חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:55
pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 21:36
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 19:28 1. עכשיו ברור שיש ריבים בין הערבים כמו שיש גם בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה גם החברה הערבית, הפלסטיני יעשה כנאפה רגיל והלבנוני או סורי יעשה כנאפה בבייגל, זה עדיין פאקינג כנאפה.

2. אתם מנסים להסתכל על כל אדם בתור אינדיבידואל ולנתק אותו מהחברה שבה הוא גדל וחונך אבל זה פשוט הסתכלות מוטעית, לכל אחד יהיה השפעות מהחברה שלו גם אם הוא רוצה בכך וגם אם לא ואם החברה הערבית אלימה יותר ודתית יותר מהחברה השוודית אז כן, סטטיסטית ערבי ממוצע יהיה אלים יותר ודתי יותר משוודי ממוצע, תקראו לי גזען נאצי פאשיסט מה שבא לכם, תנסו למצוא אלף ואחד סיבות על מצב כלכלי ודיכוי ואנערף זה לא הופך אתכם לצודקים כי כבר הראיתי פה מספיק דוגמאות סותרות
1. תן לי לעשות בפסקה הזו קצת שינויים: "עכשיו ברור שיש ריבים בין האירופאים כמו שיש בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא די זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה זה גם בחברה האירופאית, הפולני יעשה פירוגי והאוקראיני או רוסי יעשה וארניקי, זה עדיין פאקינג כיסונים". מה שתיארתי כאן לקוח 100% מהמציאות. וארניקי ופירוגי זה כמעט אותו הדבר. גם הרוסים וגם האוקראינים, הפולנים, הבלרוסים וכו' כולם נוצרים ברובם. גם הצרפתים, והאנגלים והגרמנים. אז למה אתה מתייחס לערבים כעם אחד ולא לאירופאים? אתה מבין שתרבויות שמתפתחות קרוב אחת לשניה תהיינה דומות? אתה מבין שאוכל ודת אלה הם רק אספקטים בודדים מתוך מגוון רחב של דברים המהווים יחד "תרבות"?
אבל בעצם יש פה משהו עמוק יותר: אתה מרדד את כל התרבויות הערביות לאוכל (התנהלות ישראלית קלאסית אגב), ומשווה בין תרבויות קרובות (פלסטינים, לבנונים וסורים) בשביל לגזור את המסקנה ההזויה שלך. למה לא השוות בין התרבות המרוקאית ובין התרבות העיראקית או התימנית? למה לא בין התרבות הסורית והלובית? כי אתה יודע שהן שונות מאד האחת מן השניה.

2. לא יודע מה אחרים מנסים לעשות, אני בוודאי לא חושב שאדם יכול להיות מנותק מהתרבות שבה הוא גדל וחי. בכל זאת, מרקסיזם וזה. אתה קופץ בין רעיונות ומניח שהם נכונים בלי לבחון אותם: האם באמת החברה הפלסטינית נניח אלימה יותר מהחברה השבדית? באילו מדדים משתמשים בשביל לכמת את זה? ואם כן - האם הן נמצאות בסיטואציות שונות שיכולות להסביר את השוני הזה? הבאת בדיוק דוגמה סותרת אחת (חרדים), והיא נטחנה פה עד דק והוסבר בדיוק לך ולאסף האחר למה היא לא רלוונטית. באותו הזמן אני הבאתי את הדוגמאות של מהגרים יהודים לארה"ב ומזרחים בישראל כדי להדגים עד כמה הדיבור על "תרבות אלימה" הוא חסר קשר למציאות ובעיקר נעשה ע"מ לקדם אפליה. אני ממליץ לחזור לעמודים הרלוונטים ולקרוא את זה.

זה שאתה כותב שפלסטיני אקראי אלים יותר מאשר שבדי בגלל "התרבות הערבית" בה הוא גדל וחי לא הופך אותך לנאצי, אלא בסה"כ לאדם המושפע מהגזענות הממוסדת והחברתית בישראל. זה שאתה משתמש בטיעון המגוחך הזה (כאמור בלי להסביר איך אתה מודד "אלימות תרבותית" ובלי להתייחס לתנאים המטריאלים בהם מתקיימת כל אחת מהחברות הנ"ל) על-מנת להצדיק אלימות ממסדית מתמשכת כלפי הפלסטינים (ובאופן עקיף טיהור אתני) הופך אותך במקרה הטוב לכלי שרת בידי פאשיסטים ובמקרה הרע לנאצי. אתה לא חייב להיות כזה, אתה יכול לבחור ללמוד ולשנות את דעתך בנושא. אף אחד לא נולד צודק, אני למשל לפני כשני עשורים שרתי "מוות לערבים" עם חברים. אם אתה רוצה, אני אשמח לתת לך הפניות לטקסטים וסרטוני יוטיוב שיעזרו לך בהליך הזה.
לא יודע, כיסונים עושים גם בסין, כנאפה לא מכיר במקומות אחרים
2.לא הוסבר לי פה פעם אחת (לפחות הסבר אמיתי) למה יש הבדל בין החרדים לערבים, כל טיעון היה יותר מצוץ מהאצבע מהשני, אני לעומת זאת הראיתי פה לכל אחד ואחד סתירות עובדתיות בין אם זה (נראלי מטלי אבל לא בטוח) שטען שלא קוראים להשמדת היהודים באמנת חמאס והראיתי לו ציטוט מדויק.
מיחזור של מיתוסים שקריים שמופצים על ידי ישראל והציונות, לא יהפוך אותם לקרובים יותר לאמת, רק בגלל שעברו כמה חודשים מאז הניסיון האחרון שלך.
החמאס לא קורא ל"השמדת היהודים". הראיתי את זה באמנה עצמה, ואם זה לא הספיק למול הפרשנות הימנית העקומה, הבאתי כאן עוד 3 מאמרים (אם זיכרוני לא מטעה אותי), של אנשי מקצוע שאפשרו לכל מי שמתעניין להבין קצת יותר מהו החמאס, ולהתגבר לרגע על הפרופגנדה ושטיפת המוח. יש להניח שלא קראת אותם.

האם זו רק תחושה שלי, או שימנים באמת מנסים למחזר שקרים וטיעונים שהופרכט, בתקווה שהפעם מישהו יקנה אותם?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 01:24
teknoboy כתב: 11 דצמבר 2022, 23:43
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 22:28
אתה באמת רוצה לכמת את כמות פיגועי הטרור שאזרחים ערבים פלסטינים עשו לעומת אזרחים יהודים (אל תחשיב לי חיילים עכשיו), יודע מה, אני גם אוריד מהמשוואה שלך פיגועי טרור של אנשי חמאס כדי שזה יחשב לכאורה ל"פיגועים" שחיילי צה"ל עשו. אזרח מול אזרח
הפוך, אם אתה רוצה השוואה שיש בה תוכן אתה צריך לקחת מכל צד את הפיגועים של המפגעים הבודדים פלוס הפיגועים ש"המערכת" מוציאה.
זה נכון גם באופן כללי (כי למה להגביל הגבלה שרירותית כזאת? הרי לא יעלה על הדעת שבחרת להגביל דווקא בדרך שבה אתה "מנצח", אז למה דווקא ככה ולא אחרת?), וגם כי המגבלה שהטלת לא מתאימה למקרה הפרטי שאנחנו מדברים עליו, כי היא מעלימה הבדל גדול חשוב שיש בין שני הצדדים.
מה ההבדל הזה? כל ישראלי מתגייס לצבא, אבל רק פלסטינים שממש רוצים לפגוע בך מצטרפים לחמאס. מצד שני, כל אותם אלה שהתגייסו לצבא, משתתפים בפגיעה בפלסטינים, בדיוק כמו שכל החמאסניקים משתתפים בפגיעה בישראלים (לזה כל המערכת המדוברת נועדה).

עריכה: אפילו פלסטיני שממש רוצה לפגוע בישראלים לא בהכרח יצליח ליצור קשר עם חמאס ולקבל תמיכה ארגונית (לוגיסטית, הכשרה וכו' וכו'). להתגייס לצה"ל הרבה יותר קל, ואם מישהו ממש רוצה לפגוע בערבים הוא צריך בסך הכול להגיד בצו ראשון שהוא רוצה קרבי.
כי הוא לא התייחס לחיילים אלא לדברים שאזרחים עשו, תראה מה הוא רושם שם, הצתת משפחה, תקיפת נער, השחתת חנויות וכו', זה דברים שאזרחים עשו ולכן זה דמגוגיה. אם היה אומר צה"ל עושה הרבה דברים רעים כדי לכאורה לתת קונטרה לא הייתי מסכים עם הדעה אבל לא הייתי קורא לזה דמגוגיה.
מה שהוא עשה זה דמגוגיה הכי זולה שקיימת, לקחת מקרים בודדים ולהפוך אותם כאילו זו הנורמה בחיאתתת
אבל גם אתה לוקח מקרים ומציג אותם כנורמה. כל הזמן. בלי לגבות את זה בנתונים. בדיוק אותו דבר.

בלי שום קשר, אם אתה רוצה להשוות בין "תאוות הדם" של הפלסטינים לזאת של הישראלים, זה לא הוגן להתעלם מהעובדה שלישראלים יש דרך מסודרת שהם חייבים לעבור בה, שכוללת בדיוק את הדברים שאנחנו מדברים עליהם כל הזמן ובהחלט צריכים להיכלל בהשוואה הזאת.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 01:24
teknoboy כתב: 11 דצמבר 2022, 23:43
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 22:28
אתה באמת רוצה לכמת את כמות פיגועי הטרור שאזרחים ערבים פלסטינים עשו לעומת אזרחים יהודים (אל תחשיב לי חיילים עכשיו), יודע מה, אני גם אוריד מהמשוואה שלך פיגועי טרור של אנשי חמאס כדי שזה יחשב לכאורה ל"פיגועים" שחיילי צה"ל עשו. אזרח מול אזרח
הפוך, אם אתה רוצה השוואה שיש בה תוכן אתה צריך לקחת מכל צד את הפיגועים של המפגעים הבודדים פלוס הפיגועים ש"המערכת" מוציאה.
זה נכון גם באופן כללי (כי למה להגביל הגבלה שרירותית כזאת? הרי לא יעלה על הדעת שבחרת להגביל דווקא בדרך שבה אתה "מנצח", אז למה דווקא ככה ולא אחרת?), וגם כי המגבלה שהטלת לא מתאימה למקרה הפרטי שאנחנו מדברים עליו, כי היא מעלימה הבדל גדול חשוב שיש בין שני הצדדים.
מה ההבדל הזה? כל ישראלי מתגייס לצבא, אבל רק פלסטינים שממש רוצים לפגוע בך מצטרפים לחמאס. מצד שני, כל אותם אלה שהתגייסו לצבא, משתתפים בפגיעה בפלסטינים, בדיוק כמו שכל החמאסניקים משתתפים בפגיעה בישראלים (לזה כל המערכת המדוברת נועדה).

עריכה: אפילו פלסטיני שממש רוצה לפגוע בישראלים לא בהכרח יצליח ליצור קשר עם חמאס ולקבל תמיכה ארגונית (לוגיסטית, הכשרה וכו' וכו'). להתגייס לצה"ל הרבה יותר קל, ואם מישהו ממש רוצה לפגוע בערבים הוא צריך בסך הכול להגיד בצו ראשון שהוא רוצה קרבי.
כי הוא לא התייחס לחיילים אלא לדברים שאזרחים עשו, תראה מה הוא רושם שם, הצתת משפחה, תקיפת נער, השחתת חנויות וכו', זה דברים שאזרחים עשו ולכן זה דמגוגיה. אם היה אומר צה"ל עושה הרבה דברים רעים כדי לכאורה לתת קונטרה לא הייתי מסכים עם הדעה אבל לא הייתי קורא לזה דמגוגיה.
מה שהוא עשה זה דמגוגיה הכי זולה שקיימת, לקחת מקרים בודדים ולהפוך אותם כאילו זו הנורמה בחיאתתת
אם אתה מתייחס לדברי (ואני מעריך את זה. בלי סרקזם) אז בוא נדייק. אתה טענת שלדבר על גולדשטיין זו דמגוגיה ואז הראיתי לך שהוא ממש לא מקרה בודד של מתנחלים (לא כל המתנחלים מצד שני גם לא כל הערבים. מצד שלישי התנחלות כשלעצמה עוברת על אמנת זנבה). חוצמזה החייל שנותן רימון למתנחל להשליך על מוסקים, עדן נתן זאדה, מבצע נקמה של חיילי מפקדה על הדרוזי שנרצח, השלכת נער מרכב צבאי נוסע, אפי איתם, דוד הנחלאווי...(אפילו לא כללתי את עזריה). אם בא לך דןגמאות מצה"ל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 01:21
its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 23:23
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:56
בוא נמדוד כמה ילדים יפנים נהרגו במלחמת העולם השניה לעומת ילדים אמריקאים, פי כמה וכמה, מ.ש.ל ארה"ב רעה יפן טובה
ככה זה עובד לא?
כן, בדיוק ככה. המדינה שמאפשרת לנו את פשעי המלחמה של הכיבוש אחראית עליהם בדיוק כמונו. וכן, הטלת פצצות האטום היתה פשע מלחמה עצום בהרבה מהכיבוש שלנו.
ארצות הברית היא לא מודל למוסר. אפילו לא קרוב.
כמו שכתבתי פה בעבר, לנו ולכם יש תפיסה שונה של מוסר ואגואיזם. מבחינתך זה רשע להרוג ילדים חפים מפשע של מדינה עוינת כדי להציל את הילדים שלך מבחינתי זה תקין (כמובן שעדיף להימנע כמה שיותר אבל כשאין ברירה אז אין ברירה, מבחינתך אין שום הצדקה לזה לא משנה מה יקרה ואצלי יש סף כלשהו שמשם אני אומר יאלה, תהרגו את הילדים האלה), סוף סיפור אין מה להמשיך להתווכח כי זה כבר באמת סובייקטיבי
פה אני לגמרי מסכים איתך. הנחות מוסריות הן סובייקטיביות. ולכן עליהן אני לא מתווכח איתך (לא כי מסכים אלא כי זה עניין של תפיסה כמו קרניבור מול טבעוני, קפיטליסט מול קומוניסט, וכו). מה שכן הויכוח נשאר על עובדות וכמה הן מקרה זניח או מייצג, ומה הוא מייצג. למשל אתה טוען שפיגןעי פלסתינים מייצגים בעיקר את התרבות שלהם ואני טוען שלא (יודגש - דעתי שחובה לעצור פיגועים כדעתך. מדובר על המניע). אתה טוען שאלימות של צהל נעשית רק בלית ברירה ובקיצון ואני טוען שלא. וכולי
יפתח16
קיבל.ה  32 לייקים

its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 23:23
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:56
בוא נמדוד כמה ילדים יפנים נהרגו במלחמת העולם השניה לעומת ילדים אמריקאים, פי כמה וכמה, מ.ש.ל ארה"ב רעה יפן טובה
ככה זה עובד לא?
כן, בדיוק ככה. המדינה שמאפשרת לנו את פשעי המלחמה של הכיבוש אחראית עליהם בדיוק כמונו. וכן, הטלת פצצות האטום היתה פשע מלחמה עצום בהרבה מהכיבוש שלנו.
כמו שכתבתי פה בעבר, לנו ולכם יש תפיסה שונה של מוסר ואגואיזם. מבחינתך זה רשע להרוג ילדים חפים מפשע של מדינה עוינת כדי להציל את הילדים שלך מבחינתי זה תקין (כמובן שעדיף להימנע כמה שיותר אבל כשאין ברירה אז אין ברירה, מבחינתך אין שום הצדקה לזה לא משנה מה יקרה ואצלי יש סף כלשהו שמשם אני אומר יאלה, תהרגו את הילדים האלה), סוף סיפור אין מה להמשיך להתווכח כי זה כבר באמת סובייקטיבי
צה''ל הרג הלילה ילדה בת 16 בגלל שהיא צילמה חיילים פולשים לה לכפר. עכשיו תמשיך לעצום עיניים ולספר לעצמך סיפורים על כמה אנחנו מסכנים, אין לנו ברירה ואנחנו הכי מוסריים שיש.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickteknoboy
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

ASAFABADI כתב: כמו שכתבתי פה בעבר, לנו ולכם יש תפיסה שונה של מוסר ואגואיזם. מבחינתך זה רשע להרוג ילדים חפים מפשע של מדינה עוינת כדי להציל את הילדים שלך מבחינתי זה תקין (כמובן שעדיף להימנע כמה שיותר אבל כשאין ברירה אז אין ברירה, מבחינתך אין שום הצדקה לזה לא משנה מה יקרה ואצלי יש סף כלשהו שמשם אני אומר יאלה, תהרגו את הילדים האלה), סוף סיפור אין מה להמשיך להתווכח כי זה כבר באמת סובייקטיבי
אולי איתו יש לך מחלוקת על מוסר, אבל עם חמאס אתה די מיושר.
גם הם חושבים שלרצוח אזרחים של מדינה עויינת כדי להציל* את האזרחים שלהם זה תקין (כמובן, רוצים להמנע, אבל אין ברירה מה נעשה).

*לא אתה ולא הם "מצילים ילדים" באופן ישיר, אלא טוענים שזה נעשה בשביל שילדים אחרים כלשהו ינצלו בעתיד, מפעולה כלשהי.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

אדום נחמד כתב: 12 דצמבר 2022, 11:28
ASAFABADI כתב: כמו שכתבתי פה בעבר, לנו ולכם יש תפיסה שונה של מוסר ואגואיזם. מבחינתך זה רשע להרוג ילדים חפים מפשע של מדינה עוינת כדי להציל את הילדים שלך מבחינתי זה תקין (כמובן שעדיף להימנע כמה שיותר אבל כשאין ברירה אז אין ברירה, מבחינתך אין שום הצדקה לזה לא משנה מה יקרה ואצלי יש סף כלשהו שמשם אני אומר יאלה, תהרגו את הילדים האלה), סוף סיפור אין מה להמשיך להתווכח כי זה כבר באמת סובייקטיבי
גם הם חושבים שלרצוח אזרחים של מדינה עויינת כדי להציל* את האזרחים שלהם זה תקין (כמובן, רוצים להמנע, אבל אין ברירה מה נעשה).

*לא אתה ולא הם "מצילים ילדים" באופן ישיר, אלא טוענים שזה נעשה בשביל שילדים אחרים כלשהו ינצלו בעתיד, מפעולה כלשהי.

לא מדויק לגמרי. קודם כל זה קצת מוזר לדרוש לדעת כמה פיגועים היו נמנעים מהריגתו של מחבל או בכיר בארגון טרור. כמה חיים ניצלו משלילת רשיון מנהג פרוע? כמה מכורים נמנעו ממאסר של ברון סמים? זה תמיד ספקולציה.

מה שכן הקלות שבה הרוג פלסתיני מתויג כמחבל כדי למרק מצפון היא איומה
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

תא מרבוטא כתב: 12 דצמבר 2022, 11:54

לא מדויק לגמרי. קודם כל זה קצת מוזר לדרוש לדעת כמה פיגועים היו נמנעים מהריגתו של מחבל או בכיר בארגון טרור. כמה חיים ניצלו משלילת רשיון מנהג פרוע? כמה מכורים נמנעו ממאסר של ברון סמים? זה תמיד ספקולציה.

מה שכן הקלות שבה הרוג פלסתיני מתויג כמחבל כדי למרק מצפון היא איומה
אין לי שום דרישה כזו.. אני רק אומר שבמקביל אי אפשר לדעת כמה הקלות הגיעו לעזה בזכות ירי הטילים (מזכיר שכל "מלחמה" כזו מסתיימת בהקלות כאלה ואחרות לעזה). שני הצדדים מתייחסים להרג חפים מפשע מהצד השני באותה צורה.
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

אדום מטלי כתב: 12 דצמבר 2022, 02:47
pelegs כתב: 11 דצמבר 2022, 21:36

1. תן לי לעשות בפסקה הזו קצת שינויים: "עכשיו ברור שיש ריבים בין האירופאים כמו שיש בין החרדים, אבל כשאתה מסתכל על התרבות הכוללת היא די זהה, וכמו שחרדי יניח תפילין כל יום (אז הוא יניח רש"י וההוא רבנו תם WHO THE FUCK CARES) ככה זה גם בחברה האירופאית, הפולני יעשה פירוגי והאוקראיני או רוסי יעשה וארניקי, זה עדיין פאקינג כיסונים". מה שתיארתי כאן לקוח 100% מהמציאות. וארניקי ופירוגי זה כמעט אותו הדבר. גם הרוסים וגם האוקראינים, הפולנים, הבלרוסים וכו' כולם נוצרים ברובם. גם הצרפתים, והאנגלים והגרמנים. אז למה אתה מתייחס לערבים כעם אחד ולא לאירופאים? אתה מבין שתרבויות שמתפתחות קרוב אחת לשניה תהיינה דומות? אתה מבין שאוכל ודת אלה הם רק אספקטים בודדים מתוך מגוון רחב של דברים המהווים יחד "תרבות"?
אבל בעצם יש פה משהו עמוק יותר: אתה מרדד את כל התרבויות הערביות לאוכל (התנהלות ישראלית קלאסית אגב), ומשווה בין תרבויות קרובות (פלסטינים, לבנונים וסורים) בשביל לגזור את המסקנה ההזויה שלך. למה לא השוות בין התרבות המרוקאית ובין התרבות העיראקית או התימנית? למה לא בין התרבות הסורית והלובית? כי אתה יודע שהן שונות מאד האחת מן השניה.

2. לא יודע מה אחרים מנסים לעשות, אני בוודאי לא חושב שאדם יכול להיות מנותק מהתרבות שבה הוא גדל וחי. בכל זאת, מרקסיזם וזה. אתה קופץ בין רעיונות ומניח שהם נכונים בלי לבחון אותם: האם באמת החברה הפלסטינית נניח אלימה יותר מהחברה השבדית? באילו מדדים משתמשים בשביל לכמת את זה? ואם כן - האם הן נמצאות בסיטואציות שונות שיכולות להסביר את השוני הזה? הבאת בדיוק דוגמה סותרת אחת (חרדים), והיא נטחנה פה עד דק והוסבר בדיוק לך ולאסף האחר למה היא לא רלוונטית. באותו הזמן אני הבאתי את הדוגמאות של מהגרים יהודים לארה"ב ומזרחים בישראל כדי להדגים עד כמה הדיבור על "תרבות אלימה" הוא חסר קשר למציאות ובעיקר נעשה ע"מ לקדם אפליה. אני ממליץ לחזור לעמודים הרלוונטים ולקרוא את זה.

זה שאתה כותב שפלסטיני אקראי אלים יותר מאשר שבדי בגלל "התרבות הערבית" בה הוא גדל וחי לא הופך אותך לנאצי, אלא בסה"כ לאדם המושפע מהגזענות הממוסדת והחברתית בישראל. זה שאתה משתמש בטיעון המגוחך הזה (כאמור בלי להסביר איך אתה מודד "אלימות תרבותית" ובלי להתייחס לתנאים המטריאלים בהם מתקיימת כל אחת מהחברות הנ"ל) על-מנת להצדיק אלימות ממסדית מתמשכת כלפי הפלסטינים (ובאופן עקיף טיהור אתני) הופך אותך במקרה הטוב לכלי שרת בידי פאשיסטים ובמקרה הרע לנאצי. אתה לא חייב להיות כזה, אתה יכול לבחור ללמוד ולשנות את דעתך בנושא. אף אחד לא נולד צודק, אני למשל לפני כשני עשורים שרתי "מוות לערבים" עם חברים. אם אתה רוצה, אני אשמח לתת לך הפניות לטקסטים וסרטוני יוטיוב שיעזרו לך בהליך הזה.
2.לא הוסבר לי פה פעם אחת (לפחות הסבר אמיתי) למה יש הבדל בין החרדים לערבים, כל טיעון היה יותר מצוץ מהאצבע מהשני, אני לעומת זאת הראיתי פה לכל אחד ואחד סתירות עובדתיות בין אם זה (נראלי מטלי אבל לא בטוח) שטען שלא קוראים להשמדת היהודים באמנת חמאס והראיתי לו ציטוט מדויק.
מיחזור של מיתוסים שקריים שמופצים על ידי ישראל והציונות, לא יהפוך אותם לקרובים יותר לאמת, רק בגלל שעברו כמה חודשים מאז הניסיון האחרון שלך.
החמאס לא קורא ל"השמדת היהודים". הראיתי את זה באמנה עצמה, ואם זה לא הספיק למול הפרשנות הימנית העקומה, הבאתי כאן עוד 3 מאמרים (אם זיכרוני לא מטעה אותי), של אנשי מקצוע שאפשרו לכל מי שמתעניין להבין קצת יותר מהו החמאס, ולהתגבר לרגע על הפרופגנדה ושטיפת המוח. יש להניח שלא קראת אותם.

האם זו רק תחושה שלי, או שימנים באמת מנסים למחזר שקרים וטיעונים שהופרכט, בתקווה שהפעם מישהו יקנה אותם?
שמע אתה חתיכת שקרן מתועב
אני:בכיר חמאס פתחי חמאד https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%A4% ... 7%90%D7%93

http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/item?52
תהנה, בערך דקה ועשר אבל ממליץ לך לראות את כל 2 הדקות, אן תצליח גם מפה לטעון שזה לא כוונתם אני כבר איבדתי טעם לדיון
אתה:
כן, בסדר.
מצאת נאום מתלהב של מנהיג של 2 מליון איש שנמעכים, מורעבים ונטבחים תחת המגף הישראלי, וקורא להרוג את היהודים במסגרת המאבק כדי להשתחרר מהמשטר שלהם.
זה באמת נראה כמו תוכנית עבודה למדינת פלסטין שתקום, שתהיה נקייה מיהודים. הרבה יותר מאשר הסעיף באמנה שאומר שבמדינה הזו יהיה מקום לבני כל הדתות.

זה כבר נהיה מצחיק ופתטי
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

שמע אני מבין אותם, אם הייתי דתי פנאטי והייתי חושב שזה מה שיעשה לי טוב גם אני הייתי מתנהג כמוהם, מבחינתם הם סלמתאק, אני פה הצד השני של המשוואה אבל ובגלל זה אני נגדם אין דבר כזה באמת טוב ורע הכל סובייקטיבי פשוט מבחינתי זה רע כי אני הצד השני
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

יפתח16 כתב: 12 דצמבר 2022, 10:54
its-sick כתב: 11 דצמבר 2022, 23:23 כן, בדיוק ככה. המדינה שמאפשרת לנו את פשעי המלחמה של הכיבוש אחראית עליהם בדיוק כמונו. וכן, הטלת פצצות האטום היתה פשע מלחמה עצום בהרבה מהכיבוש שלנו.
צה''ל הרג הלילה ילדה בת 16 בגלל שהיא צילמה חיילים פולשים לה לכפר. עכשיו תמשיך לעצום עיניים ולספר לעצמך סיפורים על כמה אנחנו מסכנים, אין לנו ברירה ואנחנו הכי מוסריים שיש.
שמע אני מפסיק פה את הדיון כי אין לנו אותם ערכי מוסר אז אין פה על מה להתווכח
הרי זה מה שקרה:כזכור, כוחות צה"ל ומסתערבים שפעלו הלילה (ראשון) בג'נין, לכדו מבוקש החשוד בפעילות טרור, יחד עם אחיו וחשוד נוסף.

המעצרים תועדו במצלמות אבטחה בג'נין, ובתיעודים שהפיצו פלסטינים ברשת נראית אש נפתחת לעבר כוח מסתערבים. אין נפגעים מקרב הכוח הישראלי."

נכון, בעיה, נכון פאשלה, אבל הלכו חיילים לעצור שני מבוקשים ירו עליהם עמדו למות ירו בחזרה, אחד פספס וילדה בטעות חטפה את הכדור. מה לעזאזעל אתה רוצה שהם יעשו מה? לא ירו בחזרה וימותו?
אתם אוהבים להוציא את זה מקונטקסט כאילו צה"ל נכנס לג'נין ראה ילדה על גג אמר יאלה בוא ניתן לה כדור בראש והלך. זה לא מה שצה"ל עושה, לעומת זאת, זה בדיוק מה שמחבל עושה, רואה ילדה בטרמפיאדה אומר בוא ניתן לה כדור בראש ונלך וזה כל ההבדל הקטן, אצלנו זה בלי כוונה אצלם זה בכוונה.
אם אתם חושבים שצהל אשכרה הולך לכפר והורג ילדים בכוונה כמו מחבל פלסטיני זה כבר באמת אומר שאתם מנותקים מהמציאות
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

צה"ל הורג ילדים דרך קבע. אם זה באמת בלי כוונה, אז מדובר בשלומיאליות ברמה בזיונית ממש.
הרבה יותר סביר שזה מכוון. יש פשוט הרבה חיילים (הרבה מאד לפי הקלפי) שרוצים להרוג ערבים. you know, מצביעי בן גביר, יש הרבה כאלה. "מוות לערבים".
אם יש תירוץ טוב, מכוונים על עיתונאים ערבים, על ילדים, זקנים, מה שבא ליד. זה לא שיש סיכוי גדול במיוחד להיענש. די נדיר שמשלמים מחיר.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

הכי יפה זה להודיע "אני מפסיק את הדיון" ואז להמשיך בדיון.
:whome:
הרעיון זה שכשיענו לך אז תוכל להגיד "כמו שאמרתי קודם, אני לא משתתף בדיון"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:52
הרי זה מה שקרה:כזכור, כוחות צה"ל ומסתערבים שפעלו הלילה (ראשון) בג'נין, לכדו מבוקש החשוד בפעילות טרור, יחד עם אחיו וחשוד נוסף.

המעצרים תועדו במצלמות אבטחה בג'נין, ובתיעודים שהפיצו פלסטינים ברשת נראית אש נפתחת לעבר כוח מסתערבים. אין נפגעים מקרב הכוח הישראלי."

נכון, בעיה, נכון פאשלה, אבל הלכו חיילים לעצור שני מבוקשים ירו עליהם עמדו למות ירו בחזרה, אחד פספס וילדה בטעות חטפה את הכדור. מה לעזאזעל אתה רוצה שהם יעשו מה? לא ירו בחזרה וימותו?
אתם אוהבים להוציא את זה מקונטקסט כאילו צה"ל נכנס לג'נין ראה ילדה על גג אמר יאלה בוא ניתן לה כדור בראש והלך. זה לא מה שצה"ל עושה, לעומת זאת, זה בדיוק מה שמחבל עושה, רואה ילדה בטרמפיאדה אומר בוא ניתן לה כדור בראש ונלך וזה כל ההבדל הקטן, אצלנו זה בלי כוונה אצלם זה בכוונה.
אם אתם חושבים שצהל אשכרה הולך לכפר והורג ילדים בכוונה כמו מחבל פלסטיני זה כבר באמת אומר שאתם מנותקים מהמציאות
אני לא הבאתי את הדוגמא הזו ספציפית אבל לכוחות הביטחון יש היסטוריה מסוימת (לא כולם ולא יודע כמה זה שכיח) למסגר נהרגים כמחבלים, וכשזה לא עובד אז מוות של חפים מפשע כמוות בלתי נמנע במסגרת פעילות. יכול להיות (!) שזה המקרה גם כאן אבל יש עוד טענה שמדובר במישהי שתיעדה את הארוע ו ירו כדי למנוע תיעוד.

בלי קשר, בהנתן שקראת לי קודם דמגןג והסברתי לך שאתה בכלל פספסת מה שאמרתי, אני אשמח שתתייחס למה שטענתי שם
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:52 אם אתם חושבים שצהל אשכרה הולך לכפר והורג ילדים בכוונה כמו מחבל פלסטיני זה כבר באמת אומר שאתם מנותקים מהמציאות
תשמע, אם עשרות ילדים נהרגים כל שנה בטעות (יותר ממאה בשנה אבל לא נהיה קטנוניים), אז אולי לא מומלץ לתת לכושלים האלה נשק בידיים כי לטענתך הם עקומים לגמרי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
יפתח16
קיבל.ה  32 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:52

במה התגובה המכובסת של דובר צה״ל אמורה לשכנע? אפילו שם לא נטען שהיא עשתה משהו.
זה לא באג זה פיצ׳ר. יודע כמה ילדים כאלה היו השנה? איכשהו יש לי תחושה שאני הפחות מנותק מהמציאות מבין שנינו
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

teknoboy כתב: 12 דצמבר 2022, 14:31
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:52 אם אתם חושבים שצהל אשכרה הולך לכפר והורג ילדים בכוונה כמו מחבל פלסטיני זה כבר באמת אומר שאתם מנותקים מהמציאות
תשמע, אם עשרות ילדים נהרגים כל שנה בטעות (יותר ממאה בשנה אבל לא נהיה קטנוניים), אז אולי לא מומלץ לתת לכושלים האלה נשק בידיים כי לטענתך הם עקומים לגמרי.
תראה אני מסכים לגמרי איתך שיש הרבה חיילים כושלים, לך לנצח יהודה כפיר ודומיהם והם באמת ערסים מפגרים שלא יודעים להתנהל. אממה, עדיין צריך את כח האדם הזה ובגלל זה משאירים אותם. אבל בחיאת, גם מצביעי בן גביר, באמת נראה לכם שיש יותר מאולי 10 פסיכופתים בכל צה"ל שמסוגלים לראות ילדה ולירות בה בכוונת תחילה? עזוב מבחינה מצפונית, אחרי אלאור היו הרבה מקרים של חיילים שאמרו שהם פוחדים לירות גם כשהם בסכנת חיים, איזה בן אדם שפוי בראשו יעשה דבר כזה? לירות בילדה סתם? באמת נראה לכם שהדרג הבכיר היה עובר על דבר כזה בשתיקה אם את אלאור הכניסו לשנה לכלא על זה שהרג מחבל? זה הרי פי אלף יותר חמור
אני אישית טיפלתי בתיק של חברה מנצח יהודה שהרביצו לפלסטינים הכפותים שעזרו למחבל כלשהו להימלט והם אכלו חרא גדול מאוד על זה, אז על ירי מכוון של ילד נראלכם שהחיילים לא יענשו אחושרמוטה?? הם רואים את חברים שלהם אוכלים חרא על לתת מכות לעוזרי מחבל אז באיזה עולם אתם רושמים פה שהם לא מפחדים לירות בכוונה בילדים כי גם ככה לא נענשים על זה כמעט??
מרבותא למה בדיוק אתה רוצה שאני אתייחס לא הבנתי
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:47

שמע אני מבין אותם, אם הייתי דתי פנאטי והייתי חושב שזה מה שיעשה לי טוב גם אני הייתי מתנהג כמוהם, מבחינתם הם סלמתאק, אני פה הצד השני של המשוואה אבל ובגלל זה אני נגדם אין דבר כזה באמת טוב ורע הכל סובייקטיבי פשוט מבחינתי זה רע כי אני הצד השני
חחח אתה מצחיק.. "אם הייתי דתי פנאטי"..
זה הרי בדיוק העניין
כל אחד חושב שהוא הכי צודק והכל האמת אצלו, אבל רק אתם (אתה מצד אחד, והחמאס מצד שני) חושבים שזה בסדר להרוג אזרחים מהצד השני בשם האמת הזו.
אתה יכול להיות נגדם ברמה הטכנית (כי מה לעשות, ככה זה מלחמה), אבל *ערכית*, מה ההבדל ביניכם?

למען ההשוואה, אף אחד כאן מ"תומכי הטרור" "עוכרי ישראל" וה-"בוגדים מבית" לא חושב שבשם האמת שלהם (שהיא כמובן האמת היחידה ואין בילתה) סבבה לגמרי להרוג "לא מעורבים" (יעני אזרחים.. ילדים נשים וכולי)....
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:44

שמע אתה חתיכת שקרן מתועב

תהנה, בערך דקה ועשר אבל ממליץ לך לראות את כל 2 הדקות, אן תצליח גם מפה לטעון שזה לא כוונתם אני כבר איבדתי טעם לדיון
אתה:
כן, בסדר.
מצאת נאום מתלהב של מנהיג של 2 מליון איש שנמעכים, מורעבים ונטבחים תחת המגף הישראלי, וקורא להרוג את היהודים במסגרת המאבק כדי להשתחרר מהמשטר שלהם.
זה באמת נראה כמו תוכנית עבודה למדינת פלסטין שתקום, שתהיה נקייה מיהודים. הרבה יותר מאשר הסעיף באמנה שאומר שבמדינה הזו יהיה מקום לבני כל הדתות.

זה כבר נהיה מצחיק ופתטי
אני יודע שאני מתועב, אבל לא שקרן.

אני עומד לגמרי מאחרי המשפט הזה שציטטת. הצלחת למצוא בזמנו נאום מתלהם אחד (אולי יש עוד....), ואתה מחליט באופן שטחי וילדותי ללמוד ממנו על מדיניות החמאס, ולהתעלם, למשל, מהאמנה עצמה של החמאס שמסבירה שבמדינה האיסלמית לפי חזונה יוכלו לחיות בני כל הדתות (וכן, אני יודע שבאמנה הראשונה של החמאס יש גם פסוק מהקוראן בסגנון "רק מערי העמים האלה לא תחיה כל נשמה").
היות וחלקת על פרשנות אמנת החמאס בעזרת ימנים נוספים בפורום, ולא אני ולא אתה מומחים גדולים, הבאתי מאמרים קצת יותר שקולים ומלומדים מצעקות בהפגנה, של אנשים שזה המקצוע שלהם (ואינם חשודים באנטי ציונות כמוני, אגב).
האם ניסית לקרוא לפחות מאמר אחד? לנסות להבין על החמאס קצת יותר מאשר יוטיוב של דקה וחצי? מעניין אותך בכלל להעמיק קצת?

לשירותך, אניח אותם כאן פעם נוספת. ישפוט הקורא התמים (אבל צריך להתאמץ לשים רגע בצד את מה שלמדנו על החמאס מהרחוב הישראלי).

מתוך מאמר של בכיר בחמאס, ד"ר אחמד יוסף, שהתפרסם בעיתון אל-קודס:
חזון חמאס ליחסים עם יהודים - בכיר חמאס יוצא נגד אלמנטים אנטישמיים וגזעניים שישראל "הדביקה" לתנועת חמאס. לדבריו, חמאס היא תנועה לאומית לגיטימית שאין לה דבר נגד יהודים, וחזונה אף כולל אפשרות למדינה אחת או למדינה דו-לאומית, יהודית-ערבית

מאמר של ד"ר אסף דוד (שאגב נפצע בפיגוע טרור של החמאס...):
מה אתם יודעים על משנתו של מנהיג חמאס? ניתוח מעמיק של דברי מנהיג חמאס, ח'אלד משעל, לקהל של אנשי תנועת האחים המוסלמים בירדן מגלה פנים מורכבות בהרבה מאלה המוצגות לרוב לקורא הישראלי; נוקשות אידיאולוגית, אך לצידה מעשיוּת שקולה

ערן צדקיהו בפורום לחשיבה אזורית:
הן אצעק חמאס ולא איענה - תנועת חמאס היא יריבה מרה של ישראל, והזרוע הצבאית שלה הפעילה טרור רצחני נגד ישראלים. אולם בעשור האחרון היא עוברת תהליך ארוך והדרגתי של התמסדות ופוליטיזציה, ואף מחפשת הכרה בין־לאומית

החמאס הוא ארגון דתי מחורבן, כמו ש"ס או עוצמה יהודית, והלוואי וכוחו יחלש לטובת כוחות פלסטינים יותר חילונים וליברלים.

אשמח אם לצורך הדיון תוכל להביא מחקר/מאמר/הרצאה של מומחה או בר-סמכא שטוען שהחמאס רוצה או מתכנן להרוג את היהודים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 14:42
תראה אני מסכים לגמרי איתך שיש הרבה חיילים כושלים, לך לנצח יהודה כפיר ודומיהם והם באמת ערסים מפגרים שלא יודעים להתנהל. אממה, עדיין צריך את כח האדם הזה ובגלל זה משאירים אותם. אבל בחיאת, גם מצביעי בן גביר, באמת נראה לכם שיש יותר מאולי 10 פסיכופתים בכל צה"ל שמסוגלים לראות ילדה ולירות בה בכוונת תחילה? עזוב מבחינה מצפונית, אחרי אלאור היו הרבה מקרים של חיילים שאמרו שהם פוחדים לירות גם כשהם בסכנת חיים, איזה בן אדם שפוי בראשו יעשה דבר כזה? לירות בילדה סתם? באמת נראה לכם שהדרג הבכיר היה עובר על דבר כזה בשתיקה אם את אלאור הכניסו לשנה לכלא על זה שהרג מחבל? זה הרי פי אלף יותר חמור
אני אישית טיפלתי בתיק של חברה מנצח יהודה שהרביצו לפלסטינים הכפותים שעזרו למחבל כלשהו להימלט והם אכלו חרא גדול מאוד על זה, אז על ירי מכוון של ילד נראלכם שהחיילים לא יענשו אחושרמוטה?? הם רואים את חברים שלהם אוכלים חרא על לתת מכות לעוזרי מחבל אז באיזה עולם אתם רושמים פה שהם לא מפחדים לירות בכוונה בילדים כי גם ככה לא נענשים על זה כמעט??
אתה כבר על סף לקלוט את המציאות, אבל כשאתה מגיע לשלב של לנסח אותה אתה אוטומט עובר ל"נראלך ש<הכנס כאן את המסקנה הכל כך ברורה שהמציאות ממש כופה עלינו>???"
תסתכל מסביב, בהחלט נראה שיש חיילים שרואים ילדה שמצלמת אותם ויורים עליה. כל העדויות מצביעות על זה, אפילו דו"צ לא מנסה לטעון אחרת.
למה שלא ייראה לנו שמה שקורה, אכן קורה? צריך רק לפתוח את העיניים ולהסתכל מסביב.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

אדום מטלי כתב: 12 דצמבר 2022, 14:57
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 13:44

שמע אתה חתיכת שקרן מתועב

אתה:
כן, בסדר.

זה כבר נהיה מצחיק ופתטי
אני יודע שאני מתועב, אבל לא שקרן.

אני עומד לגמרי מאחרי המשפט הזה שציטטת. הצלחת למצוא בזמנו נאום מתלהם אחד (אולי יש עוד....), ואתה מחליט באופן שטחי וילדותי ללמוד ממנו על מדיניות החמאס, ולהתעלם, למשל, מהאמנה עצמה של החמאס שמסבירה שבמדינה האיסלמית לפי חזונה יוכלו לחיות בני כל הדתות (וכן, אני יודע שבאמנה הראשונה של החמאס יש גם פסוק מהקוראן בסגנון "רק מערי העמים האלה לא תחיה כל נשמה").
היות וחלקת על פרשנות אמנת החמאס בעזרת ימנים נוספים בפורום, ולא אני ולא אתה מומחים גדולים, הבאתי מאמרים קצת יותר שקולים ומלומדים מצעקות בהפגנה, של אנשים שזה המקצוע שלהם (ואינם חשודים באנטי ציונות כמוני, אגב).
האם ניסית לקרוא לפחות מאמר אחד? לנסות להבין על החמאס קצת יותר מאשר יוטיוב של דקה וחצי? מעניין אותך בכלל להעמיק קצת?

לשירותך, אניח אותם כאן פעם נוספת. ישפוט הקורא התמים (אבל צריך להתאמץ לשים רגע בצד את מה שלמדנו על החמאס מהרחוב הישראלי).

מתוך מאמר של בכיר בחמאס, ד"ר אחמד יוסף, שהתפרסם בעיתון אל-קודס:
חזון חמאס ליחסים עם יהודים - בכיר חמאס יוצא נגד אלמנטים אנטישמיים וגזעניים שישראל "הדביקה" לתנועת חמאס. לדבריו, חמאס היא תנועה לאומית לגיטימית שאין לה דבר נגד יהודים, וחזונה אף כולל אפשרות למדינה אחת או למדינה דו-לאומית, יהודית-ערבית

מאמר של ד"ר אסף דוד (שאגב נפצע בפיגוע טרור של החמאס...):
מה אתם יודעים על משנתו של מנהיג חמאס? ניתוח מעמיק של דברי מנהיג חמאס, ח'אלד משעל, לקהל של אנשי תנועת האחים המוסלמים בירדן מגלה פנים מורכבות בהרבה מאלה המוצגות לרוב לקורא הישראלי; נוקשות אידיאולוגית, אך לצידה מעשיוּת שקולה

ערן צדקיהו בפורום לחשיבה אזורית:
הן אצעק חמאס ולא איענה - תנועת חמאס היא יריבה מרה של ישראל, והזרוע הצבאית שלה הפעילה טרור רצחני נגד ישראלים. אולם בעשור האחרון היא עוברת תהליך ארוך והדרגתי של התמסדות ופוליטיזציה, ואף מחפשת הכרה בין־לאומית

החמאס הוא ארגון דתי מחורבן, כמו ש"ס או עוצמה יהודית, והלוואי וכוחו יחלש לטובת כוחות פלסטינים יותר חילונים וליברלים.

אשמח אם לצורך הדיון תוכל להביא מחקר/מאמר/הרצאה של מומחה או בר-סמכא שטוען שהחמאס רוצה או מתכנן להרוג את היהודים.
אקרא עוד מעט כי כרגע לא פנוי אבל רגע, כשבן גביר אומר כן כן הייתי ילד לא התכוונתי לקרוא מוות לערבים עכשיו התמתנתי אתה מאמין לו? כנראה שלא, כנל פה.
אני מאמין למה שהבן אומר בנאום לאנשיו כי זה מה שהוא באמת חושב ולא מה שהוא כותב ומתייפייף כדי ששאר העולם יתן לו לגיטימציה.
אדום נחמד, שוב פעם אתה לא תהרוג אזרחים אני כן אם זאת הברירה שלי, אני אכן כמו חמאס, וכמו ארהב, וכל פאקינג העולם שרוצה לשמור עליו יותר מאשר אזרחי מדינות האויב שלו
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני מציע שתקרא שני מאמרים, ואז נדבר.

לגבי בן גביר: גם אם הוא יהיה שר הבטחון, אני לא אומר לאף אחד, שהמדיניות של ישראל היא להרוג את כל הפלסטינים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מה אתם מבלבלים במוח על חיילים כושלים...

בהפגנות השיבה ליד הגדר בעזה, נרצחו כמעט 300 בני אדם (נניח בצד את אלפי הפצועים).
רובם המכריע נרצח לפחות עשרות מטרים מהגדר, רובם המכריע לא היה קרוב לסכן את חיילי צה"ל הממוגנים היטב בעמדתם. כולם נהרגו על ידי צלפים. צלף: חיל ששם את הכוונת הטלסקופית שלו על אדם חי, מרגיע את הנשימה, סוחט את ההדק והורג. לא ערס, לא בלחץ, לא בסכנה.
כמו 'מחבל' פלסטיני שיורה על אנשים בתחנת אוטובוס (רק בלי הייאוש והצורך להשתחרר מכיבוש וחיי גיהנום).
הרבה מהם עשו את זה בשמחה, בגאווה גדולה.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 14:42 תראה אני מסכים לגמרי איתך שיש הרבה חיילים כושלים, לך לנצח יהודה כפיר ודומיהם והם באמת ערסים מפגרים שלא יודעים להתנהל. אממה, עדיין צריך את כח האדם הזה ובגלל זה משאירים אותם. אבל בחיאת, גם מצביעי בן גביר, באמת נראה לכם שיש יותר מאולי 10 פסיכופתים בכל צה"ל שמסוגלים לראות ילדה ולירות בה בכוונת תחילה? עזוב מבחינה מצפונית, אחרי אלאור היו הרבה מקרים של חיילים שאמרו שהם פוחדים לירות גם כשהם בסכנת חיים, איזה בן אדם שפוי בראשו יעשה דבר כזה? לירות בילדה סתם? באמת נראה לכם שהדרג הבכיר היה עובר על דבר כזה בשתיקה אם את אלאור הכניסו לשנה לכלא על זה שהרג מחבל? זה הרי פי אלף יותר חמור
אתה כמובן צודק. הדרג הבכיר לא יעבור בשתיקה על דבר כזה, *אם יצליחו להוכיח שזה מה שקרה*
העניין הוא שלרוב אין דרך להוכיח כוונה תחילה (אפילו במקרה של אלאור אזריה לא הצליחו להוכיח שהיתה כוונה לרצוח ולכן קיבל עונש מצחיק).
וזה עוד כשיש סרטון שכל מי שיש לו עיניים ולא שטוף מח ציוני (סליחה, זה באמת לא נאמר כמילת גנאי אלא כשיוך קולקטיבי) רואה שהבנאדם התענג על ההרג הזה.
למרבה הצער ברוב המקרים אין סרטון, בטח לא אחד מפליל שכזה, ונאלצים להתמודד עם עדויות וסרטוני טלפון לא ברורים מצד אחד, וציפוף שורות מנגד.
אז לא רק שאני לא חושב שחיילים מפחדים לירות, אני גם לא חושב שהם מפחדים לפשוע.

כתבתי את זה בעבר, וזה תקף גם פה - עובדה שבכל המקרים בהם הצבא משחרר סרטון, זה כדי להוכיח שהחיילים פעלו נכון. אני לא חושב שאתה טיפש, ולכן אשאל מעין שאלה רטורית - אתה באמת חושב שזה מקרי?
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

אדום מטלי כתב: 12 דצמבר 2022, 15:15 מה אתם מבלבלים במוח על חיילים כושלים...

בהפגנות השיבה ליד הגדר בעזה, נרצחו כמעט 300 בני אדם (נניח בצד את אלפי הפצועים).
רובם המכריע נרצח לפחות עשרות מטרים מהגדר, רובם המכריע לא היה קרוב לסכן את חיילי צה"ל הממוגנים היטב בעמדתם. כולם נהרגו על ידי צלפים. צלף: חיל ששם את הכוונת הטלסקופית שלו על אדם חי, מרגיע את הנשימה, סוחט את ההדק והורג. לא ערס, לא בלחץ, לא בסכנה.
כמו 'מחבל' פלסטיני שיורה על אנשים בתחנת אוטובוס (רק בלי הייאוש והצורך להשתחרר מכיבוש וחיי גיהנום).
הרבה מהם עשו את זה בשמחה, בגאווה גדולה.
ומה רע בזה? מי שמתקרב לגדר או מנסה לזרוק בקתבים וכאלה גם אם הוא לא באמת יכול לסכן את החיילים צריך לחטוף כדור בראש, לצערי הם חוטפים אותו רק בברכיים לפי ההוראות.
אדום נחמד, שום גוף לא ישחרר סרטונים שמוציאים אותו רע, גם הפועל לא תשחרר סרטונים שמראים את הקהל שלנו זורק דברים אל תתמם לי פה. אני אומר לך בתור בחור צעיר שהתשחרר לא מזמן שכל מי שאני מכיר היה חושב פעמיים לפני שהיה מבצע ירי, כן גם בגלל אלאור, שום בן אדם לא ירצה אפילו לסכן את עצמו בכלא רק כדי להרוג סתם ערבי בטח שלא ילד
אבל כמו שאתם אומרים שאנחנו מנותקים מהפלסטינים והם שוחרי שלום אז אני אגיד לכם שאתם מנותקים מהימנים, אתם חושבים שתומכי בן גביר הולכים ונהנים לרצוח ערבים לכיף כמו שהם חושבים שכל הפלסטינים רק רוצים לרצוח יהודים לכיף
תא מרבוטא
קיבל.ה  337 לייקים

1. אני בטוח שלא קל לך להתעמת עם בערך 80% מהמגיבים שחושבים אחרת ממך. וכשאני אומר להתעמת זה להשתדל להשאר בדיון ולא להגיב כמו כמה שרק הגיבו בהטרלות ועלבונות. ובהקשר הזה שאפו. לא יודע אם אני הייתי מצליח כמוך
2. לגבי דמוגוגיה , רד אור דד אמר בסרקזם שאולי אם היו כמה מאיתנו יורים בחפים מפשע בבתי קפה כמו הערבים אז היה שלום ואני אמרתי שזה כבר קרה עע ברוך גולדשטיין. טענת שזו דמגוגיה ןכששאלו למה אמרת כי זה מתנחל ולא חייל. אז קודם כל האם זה משנה? זה עדיין ירי בחפים מפשע. ושנית הוספתי לך דוגמאות מחיילי צהל. ולא ירי שנתון לפירוש כמו שירין אבו עקלה. נתתי לך שורת מקרים.
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

לגבי סיפור ג'אנה זכראנה ז"ל - אין דרך יותר טובה להראות את ההבדלים הבלתי ניתנים לגישור בין ציונים לבין אנטי ציונים. ההסבר הציוני שהיא הייתה על גג או תצפתה או בעצם הייתה מחבלת, מספק אותם. מבחינתם עשינו את עבודתם. הוכחנו שהיא חלק מהרעים, ואם אתה חלק מהרעים, דינך מוות. זה ברור כשמש להם. הם אפילו לא מצליחים להבין איפה פה הספק - אתה מהרעים ולכן מות תמות. כמובן, כל בן אדם אחר שאינו נתון לשטיפת המוח הישראלית מגיב לזה בתדהמה, בשוק ובגועל שניתן לצפות לו. ב"מה? אתה דפוק? אז מה אם היא הייתה על פאקינג גג. מי סתם יורה בבן אדם כי בא לו?"

אין דרך לנהל את הקונפליקט הזה או אפילו לנסות ולהגיע לאיזה מסקנה לוגית כלשהי כיוון שבמהות הבעיה הזאת עומדת תהום מוסרית בין הציונים, שאיבדו את כל אמות המוסר שלהם מזמן, לבין כל השאר.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 12 דצמבר 2022, 18:26 לגבי סיפור ג'אנה זכראנה ז"ל - אין דרך יותר טובה להראות את ההבדלים הבלתי ניתנים לגישור בין ציונים לבין אנטי ציונים. ההסבר הציוני שהיא הייתה על גג או תצפתה או בעצם הייתה מחבלת, מספק אותם. מבחינתם עשינו את עבודתם. הוכחנו שהיא חלק מהרעיםתמונה, ואם אתה חלק מהרעיםתמונה, דינך מוות. זה ברור כשמש להם. הם אפילו לא מצליחים להבין איפה פה הספק - אתה מהרעיםתמונה ולכן מות תמות. כמובן, כל בן אדם אחר שאינו נתון לשטיפת המוח הישראלית מגיב לזה בתדהמה, בשוק ובגועל שניתן לצפות לו. ב"מה? אתה דפוק? אז מה אם היא הייתה על פאקינג גג. מי סתם יורה בבן אדם כי בא לו?"

אין דרך לנהל את הקונפליקט הזה או אפילו לנסות ולהגיע לאיזה מסקנה לוגית כלשהי כיוון שבמהות הבעיה הזאת עומדת תהום מוסרית בין הציונים, שאיבדו את כל אמות המוסר שלהם מזמן, לבין כל השאר.

מצטערים שאנחנו לא מגיעים לרמת המוסריות של מצדדי המחבלים שיוצאים לטבוח באזרחים חפים מפשע בברים בתל אביב, מרכזי בילוי בבאר שבע, מסעדות בחדרה או גני משחקים באלעד
עצוב מאוד שצעירים בצד הפלסטיני נקלעים ללחימה בין מחבלים לחיילים, ועקב כך נפגעים ובמקרים מסוימים כמו הלילה גם מקפחים את חייהם
אולי יום אחד ינטשו בצד השני את דרך הטרור ואז אירועים כאלו יקרו הרבה פחות
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

Red Or Dead כתב:
הגלמוד מלוד כתב: 12 דצמבר 2022, 18:26 לגבי סיפור ג'אנה זכראנה ז"ל - אין דרך יותר טובה להראות את ההבדלים הבלתי ניתנים לגישור בין ציונים לבין אנטי ציונים. ההסבר הציוני שהיא הייתה על גג או תצפתה או בעצם הייתה מחבלת, מספק אותם. מבחינתם עשינו את עבודתם. הוכחנו שהיא חלק מהרעיםתמונה, ואם אתה חלק מהרעיםתמונה, דינך מוות. זה ברור כשמש להם. הם אפילו לא מצליחים להבין איפה פה הספק - אתה מהרעיםתמונה ולכן מות תמות. כמובן, כל בן אדם אחר שאינו נתון לשטיפת המוח הישראלית מגיב לזה בתדהמה, בשוק ובגועל שניתן לצפות לו. ב"מה? אתה דפוק? אז מה אם היא הייתה על פאקינג גג. מי סתם יורה בבן אדם כי בא לו?"

מצטערים שאנחנו לא מגיעים לרמת המוסריות של מצדדי המחבלים שיוצאים לטבוח באזרחים חפים מפשע בברים בתל אביב, מרכזי בילוי בבאר שבע, מסעדות בחדרה או גני משחקים באלעד
עצוב מאוד שצעירים בצד הפלסטיני נקלעים ללחימה בין מחבלים לחיילים, ועקב כך נפגעים ובמקרים מסוימים כמו הלילה גם מקפחים את חייהם
כמו שאמרתי, המחשבה שרצח ילדים אינה חלק חיוני וחשוב שצריך פשוט לקבל אינה אפילו עולה לישראל ישראלי. זאת לא אפשרות. כיוון שישראל ישראלי הוא אדם רע. הוא ידבר שעות על "תומכי טרור" בזמן שהוא בעצמו תומך, מצדיק וגם כנראה מכיר אישית טרוריסטים רוצחי ילדים. כי ישראל ישראלי הוא תומך טרור. כי ישראל ישראלי בעד לרצוח ילדים.

"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 12 דצמבר 2022, 18:49
Red Or Dead כתב:

כמו שאמרתי, המחשבה שרצח ילדים אינה חלק חיוני וחשוב שצריך פשוט לקבל אינה אפילו עולה לישראל ישראלי. זאת לא אפשרות. כיוון שישראל ישראלי הוא אדם רע. הוא ידבר שעות על "תומכי טרור" בזמן שהוא בעצמו תומך, מצדיק וגם כנראה מכיר אישית טרוריסטים רוצחי ילדים. כי ישראל ישראלי הוא תומך טרור. כי ישראל ישראלי בעד לרצוח ילדים.

מפתיע לשמוע שלמחבל פלסטיני שמתכנן פגיעה באזרחים ישראלים, דבר שמצריך התערבות של כוחות הביטחון ומביא ללחימה בה לפעמים נפגעים, לצערנו, גם חפים מפשע מהצד הפלסטיני, קוראים ישראל ישראלי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ישראל מוציאה לפועל בשבוע יותר אירועי טרור ממה שהפלסטינים עושים בשנתיים. תספיקו כבר לאכול את התעמולה הציונית לפיה "טרור" זה רק פיגועים ותתחילו להתייחס גם לטרור מדינתי, תחום שישראל מומחית בו. אם בעולם היו מתייחסים לטרור הישראלי באותו האופן שישראל מתייחסת לטרור הפלסטיני הם היו כבר עושים בישראל חמש פעמים לפחות את מה שנאט"ו עשו ביוגוסלביה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

תא מרבוטא כתב: 12 דצמבר 2022, 17:22
1. אני בטוח שלא קל לך להתעמת עם בערך 80% מהמגיבים שחושבים אחרת ממך. וכשאני אומר להתעמת זה להשתדל להשאר בדיון ולא להגיב כמו כמה שרק הגיבו בהטרלות ועלבונות. ובהקשר הזה שאפו. לא יודע אם אני הייתי מצליח כמוך
2. לגבי דמוגוגיה , רד אור דד אמר בסרקזם שאולי אם היו כמה מאיתנו יורים בחפים מפשע בבתי קפה כמו הערבים אז היה שלום ואני אמרתי שזה כבר קרה עע ברוך גולדשטיין. טענת שזו דמגוגיה ןכששאלו למה אמרת כי זה מתנחל ולא חייל. אז קודם כל האם זה משנה? זה עדיין ירי בחפים מפשע. ושנית הוספתי לך דוגמאות מחיילי צהל. ולא ירי שנתון לפירוש כמו שירין אבו עקלה. נתתי לך שורת מקרים.
דבר ראשון תודה, משתדל כמה שיותר
עכשיו התכוונתי לזה שגם אני וגם אתה יודעים שכמות האזרחים היהודים שעשו פיגועים הוא אפסי לעומת הפלסטינים וזאת הייתה כוונתי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1632 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 19:34
עכשיו התכוונתי לזה שגם אני וגם אתה יודעים שכמות האזרחים היהודים שעשו פיגועים הוא אפסי לעומת הפלסטינים וזאת הייתה כוונתי
איך אפסי אם כמעט כל אזרח לוקח במשך כמה שנים חלק פעיל בפעילות אלימה חמושה נגד אזרחים (קרי, טרור)????
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 19:30 ישראל מוציאה לפועל בשבוע יותר אירועי טרור ממה שהפלסטינים עושים בשנתיים. תספיקו כבר לאכול את התעמולה הציונית לפיה "טרור" זה רק פיגועים ותתחילו להתייחס גם לטרור מדינתי, תחום שישראל מומחית בו. אם בעולם היו מתייחסים לטרור הישראלי באותו האופן שישראל מתייחסת לטרור הפלסטיני הם היו כבר עושים בישראל חמש פעמים לפחות את מה שנאט"ו עשו ביוגוסלביה.
סתם שאלה, אם אנחנו כאלה אפרטהייד ורשעים מרושעים, איך זה שרוב העולם (חוץ מכמה בודדים של BDS שהם בדיוק סטייל האנשים שאתם, אנשים שכל פגיעה בחף מפשע מזעזעת אותם לא משנה מה הסיבות) די בעדנו, אין סנקציות, שת"פים וכו' וכו'?
כי רוב העולם חושב כמוני והוא לא בעל איזה אמות מוסר מרוממות שנזעק על כל פגיעה ופגיעה.
אתם פחות או יותר הטבעונים של בני האדם, יש כמוכם רגישים אבל רוב העולם לא כמוכם ולא אכפת לו שמתות מיליארד פרות כי הוא מעדיף את טובתו האישית על פני טובתה של הפרה שהוא לא מכיר, אתם צריכים להשלים עם זה שאתם המיעוט ואתם לא יכולים לכפות את דעותיכם המוסריות על הרוב
בגלל זה יש מיאוס כזה גדול בשמאל הקיצוני, כמו המיאוס שיצרו הטבעונים על עצמם
נערך לאחרונה על ידי ASAFABADI ב 12 דצמבר 2022, 19:40, נערך פעם 1 בסך הכל.
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

לצערך, העולם מספיק חכם כדי לראות שלישראל יש עסק עם עם המונהג על ידי מחבלים צמאי דם, שמטרתם להרוג כמה שיותר אזרחים ישראלים מכל סוג שהוא רק מפני שהם ישראלים, ומבינים שיש לנו צורך להגן על עצמנו מפניהם.
אולי יום אחד ההנהגה הפלסטינית וארגוני הטרור יסתכלו בחמלה כלפיי אנשיהם הפשוטים והמסכנים הסובלים ללא עוול בכפם, ויכירו בכך שיכולה להיות מדינה פלסטינית לצד זו הישראלית שלא הולכת ולא תלך לשום מקום. אל דאגה, הם לא.
ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

teknoboy כתב: 12 דצמבר 2022, 19:37
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 19:34
איך אפסי אם כמעט כל אזרח לוקח במשך כמה שנים חלק פעיל בפעילות אלימה חמושה נגד אזרחים (קרי, טרור)????
כמו שאמרתי מקודם אנחנו במחלוקת שלא תיפתר, מויקיפדיה:כך למשל, ישנה מחלוקת האם לתאר מעשי אלימות מסוימים מצד מדינות כמעשה "טרור מדינתי"." אתה מגדיר את זה כטרור אני לא
וכמו שתוכל לראות פה:
https://en.wikipedia.org/wiki/State_terrorism#Israel
אנחנו לא הבודדים, תראה כמה עשו "טרור מדינתי" אז כנראה שזה סבבה
יאלה מתחיל משחק הלכתי
נערך לאחרונה על ידי ASAFABADI ב 12 דצמבר 2022, 19:43, נערך פעם 1 בסך הכל.
Red Or Dead
קיבל.ה  232 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 19:40
pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 19:30 ישראל מוציאה לפועל בשבוע יותר אירועי טרור ממה שהפלסטינים עושים בשנתיים. תספיקו כבר לאכול את התעמולה הציונית לפיה "טרור" זה רק פיגועים ותתחילו להתייחס גם לטרור מדינתי, תחום שישראל מומחית בו. אם בעולם היו מתייחסים לטרור הישראלי באותו האופן שישראל מתייחסת לטרור הפלסטיני הם היו כבר עושים בישראל חמש פעמים לפחות את מה שנאט"ו עשו ביוגוסלביה.
סתם שאלה, אם אנחנו כאלה אפרטהייד ורשעים מרושעים, איך זה שרוב העולם (חוץ מכמה בודדים של BDS שהם בדיוק סטייל האנשים שאתם, אנשים שכל פגיעה בחף מפשע מזעזעת אותם לא משנה מה הסיבות) די בעדנו, אין סנקציות, שת"פים וכו' וכו'?
כי רוב העולם חושב כמוני והוא לא בעל איזה אמות מוסר מרוממות שנזעק על כל פגיעה ופגיעה.
אתם פחות או יותר הטבעונים של בני האדם, יש כמוכם רגישים אבל רוב העולם לא כמוכם ולא אכפת לו שמתות מיליארד פרות כי הוא מעדיף את טובתו האישית על פני טובתה של הפרה שהוא לא מכיר, אתם צריכים להשלים עם זה שאתם המיעוט ואתם לא יכולים לכפות את דעותיכם המוסריות על הרוב
בגלל זה יש מיאוס כזה גדול בשמאל הקיצוני, כמו המיאוס שיצרו הטבעונים על עצמם
כי אתה והעולם לא מבינים כלום
רק אנשים שמצדדים בארגוני טרור, שונאים את ארה״ב וישראל ושואפים לעולם קומוניסטי מבינים משהו
הנה מאמר שמדבר על משהו מלפני 12 אלף שנה שמוכיח שאני צודק
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

אם רוב העולם הוא מדד למה נכון, אז היטלר בעצם האיש הטוב בסיפור? (אגב, הוא גם היה טבעוניייי)

ASAFABADI
קיבל.ה  183 לייקים

אדום נחמד כתב: 12 דצמבר 2022, 20:21 אם רוב העולם הוא מדד למה נכון, אז היטלר בעצם האיש הטוב בסיפור? (אגב, הוא גם היה טבעוניייי)

חד משמעית, אם הוא היה מנצח וכל העולם היה שונא יהודים אז כן רק ששם זה לא היה כל העולם זה היה רק גרמניה או שאני טועה וגם ארהב עשו לנו שואה?
אין דבר כזה טוב או רע, הכל זה חברתית. בשבט קניבלים ביערות האמזונאס יהרגו את הבתולה ויאכלו אותה, כל מי שתשאל שם יגיד לך שזה דבר טוב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

ישראל ישראלי תומך הטרור חוגג באשכול הזה. תכף יחלקו סוכריות על רצח בת ה16.

שליחת תגובה