ההגנה של הפועל

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
שליחת תגובה
משמאל לעץ
קיבל.ה  60 לייקים

20 שנה אני מנוי לסל. 15 שנה שאני גם אוהב כדורסל באמת. ראיתי מאות סגלים נבנים, אלפי שחקנים שונים, אינסוף שיטות, אינסוף קומבינציות.
בחיים לא ראיתי באף מסגרת באף רמה ובאף מדינה
קבוצת הגנה יותר גרועה מהפועל תל אביב.
בכל רגע נתון יש לפחות ארבעה שחקנים שלא שומרים/לא יודעים לשמור/לא מסוגלים לעצור אף אחד- על הפרקט.
ואלה שמות-
בר טימור, יונתן, גיל בני, יאנג, הרננדז, בראון, זלמנסון, רז אדם(לפחות נלחם אבל אין לו מושג באמת מה הוא עושה)
בתוך כל השמות האלה נמצאים אין ספור חסרונות הגנתיים, פה חסר סייז, זה אין לו רגליים, ההוא זקן, אחד מעניין אותו רק התקפה ועוד כמה שפשוט לא מבינים מה עושים.
נשארנו עם אמסלם וטוקוטו היחידים שאי אפשר להתעלל בהם בכל רגע נתון.
אבל מה אני בא בעצם בא להגיד פה?
שתפסיקו להאמין ש5 שיודע לשמור יכול להציל את הקטסטרופה הזאת. גם אם נוחת פה רודי גובר מחר אנחנו מסיימים את העונה עם ממוצע 90 לפחות בספיגה. ההחתמה של יונתן וגם של זלמנסון זה חרפה. ברור לכל אוהד כדורסל שזה או או.
מקווה שבקבוצה מבינים שצריכים לעשות פה לפחות 3-4 מהחכים כדי לסדר את הבושה הזאת.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
BigBaller
קיבל.ה  119 לייקים

אמסלם וטוקוטו הם שני השומרים הכי טובים? אולי טוקוטו
אבל אמסלם מעל בני ואדם?
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

גיל בני זה היחיד שנחסם בשמירה על גארד, עוקף את החסימה ולא כופה חילוף אוטומטי.
במשחק מול חולון בגביע ווינר, רק כשהוא שמר על רגלנד היינו במשחק.
להיפך, גיל בני שחקן הגנה טוב מאוד, אמסלם עושה המון שטויות. מעריך אותו על הרצון, יתבגר וילמד עוד קצת ואז אולי יהיה שחקן הגנה טוב.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

מסכים עם הרוח הכללית אבל לא עם הפרטים.
גיל בני שומר טוב, גם לרז אדם יש מה לתת בקבוצה שתעמוד מסודר.
דווקא אמסלם לא הפגין חכמת משחק (לגיטימי לשחקן בגילו) והרבה פעמים לוקח החלטות (לעזוב שחקן, לצאת לשמירה כפולה, לעשות חילוף) לא נכונות שגורמות לברדק במיקום של שאר השחקנים
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
משמאל לעץ
קיבל.ה  60 לייקים

כן אבל אני מזכיר לכם בכדורסל יש לסייז משמעות לפעמים יותר מהכל. לא משנה כמה תתאמץ ותהיה מרוכז, יש מצב שיעשו עליך סלים כל המשחק רק כי אתה פשוט נמוך וחלש פיזית. הרי הפעולות החיוביות בהגנה של גיל בני בדרך כלל מגיעות מהימורים על נתיבי מסירות כששומרים איזורית או בהגנת מעבר. הוא יודע לשמיר פיקאנדרול ולהתחלף בזמן אבל אזה המינימום שאתה מצפה בהגנה מרכז קטנצ'יק. במשחק עומד אפשר לבודד עליו כל התקפה ולמעוך אותו. כנל בר טימור, יונתן, זלמנסון ורז אדם.
לאמסלם יש לפחות ידיים קצת ארוכות וגוף לתת וזה לא ש90 אחוז מהשחקנים בליגה מולו זה מיסמאטצ
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

אני לא יודע אם זה בגלל מחויבות או סייז, אבל בני מנסה להימנע מחילופים אוטומטיים וליצור מיסמצ׳ים. אבל הוא כן מצליח לגרום לקבוצה היריבה הרבה פעמים להוציא את הכדור מהידיים של הרכז ולהעביר אותו לגארד השני. הבעיה שהרבה פעמים פרנקו שם אותו שומר לא על הרכז אלא על השתיים שלהם ואז מאבדים הרבה מהאפקטיביות שלו.
כן מסכים עם האמירה הכללית, נבנתה קבוצה עם שחקנים לא טובים בהגנה, ואני לא מצליח להבין איך עושים את זה מלכתחילה. זה יוצר מצב שאין לך סיכוי להתמודד עם קבוצות מוכשרות ממך וביום לא טוב גם עם קבוצות נחותות ממך.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךBigBaller
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

לוטן אמסלם ורז אדם זה שתי עלוקות הגנתיות מז'אנר שאני מאוד אוהב. לחץ על כל המגרש, נסיונות חטיפה. יש שם עניין של חוסר ניסיון שגורר עבירות/טעויות, אבל הם מנסים 110% כמעט על רגע נתון. אם ישפרו את האספקט והחוכמה של המהלכים שלהם הם יהיו שחקני הגנה גדולים לדעתי.
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

קשה על סמך סטטיסטיקה לקבוע שחקן הגנה טוב או לא, על פניו מדד הפלוס מינוס אמור כביכול לתת כוון.

הבעיה עם המדד הזה שהוא מוטה בצורה עדיפה לטובת החמישיה הפותחת או לצירופים של שחקני התקפה בכל רגע נתון. אבל מה שמדהים הוא שאם בודקים על פני ארבעת המשחקים, גייקובן בראון במינוס הכי גדול, גיימס יאנג בפלוס הכי גדול.

רז ובני והרננדז גם בצד החיובי, כל היתר בצד השלילי.

אותי מאוד מפתיע שטוקוטו נמצא גם בצד השלילי שכן הוא שחקן חמישיה ועל פניו התחושה שלי שהוא השחקן הגנה הכי טוב שיש לנו לפחות על קלעים.

אני מאמין שקבוצה בלי מחוייבות להגנה לא יכולה להגיע רחוק ואת זה צריך לפמפם בעיקר לחמישייה הפותחת ולא לצעירים, אמסלם, רז, גיל שדווקא נראים מחוייבים.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

הבעייתיות של מדד פלוס מינוס לא קשורה בהכרח לחמישיה, אבל מאוד תלויה בתוצאת המשחק והציוותים. אם טוקוטו משחק כמעט כל המשחק, ומפסידים את רוב המשחקים, אז מין הסתם המדד שלו יהיה שלילי. חוץ מזה, שסטטיסטיקה של מספרים קטנים היא תמיד בעייתית - אם אני זוכר נכון, יאנג הפסיד משחק אחד, אבל היה משמעותי בנצחון היחיד (שהיה בהפרש גדול), לכן הוא חיובי.
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

יאנג שיחק בכל משחקי הליגה
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

לקבוצות שמנגד יש את שחקן ההגנה הכי טוב, דני פרנקו
כולם הביתה
קיבל.ה  36 לייקים

קבוצה מביכה שבלי ניעור רציני של כל הסגל ובראשית המאמן תמצא את עצמה משחקת בלאומית שנה הבאה…
לא הגיוני שכל קבוצה שעולה ליגה נותנת לך בראש על ימין ועל שמאל..
נחנקנו הפועל נחנקנו
הפוסט קיבל 3 לייקיםDe NirogershonChegi
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

נמאס מהקבוצה הזאת באמת. כל כך כבויים, בלי חשק. מאמן שגם אם יעלה שחקן בלי יד יקבל גיבוי ולא משנה מה הניהול לא ישתנה.

יורדים ליגה ולא אכפת לאף אחד.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
הפוסט קיבל 2 לייקיםgershonDe Niro
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

אין לנו איזה 3 מהזרים הטובים בארץ? לכאורה
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

לפני הרננדס לחתוך את יאנג
שליחת תגובה