חסכונות, השקעות, פנסיה ודומיהם

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

מאיפה מתחילים?
מישהו יכול להמליץ על קורס או מדריכים לגבי התנהלות כלכלית וחיסכונות?
long live the zapta
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

באיזה סדר גודל של סכומים מדובר?טווח קצר,בינוני,ארוך?
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

J-R כתב: 28 פברואר 2021, 14:54 באיזה סדר גודל של סכומים מדובר?טווח קצר,בינוני,ארוך?
אני מדבר בעיקר על ניהול הפנסיה, קרנות ופקדונות למינהם
ובנוגע לחיסכון אישי שאני מפקיד אליו באופן עצמאי אז לטווח הארוך אני מניח, מזה אומר טווח בינוני או קצר?
long live the zapta
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

הסולידית
קבוצת נינג'ה פיננסית בפייסבוק

Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

Kyahs כתב: 01 מרץ 2021, 17:56 הסולידית
קבוצת נינג'ה פיננסית בפייסבוק
אני עוקב אחרי שניהם אבל כל המידע ככ מפוזר ולא מאורגן בסדר כרונולוגי שזה גורם לי להתייאש
אני מוכן לשלם אפילו בכדי שהמידע יהיה מונגש בצורה יותר נוחה והגיונית
long live the zapta
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

אתה עוקב אחרי הסולידית בטוויטר או שממש חקרת את האתר שלה?
כי שם נמצאים המדריכים, למשל זה: https://www.hasolidit.com/%D7%90%D7%99% ... 7%99%D7%9D

או זה: https://www.hasolidit.com/90-%d7%a9%d7% ... 7%95%d7%9c

לגבי פנסיה, בדוק את האתר הבא: https://pensuni.com/?p=3846

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

Kyahs כתב: 02 מרץ 2021, 14:50 אתה עוקב אחרי הסולידית בטוויטר או שממש חקרת את האתר שלה?
כי שם נמצאים המדריכים, למשל זה: https://www.hasolidit.com/%D7%90%D7%99% ... 7%99%D7%9D

או זה: https://www.hasolidit.com/90-%d7%a9%d7% ... 7%95%d7%9c

לגבי פנסיה, בדוק את האתר הבא: https://pensuni.com/?p=3846

באתר שלה ועדיין יש המון מידע שחסר לי
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

רק רוצה לציין שיש לי קושי וסלידה עזה מ'הסולידית' הוא מרגיש לי ליברטיריאן מבאס ואינסל
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

הבעיה בסולידית היא שכדי להתנהל כמוה צריך 1. עבודה יחסית רווחית כבסיס 2. אורח חיים מאד צנוע (היא אישית בחרה גם לוותר על הורות. שזה כמובן סופר לגיטימי אבל לא מקובל על כל אחד). עם כל הכבוד, קשה לי להאמין שבלי שכר סביר אפשר להרשות לעצמך להשקיע במניות, זהב, אגחים וכיוב כמוה ועוד רזרבות לשוטף
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

אורח החיים של הסולידית (בהנחה שמאמינים לה) הוא באמת קיצוני מצד החיסכון, אבל כדאי לעשות הפרדה בין זה לבין החומר "הלימודי" אצלה באתר לגבי השקעות, שאין בו משהו יוצא דופן, כמו בכל תיק ההשקעות שלה.
לגבי השקעות, בן אדם צריך להכניס יותר כסף ממה שהוא מוציא כדי להיות מסוגל להשקיע אותו.
אתה מן הסתם צודק שזה קל יותר כשהשכר שלך גבוה, אבל העלויות לפתיחת תיק השקעות כיום הן אפסיות, ככה שאפשר להתחיל להשקיע גם מסכומים קטנים.

סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

תא מרבוטא כתב: 06 מרץ 2021, 15:47 הבעיה בסולידית היא שכדי להתנהל כמוה צריך 1. עבודה יחסית רווחית כבסיס 2. אורח חיים מאד צנוע (היא אישית בחרה גם לוותר על הורות. שזה כמובן סופר לגיטימי אבל לא מקובל על כל אחד). עם כל הכבוד, קשה לי להאמין שבלי שכר סביר אפשר להרשות לעצמך להשקיע במניות, זהב, אגחים וכיוב כמוה ועוד רזרבות לשוטף
דווקא לאחרונה היא כתבה פוסט מפורט שבו היא מסבירה איך היא נרגעה קצת מבחינת חסכנות לאורך השנים. הקטע עם הילדים באמת לא מקובל על מרבית האנשים. תפיסת העולם שלה בעיניי באמת מאד בעייתית, והגישה הכללית שלה לא ישימה למרבית האנשים להערכתי (ולו בשל העובדה שאם כולם היו חיים כמוה אני מתקשה לראות איך החברה הייתה ממשיכה להתקיים). אבל יש לה רעיונות שמתקשרים במידה רבה לתנועות שמגיעות כיום מכיוון הפוך לרוב במפה הפוליטית, סטייל תנועת ההאטה שכאלה (גם אם היא לא תתתייג אותם ככאלה), שאני מאד מתחבר אליהם.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

הפועל כתב: 06 מרץ 2021, 19:42
תא מרבוטא כתב: 06 מרץ 2021, 15:47 הבעיה בסולידית היא שכדי להתנהל כמוה צריך 1. עבודה יחסית רווחית כבסיס 2. אורח חיים מאד צנוע (היא אישית בחרה גם לוותר על הורות. שזה כמובן סופר לגיטימי אבל לא מקובל על כל אחד). עם כל הכבוד, קשה לי להאמין שבלי שכר סביר אפשר להרשות לעצמך להשקיע במניות, זהב, אגחים וכיוב כמוה ועוד רזרבות לשוטף
דווקא לאחרונה היא כתבה פוסט מפורט שבו היא מסבירה איך היא נרגעה קצת מבחינת חסכנות לאורך השנים. הקטע עם הילדים באמת לא מקובל על מרבית האנשים. תפיסת העולם שלה בעיניי באמת מאד בעייתית, והגישה הכללית שלה לא ישימה למרבית האנשים להערכתי (ולו בשל העובדה שאם כולם היו חיים כמוה אני מתקשה לראות איך החברה הייתה ממשיכה להתקיים). אבל יש לה רעיונות שמתקשרים במידה רבה לתנועות שמגיעות כיום מכיוון הפוך לרוב במפה הפוליטית, סטייל תנועת ההאטה שכאלה (גם אם היא לא תתתייג אותם ככאלה), שאני מאד מתחבר אליהם.
בלי קשר להשקעות,אם נניח שניה בצד את ההזיות של ליצור שמפו בעצמך כדי לחסוך כמה שקלים הקו הכללי שלה נכון.
בן אדם צריך לבחור את הקרבות שלו בהוצאות,אין מה לעשות.היה לי חבר שהוצאתי ממינוס כרוני רק מלחתוך לו את האוכל בחוץ.
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

Kyahs כתב: 06 מרץ 2021, 16:10 אורח החיים של הסולידית (בהנחה שמאמינים לה) הוא באמת קיצוני מצד החיסכון, אבל כדאי לעשות הפרדה בין זה לבין החומר "הלימודי" אצלה באתר לגבי השקעות, שאין בו משהו יוצא דופן, כמו בכל תיק ההשקעות שלה.
לגבי השקעות, בן אדם צריך להכניס יותר כסף ממה שהוא מוציא כדי להיות מסוגל להשקיע אותו.
אתה מן הסתם צודק שזה קל יותר כשהשכר שלך גבוה, אבל העלויות לפתיחת תיק השקעות כיום הן אפסיות, ככה שאפשר להתחיל להשקיע גם מסכומים קטנים.

לישראלי הממוצע(נניח שניה בצד דוגמאות קיצון לפה ולפה.הממוצע,שיכול לגור עם ההורים שלו בצורה סבירה כמה שנים)יש רק תקופה אחת בחייו לחסוך כסף משמעותי וזה אחרי השחרור.
למזלי היה לי מישהו שנתן לי את התובנה הזאת(הוא גם הגיב כאן בפורום...)וזאת כנראה העצה הכי שימושית שקיבלתי בחיי.
גם היום עם משכורת מעל הממוצע אני די מתקשה לחסוך וזה עוד לפני ילדים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

המשכורת אחרי השחרור היא הנמוכה ביותר במהלך החיים, שום כסף משמעותי לא ייחסך שם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

its-sick כתב: 07 מרץ 2021, 09:54 המשכורת אחרי השחרור היא הנמוכה ביותר במהלך החיים, שום כסף משמעותי לא ייחסך שם.
אתה והמגזר שאתה שייך אליו לא עונים על ההגדרה של הישראלי הממוצע.
ואם יורשה לי, בכל הנוגע למשכורות, ראוי יותר להתייחס לישראלי החציוני :sh-grin:

אגב, jr. זו טענה מעניינת. שווה לבדוק אותה אבל באמת. הנתונים בטוח קיימים, אם יש מחקר שבדק את יכולת החיסכון בתקופות חיים שונות (זה לא רק תלוי בגובה משכורת, איצקו) יהיה מעניין לקרוא אותו.

אני שנים חששתי מכל הנושא הזה של השקעות. הגישה שלי היתה שאני אעבוד בשביל הכסף שלי, בלי טריקים.
הצלחתי לצבור סכום מסויים ועכשיו העברתי כסף להשקעה "בטוחה", מאלה של אלטטשלר שחם שהם מנהלים הכל ושלא מצריכה ממני שום ידע או התערבות.
חייב לומר שזה נושא שממש מרגיש לי שאו שיש מי שמתחבר אליו, או שממש סולדים ממנו.
בסביבה שלי הרבה חבר'ה, ואני ביניהם, לא מתלהבים מכל העולם הזה. בטוח שמבחינה תרבותית זה קשור לתקופה שבה צעירים היום מתקשים לעשות איזשהו צעד לטווח הארוך
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

תתאבד כבר כתב: 08 מרץ 2021, 13:06
its-sick כתב: 07 מרץ 2021, 09:54 המשכורת אחרי השחרור היא הנמוכה ביותר במהלך החיים, שום כסף משמעותי לא ייחסך שם.

אגב, jr. זו טענה מעניינת. שווה לבדוק אותה אבל באמת. הנתונים בטוח קיימים, אם יש מחקר שבדק את יכולת החיסכון בתקופות חיים שונות (זה לא רק תלוי בגובה משכורת, איצקו) יהיה מעניין לקרוא אותו.

אני שנים חששתי מכל הנושא הזה של השקעות. הגישה שלי היתה שאני אעבוד בשביל הכסף שלי, בלי טריקים.
הצלחתי לצבור סכום מסויים ועכשיו העברתי כסף להשקעה "בטוחה", מאלה של אלטטשלר שחם שהם מנהלים הכל ושלא מצריכה ממני שום ידע או התערבות.
בסביבה שלי הרבה חבר'ה, ואני ביניהם, לא מתלהבים מכל העולם הזה. בטוח שמבחינה תרבותית זה קשור לתקופה שבה צעירים היום מתקשים לעשות איזשהו צעד לטווח הארוך
נראה לי בעיקר כי באופן מסורתי מציגים את הנושא הזה ל״מביני עניין״ או ל״מקצוענים״ כשבפועל עם השקעה של כמה שבועות של לימודים אתה יכול לחסוך לעצמך מאות אלפי שקלים בטווח הארוך

ההורים שלי נניח, לא יודעים כלום על איפה הפנסיה שלהם מנוהלת ומה הכסף שלהם עושה, אין להם שום מושג על השקעות
הם רק ידעו שצריך לקנות בית ושנדלן זאת ההשקעה הכי כדאית (ויכול להיות שכן, מה שבטוח ללכת אוטומטית לנדלן נשמע לי הזוי)
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  119 לייקים

לדעתי, קשה מאוד להשיג מידע מאורגן ברמה מספיק מקצועית בשביל לפעול פעילות כלכלית שתניב תוצאה ברמה גבוה. אני מאוד ממליץ לעשות שימוש באנשי מקצוע. טיפ קטן, יועצי השקעות/משכנתאות של הבנקים הם לא האנשים הנכונים מהסיבה שהם לעולם לא יעמידו את האינטרסים של הלקוחות לפני האינטרסים של הבנק. אין מה לעשות, בנק לא גוף אלטרואיסטי.
לגבי השאלה עצמה, התנהלות כלכלית וחסכונית זה די גדול, יש תחום ספציפי שמעניין?
i stand with israel :brokenheart:
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

J-R כתב: 07 מרץ 2021, 09:05
הפועל כתב: 06 מרץ 2021, 19:42
בלי קשר להשקעות,אם נניח שניה בצד את ההזיות של ליצור שמפו בעצמך כדי לחסוך כמה שקלים הקו הכללי שלה נכון.
בן אדם צריך לבחור את הקרבות שלו בהוצאות,אין מה לעשות.היה לי חבר שהוצאתי ממינוס כרוני רק מלחתוך לו את האוכל בחוץ.
חד משמעית. אבל בשביל לחסוך הוצאות לא חושב שכדאי להקשיב לאנשים סטייל הסולידית יותר מדי, יותר לאנשים כמו שרון בירקמן שהיא פחות דוגמטית ויש לה גם משפחה ועבודה.
הדבר המענין אצל הסולידית זה באמת יותר הקטע של ללכת לעבודה מכניסה ולחסוך כמה שיותר בגיל צעיר, שזה אני ממליץ לכל מי שיכול.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 08 מרץ 2021, 19:03

נראה לי בעיקר כי באופן מסורתי מציגים את הנושא הזה ל״מביני עניין״ או ל״מקצוענים״ כשבפועל עם השקעה של כמה שבועות של לימודים אתה יכול לחסוך לעצמך מאות אלפי שקלים בטווח הארוך

ההורים שלי נניח, לא יודעים כלום על איפה הפנסיה שלהם מנוהלת ומה הכסף שלהם עושה, אין להם שום מושג על השקעות
הם רק ידעו שצריך לקנות בית ושנדלן זאת ההשקעה הכי כדאית (ויכול להיות שכן, מה שבטוח ללכת אוטומטית לנדלן נשמע לי הזוי)
יש לך כמה אפשריות להשקעה.
יש אחלה כלי שנקרא קופת גמל להשקעה(תודה לכחלון),הנה התשואות בשנים האחרונות:
https://gemelnet.cma.gov.il/views/dafmakdim.aspx
אתה בוחר את המסלול(מנייתי,אג"ח).0.8 דמי ניהול(משלם בשנה.קח את הסכום שהשקעת,תחשב כמה ממנו זה 0.8 וזה הסכום שתשלם)+מס רווחים כמובן.יכול למשוך מתי שאתה רוצה.
יש גם את הכלי הזה:
https://pro.psagot.co.il/Public/Minisit ... urnUrl=%2f
מוזמן לקרוא תשואות באינרנט.דמי ניהול קצת יותר יקרים אם אני לא טועה.
או שאתה יכול פשוט לסחור עצמאית.אין דמי ניהול,משלם רק על קניה ומכירה.
https://www.ibi.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%9 ... %90%D7%99/
למשל.
אם אתה רוצה,אתה יכול לפתוח חשבון וירטואלי ב500+,לשחק קצת עם המניות בחשבון דמו חינם ולראות איך זה עובד מבחינת קניה מכירה וכו.
https://www.plus500.co.il/?id=125236&ta ... c1EALw_wcB
בכל מקרה יש המון הרצאות באינטרנט על ניתוחי מניות,מדדים וכו אתה יכול לחפש ביוטיוב.
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 08 מרץ 2021, 19:03

השקעה מדהימה אולי בתקופת הזהב של ריבית אפסית ומחירים נמוכים(למשל בחגיגה שהיתה אצל ענבר אור..).המחירים כבר לא כל כך אפסיים.
בכל מקרה אחי קח בחשבון שכל מה שאתה שומע(בעיקר על נדלן)מלא בספקולציות,אינטרסנטים והמון שקרנים שלא נעים להם לדבר על הפסדים כי הרי כולם מרוויחים.היתה מישהי בטלויזיה שפאקינג המליצה לאנשים למשכן את הבית של ההורים הקשישים שלהם(!).
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

shai.m כתב: 14 מרץ 2021, 21:33 לדעתי, קשה מאוד להשיג מידע מאורגן ברמה מספיק מקצועית בשביל לפעול פעילות כלכלית שתניב תוצאה ברמה גבוה. אני מאוד ממליץ לעשות שימוש באנשי מקצוע. טיפ קטן, יועצי השקעות/משכנתאות של הבנקים הם לא האנשים הנכונים מהסיבה שהם לעולם לא יעמידו את האינטרסים של הלקוחות לפני האינטרסים של הבנק. אין מה לעשות, בנק לא גוף אלטרואיסטי.
האמת שלסחור דרך הבנק אין בעיה(רק חבל על עמלות קצת גבוהות יותר).להבדיל ממשכנתא,הם רוצים שתרוויח אם אתה סוחר(מרוויחים איתך ביחד).
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

שאלה לחובבי הSPAKים, חברת אינוויז תנפיק בסוף החודש דרך CGRO. הכל נשמע מבטיח מלבד הגרף שלהם שלא מפסיק לרדת לקראת ההנפקה. מה אני מפספס? האם היו הנפקות ספאק שלא צלחו?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://seekingalpha.com/article/441439 ... you-invest
The mean and median returns for SPACs post-acquisition are terrible compared to the Russell 2000, which is the closest benchmark.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  119 לייקים

J-R כתב: 16 מרץ 2021, 09:11
shai.m כתב: 14 מרץ 2021, 21:33 לדעתי, קשה מאוד להשיג מידע מאורגן ברמה מספיק מקצועית בשביל לפעול פעילות כלכלית שתניב תוצאה ברמה גבוה. אני מאוד ממליץ לעשות שימוש באנשי מקצוע. טיפ קטן, יועצי השקעות/משכנתאות של הבנקים הם לא האנשים הנכונים מהסיבה שהם לעולם לא יעמידו את האינטרסים של הלקוחות לפני האינטרסים של הבנק. אין מה לעשות, בנק לא גוף אלטרואיסטי.
האמת שלסחור דרך הבנק אין בעיה(רק חבל על עמלות קצת גבוהות יותר).להבדיל ממשכנתא,הם רוצים שתרוויח אם אתה סוחר(מרוויחים איתך ביחד).
אני מסכים איתך. זה באמת לא בעיה ודי פשוט אבל כמובן יש את עניין העמלות ודבר נוסף, שהוא הכי חשוב בעיניי, צריך להיות סופר מקצועי כדי להרוויח בתחום הזה. אם לא יודעים מה עושים זה לא שונה מהימורים.
קאס
קיבל.ה  11 לייקים

shai.m כתב: 20 מרץ 2021, 21:56
אני מסכים איתך. זה באמת לא בעיה ודי פשוט אבל כמובן יש את עניין העמלות ודבר נוסף, שהוא הכי חשוב בעיניי, צריך להיות סופר מקצועי כדי להרוויח בתחום הזה. אם לא יודעים מה עושים זה לא שונה מהימורים.
זאת הטעות הכי גדולה: לא צריך להיות סופר מקצועי ולא מומחה על. צריך להבין את העקרון הבסיסי של השקעה פסיבית במחקה מדד מפוזר (ועל זה הסולידית חופרת בין השאר). המחשבה שצריך להיות גאון היא מה שמרחיקה את רוב האנשים מהתחום, או שהם נותנים לבנק לנהל להם את ההשקעות כאשר לבנק כמובן אינטרסים משלו (פלוס הוא יקר).
השקעה "טיפשה" ב sp500 לאורך עשרות שנים היתה טובה יותר מרוב ההשקעות של מנהלי ההשקעות ה"מקצוענים".

בלוג טוב שמנסה לתמצת את הסולידית ומתמקד בפנסיה:
http://www.tzvik.me/h/investment-101/
סמל אישי של משתמש
shai.m
קיבל.ה  119 לייקים

קאס כתב: 23 מרץ 2021, 23:50
shai.m כתב: 20 מרץ 2021, 21:56
זאת הטעות הכי גדולה: לא צריך להיות סופר מקצועי ולא מומחה על. צריך להבין את העקרון הבסיסי של השקעה פסיבית במחקה מדד מפוזר (ועל זה הסולידית חופרת בין השאר). המחשבה שצריך להיות גאון היא מה שמרחיקה את רוב האנשים מהתחום, או שהם נותנים לבנק לנהל להם את ההשקעות כאשר לבנק כמובן אינטרסים משלו (פלוס הוא יקר).
השקעה "טיפשה" ב sp500 לאורך עשרות שנים היתה טובה יותר מרוב ההשקעות של מנהלי ההשקעות ה"מקצוענים".

בלוג טוב שמנסה לתמצת את הסולידית ומתמקד בפנסיה:
http://www.tzvik.me/h/investment-101/
לא יודע, לא מסכים איתך. אתה מדבר כאן על סוג מסוים ומאוד ספציפי של השקעה ואתה מתעלם מכל השאר. אפשר להגיד על הסוג שאתה מציין שזה בהחלט סוג שמקנה פיזור מסוים ונכון ובאמת רווחי לאורך הזמן אבל גם לו יש את הסיכונים שלו.
זה לא סוג ההשקעה שהייתי ממליץ לכולם לעשות ובהחלט העניין הזה משתנה מאדם לאדם.
עניין נוסף וחשוב לא פחות הוא שיעור התשואה. בהשקעה אקטיבית בעלת מאפיינים קצת יותר ספקולטיביים ניתן להגיע לשיעור תשואה גבוה יותר מאשר בשיטה הזאת. כאן כבר הממד של הניסיון והמקצועיות נכנס לתמונה.
זאת דעתי.
קאס
קיבל.ה  11 לייקים

מדובר ממה שנראה על אדם שרוצה לסדר את החסכונות והפנסיה. אין שום טעם להיכנס למומחיות של מסחר שבסופו של דבר בממוצע מביא את אותה תשואה כמו השקעה מפוזרת (שהיא גם כמובן לא חסרת סיכונים. אין מתנות חינם, אי אפשר לקבל תשואה בלי סיכון בכלל).

בשורה התחתונה, לא צריך להיות מומחה בשביל השקעה בסיסית ומםוזרת. ומעבר לזה, כמומחה אתה תגיע בסוף בממוצע לאותה תשואה.

מכיר את ההתערבות של באפט עם קרן ההשקעות אני מקווה (זה האמת סתם קוריוז, אבל קוריוז חביב).
הפוסט קיבל לייק אחדBrilliant
J-R
קיבל.ה  36 לייקים

https://www.bizportal.co.il/longtermsav ... cle/791978
זה קצב של 18% תשואה שנתי.
קאס
קיבל.ה  11 לייקים

איזה ערימה של שטויות. קופות הגמל להשקעה לא 'התפוצצו", הן לא מדד או מניה. זה כמו להגיד "הפנסיות/קרנות ההשתלמות/הבנקים התפוצצו".
מה שהתפוצץ זה מדדי המניות ו/או מניות ספציפיות.

הכתבה השניה בכלל מביכה - מה זה תחזית תשואות על אפריל? אפריל זה החודש הקודם, איזו מין תחזית זה על חודש שעבר?
ואין בכלליות שום משמעות בהסתכלות על חודש פרטני. זה לא אומר כלום.

היום ה sp500 ירד ב 0.7%, אולי נעשה גם על זה כתבה? או על השעה האחרונה?

התקשורת פה זה פח זבל של יחצנות ותוכן ממומן.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךGiovanni Giorgio
שליחת תגובה