חיזוק/מיזוג בין מועדוני הסל והרגל (מחשבה כללית)

פורום אוהדי הפועל תל אביב
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
צ'ימבויקה
קיבל.ה  827 לייקים

**הבהרה: דיון ספקולטיבי ותיאורטי**

מועדונים כמו באיירן מינכן, ברצלונה וריאל מדריד חוגגים את החיבור או אפילו מבצעים מיזוג בין מועדוני הסל והרגל
כשאני חושב על המועדון שלנו אני חושב שיש היגיון מאחורי המחשבה הזו באופן שעשוי לסייע ל-2 המחלקות ולייצר שלם שגדול מסך חלקיו

אני מבין שמאחורי כל ישות יש בעלים נפרד, ושיש הפרשי תקציבים משמעותיים, אבל ברמה המהותית המועדונים מחזיקים באג׳נדה דומה עם קהל אוהדים דומה
הכדורסל יכול להרוויח אוהדים חדשים מהמהלך (לרגל יש כמעט פי 2 עוקבים ברשתות)
הכדורגל יכול לשקם את התדמית שלו וללמוד מהתהליכים הנכונים שקורים בסל (בעיקר במה שנוגע ליכולת לחבר את הקהל למועדון)

למה מתבקש לחזק את הקשר, עד לרמת המיזוג עם הפרדה תקציבית מקצועית בלבד

- קהל אוהדים: אניח בזהירות שכל אוהדי הסל הם אוהדי רגל. זה לא נכון במקרה ההפוך. אם כי לדעתי רוב אוהדי הרגל לא מתעניינים בכדורסל, ולכן אולי יהיה אפשר להגדיל את כמות האוהדים בסל דרך החיבור לרגל.

- זהות וחיבור לדנא של המועדון: מועדון הכדורסל ושחקניו צריכים להוות דוגמה למחלקת הרגל בנושא הזה. מיותר להרחיב.

- אופרציה: מועדון הסל יודע להפעיל מתנדבים בצורה טובה מאוד מה שמגדיל את החיבור של האוהדים המתנדבים למועדון ומגדיל את הערך שכל אוהד מקבל במסגרת החוויה שלו מהמועדון (בכדורגל התופעה הזו נהוגה בקבוצות בגרמניה). אמנם מערך המתנדבים בסל קשור לסוגיית הבעלות, אבל אני חושב שגם ברגל באמצעות מנגנון נכון של תמריצים, ניתן להפיק מערך מתנדבים דומה. בנוסף, ניתן גם לחבר את המשרדים של הסל והרגל למקום אחד.

- מזכרות ומרצ׳נדייז: אפשר להקים חנות משותפת. לא יודע אם צריך לחבר ברמת הסמל. אולי שווה לבחון את זה.

- ערך לקהל: מיזוג יאפשר לעשות המון מהלכים שיכולים לסייע מאוד לקהל להתחבר למועדון.

- התמודדות עם אולטראס הפועל ותופעות אלימות: פה יש נקודה משמעותית, הכוח של האולטראס על המועדון לאורך השנים נבע הרבה בזכות הכוח היחסי שהחזיק בו מול כל מחלקה בנפרד. היו להם בכל מחלקה אנשים משלהם, הם דרשו וקיבלו. פחדו להתעסק איתם. אני חושב שאם תהיה ישות הפועל אחת, כל המאבק יקבל תפנית. לארגון לא תהיה ברירה אלא להתיישר עם הכללים.
הפוסט קיבל 3 לייקיםRed4UshaharotSagicaspi
שליחת תגובה