני חושב שיכולנו להגיע לאותו סיכום לפני. נראה לי שבשורה התחתונה זוהר האבא שאנחנו באמת בקשר טוב, לא מכיר מספיק את עולם הכדורסל. הוא מכיר המון דברים ואיש מוכשר ומוצלח אבל את הכדורסל הוא לא הכיר וזה היה נראה לו מוזר שהוא לא יכול לקום וללכת בחינם. בסופו של דבר הבורר גרם לו להבין איך זה עובד. כי באמת, היחסים היו ויהיו טובים ואם זוהר היה מבין מלכתחילה שככה זה עובד אז היינו סוגרים את זה לבד. ניסינו, לא הצלחנו, אז הלכנו לבוררות ואנחנו אחרי זה”.
על ידידיה וההליך מול ידידיה:
הפועל תל אביב גמרה את הסיפור עם ידידה רפפורט?
”בשוטף ביום-יום גמרה, אין תקשורת. יש עדיין את המשפט שמתנהל, זה ייגמר כאשר המשפט הזה ייגמר”.

ידידיה רפפורט (רדאד ג'בארה)ידידיה רפפורט (רדאד ג'בארה)
איך זה ייגמר?
”אתה ממנה אותי לשופט, אני משתדרג פה מרגע לרגע. איך זה ייגמר? אני חושב שאין אמת, אין צדק בטענות של ידידה, אני לפחות משוכנע בזה ואני חושב שגם השופט יבין את זה”

יש ניסיון לפשרה בין הצדדים, ליישר הדורים אחרי כל השנים שלו בהפועל תל אביב?
”מונה בהתחלה מגשר שהיה מחובר לשני הצדדים וניסה להביא לפשרה, אבל גם הוא הבין שיש מרחק גדול בין הצדדים ואין מקום לפשרה”.
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
הפוסט קיבל לייק אחדBigBaller
שליחת תגובה