חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:55 1. לא יודע, כיסונים עושים גם בסין, כנאפה לא מכיר במקומות אחרים
2.לא הוסבר לי פה פעם אחת (לפחות הסבר אמיתי) למה יש הבדל בין החרדים לערבים, כל טיעון היה יותר מצוץ מהאצבע מהשני, אני לעומת זאת הראיתי פה לכל אחד ואחד סתירות עובדתיות בין אם זה (נראלי מטלי אבל לא בטוח) שטען שלא קוראים להשמדת היהודים באמנת חמאס והראיתי לו ציטוט מדויק, בין אם זה טקנו שטען שאין דבר כזה הבדלים גנטיים בין עמים וזה נטו איך שהם גדלו (טען שההבדל בגובה בין פרו להולנד זה בגלל תמ"ג גבוה בהולנד ואז הראיתי לו שהתמ"ג של קרואטיה נמוך משל פרו ועדיין הם 20 ס"מ מעליהם), טענו שהחברה הערבית לא אלימה והראיתי פה שמתוך 10 המדינות האלימות ביותר בעולם יש רוב מוחלט למדינות ערביות (אפילו שיש עוד הרבה עמים אחרים שהמצב שלהם חרא) אז בחיאת.
מה הראית? מזרחים באמת אלימים יותר לפחות פעם כי הם הגיעו באמת מהתרבות הערבית, יהודים בארה"ב תראה איך השתלבו ואיזה יופי, יהודים באירופה הגיעו להישגים מדהימים למרות שלא יכלו אפילו לשבת בפארק בתקופות מסוימות או להכנס למסעדה בעוד הערבים באירופה כרגע איך נגיד את זה, לא וואו
3.איך אני מודד אלימות תרבותית? הנה שוב פעם:Afghanistan - 3.631 (higher scores indicate less peace)
Yemen - 3.407
Syria - 3.371
South Sudan - 3.363
Iraq - 3.257
תגיד לי עכשיו, תראה את המצב אצלן וכו' וכו', אז אני אגיד לך בתגובה שיש עוד הרבה מדינות במצב חרא והן לא נמצאות פה.
אני אגיד לך בנוסף, על רצח על כבוד המשפחה, אהבה לא מוסברת לנשיאת נשק חם וירי חי ברחובות, וכו' וכו', אתה תמשיך לנסות לתרץ שזה כי אזרחים סוג ז', אני אמשיך ואגיד שגם היהודים בגרמניה היו אזרחים סוג ת' ולא התנהגו ככה ומשם חזור וחזור
1. זה אשכרה הטיעון שלך? שלכל הערבים יש כנאפה ולכן אפשר להתייחס אליהם כקבוצה הומוגנית? אז כל הסלאבים הם אותו העם כי לכולם יש קבאס? יש גבול לרמת הגיחוך של טיעון שאני אשקיע ואענה לו.
(ושוב, אני אפילו לא מתייחס לעומק לגזענות הברורה של רידוד התרבות הערבית לאוכל)

2. אתה באמת לא רואה שום הבדל משמעותי בין הפלסטינים בישראל והחרדים? הנה שני הבדלים ברורים: אחת הקבוצות עברה (ועדיין עוברת) טיהור אתני ע"י המדינה לה היא שייכת, בעוד השניה מקבלת תנאים מועדפים. אחת נמצאת תמיד תחת רדיפה ומקוטלגת כ"אוייב מבפנים" בעוד השניה נחשבת לבשר מבשרה של הקבוצה האתנית השלטת. זה לא רק שהפלסטינים בישראל עניים, אלא גם נמצאים תחת דיכוי לאומי ומתקפות עונתיות ע"י המדינה (ובין לבין אפליה כללית בכל רמה של השלטון והחברה השלטת). אני מקווה שברור לך איך מצב כזה וכל הלחץ האישי והקבוצתי שהוא יוצר מביאים לאלימות מוגברת. אם אשכרה היית קורא את התשובות שלי לאסף האחר היית רואה שהסברתי (כמה פעמים) שעוני הוא הפרמטר עם הקורלציה הכי גבוהה לאלימות, אבל ממש לא היחיד. אולי כדאי לך לחזור לקרוא את ההודעות ההן.
אני ממש עצוב בשבילך שהפנמת את הדיכוי כל-כך עמוק שאתה מדבר על מזרחים כ"אלימים בגלל שהם ערבים". אם אתה מעוניין, אני יכול להפנות אותך למקורות מידע שמסבירים למה זה בבל"ת שהציונים האשכנזים המציאו בשביל לדכא את המזרחים ולנצל אותם ככוח עבודה זול. כנראה שאתה לא זוכר, אבל על כל אחת מהטענות הנ"ל כבר ענו לך, אתה פשוט בוחר להתעלם מהן. על נושא דירוג המדינות האלימות אני מתייחס בסעיף הבא.

3. אתה מביא כאן איזשהו מדד בלי בכלל להתייחס לאיך מחשבים אותו. זה לא טיעון רציני. האם הוא משקלל מצב כלכלי? מלחמות? אקלים שעלול להשפיע על זמינות אוכל? האם הוא מודד רק סוגי פשע מסויימים ואחרים לא? יש כאן יותר שאלות מתשובות. אתה מביא אסופה של מספרים שנוחה לך לטיעון ואפילו לא טורח לנמק ולבהר את שיטת המחקר.
הנה, על קצה המזלג, סיבות שעשויות להשפיע על מדד האלימות בכל אחת מארבע המדינות הנ"ל מלבד איזושהי "אלימות תרבותית" בלתי ניתנת לשינוי:
  • תימן: מדינה שעברה אימפריאליזם אכזרי במיוחד (ספויילר: זה יהיה מוטיב חוזר בשורות הבאות) וספציפית כרגע נמצאת במלחמת אזרחים שהיא פרוקסי למאבק בין סעודיה לאיראן. מדובר גם במדינה עם אקלים קשה במיוחד, שמביא למחסור במזון זמין. באמת מפתיע שמדובר במדינה עם מדד אלימות גבוה? (וזה עוד בלי לדעת בכלל מה המדד הזה מודד)
    סוריה: עוד מדינה שעברה אימפריאליזם אכזרי, שוד משאבים וכו' ע"י מדינות מערביות. גם בה מתרחשת בימינו מלחמת אזרחים שהיא בגדול מלחמת פרוקסי בין רוסיה ואיראן מצד אחד, ובין כוחות בתמיכה מערבית מצד שני. המלחמה הזו היא תוצר של הרבה גורמים, אחד מהם יובש קיצוני שגרם למחסור במזון במשך מספר שנים בסוף העשור הראשון של שנות ה-2000. יש סברה שהיובש הזה נגרם עקב הרס טבע וחקלאות בעיראק בזמן הפלישה האמריקאית והמלחמה שהיא יצרה. כלומר, מדובר בעוד גורם שבכלל לא קשור ל"תרבות".
    דרום סודאן: שוב, אימפריאליזם רב-שנים. שוב, ניצול משאבי טבע ע"י גורם זר. שוב, מלחמה עקובה מדם (ספציפית הפעם מדובר יותר במלחמת עצמאות מאשר מלחמת אזרחים נטו).
    עיראק: מאז 1990 עיראק עברה שתי פלישות בהובלה אמריקאית שמחקו את התשתיות והכלכלה העיראקית והביאו להרג של מאות אלפים אם לא מליוני אזרחים. אחרי הפלישה הראשונה הוטלו סנקציות קשות במיוחד על עיראק, שהביאו למוות של מאות אלפי אנשים (שרת החוץ האמריקאית מאדלן אולברייט, ימ"ש, שהייתה מהגורמים העיקריים להטלת הסנקציות הללו אפילו לא הכחישה את המספרים). המלחמה השניה הביאה למלחמת אזרחים/מלחמת התנגדות עקובה מדם שנמשכה מעל לעשור והביאה, שוב, להרס תשתיות ומוות של רבבות אנשים.
אני מקווה שברור לך איך סיטואציות כאלו מובילות לעוני, מחסור במשאבים ובהתאם גם אלימות. "התרבות שלהם אלימה" זה פשוט לא הסבר, זה תירוץ שהמצאת בשביל להצדיק את האלימות והפשעים של ישראל כלפי הפלסטינים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 19:40 סתם שאלה, אם אנחנו כאלה אפרטהייד ורשעים מרושעים, איך זה שרוב העולם (חוץ מכמה בודדים של BDS שהם בדיוק סטייל האנשים שאתם, אנשים שכל פגיעה בחף מפשע מזעזעת אותם לא משנה מה הסיבות) די בעדנו, אין סנקציות, שת"פים וכו' וכו'?
כי רוב העולם חושב כמוני והוא לא בעל איזה אמות מוסר מרוממות שנזעק על כל פגיעה ופגיעה.
אתם פחות או יותר הטבעונים של בני האדם, יש כמוכם רגישים אבל רוב העולם לא כמוכם ולא אכפת לו שמתות מיליארד פרות כי הוא מעדיף את טובתו האישית על פני טובתה של הפרה שהוא לא מכיר, אתם צריכים להשלים עם זה שאתם המיעוט ואתם לא יכולים לכפות את דעותיכם המוסריות על הרוב
בגלל זה יש מיאוס כזה גדול בשמאל הקיצוני, כמו המיאוס שיצרו הטבעונים על עצמם
קודם כל - מאיפה לך שרוב העולם "בעד ישראל"? יש לך איזשהם נתונים שמראים את זה?

מה שכן אפשר למדוד זה את התמיכה הפוליטית בישראל במדינות שונות. גם כאן אין בדיוק "רוב העולם", אלא תמיכה של מדינות בצד מסויים של מאבק פוליטי-כלכלי, שמובל ע"י ארה"ב ומדינות מערב אירופה. הסיבה שהתמיכה הזו קיימת היא כי הקיום של מדינת האפרטהייד הציונית הוא בסופו של יום אינטרס כלכלי-פוליטי של גוש המדינות הזה. דיברנו על זה כאן כבר מליון פעם, ישראל היא "מוצב קדמי" של העולם המערבי, שמתפקד בפועל כקולוניה שלו ותלויה בו לחלוטין. בתמורה, היא מספקת למערב פיתוחי נשק וטכנולוגיה, דריסת רגל במזרח התיכון, משאבים (כימיקלים, ספציפית) ועוד ועוד. כאמור כבר כתבתי הררי טקסט בנושא באשכול הזה בלבד, וגם באחרים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 12 דצמבר 2022, 20:57 ישראל ישראלי תומך הטרור חוגג באשכול הזה. תכף יחלקו סוכריות על רצח בת ה16.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
https://m.ynet.co.il/articles/ryfm1kbuj
ההבדל בקל בינינו לבינם. אצלנו ראש הממשלה מביע צער שלא כמוהם
בנוסף אמרתם שדוצ שקרן ושרק מעלימים דברים והנה, ילדה נהרגה דובר צהל מוסר שנערך תחקיר אבל כנראה סבירות גבוהה שזה מאיתנו, כנראה היו בטוחים שהיא סייענית וקרה מה שקרה אולי אפילו באמת היתה סייענית
אבל כמו שגנץ ענה: זה שאתם חושבים שצלפים יורים במכוון על ילדים בלתי מעורבים זה חתיכת הזיה
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  407 לייקים

א. דו"צ עדיין משקר שהיא תצפתה או חרא בסגנון
ב. תודה רבה לראש מערך הטרור הישראלי על כך שהוא מביע צער על הטרור.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 19:43
teknoboy כתב: 12 דצמבר 2022, 19:37
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 19:34
דבר ראשון תודה, משתדל כמה שיותר
עכשיו התכוונתי לזה שגם אני וגם אתה יודעים שכמות האזרחים היהודים שעשו פיגועים הוא אפסי לעומת הפלסטינים וזאת הייתה כוונתי
איך אפסי אם כמעט כל אזרח לוקח במשך כמה שנים חלק פעיל בפעילות אלימה חמושה נגד אזרחים (קרי, טרור)????
כמו שאמרתי מקודם אנחנו במחלוקת שלא תיפתר, מויקיפדיה:כך למשל, ישנה מחלוקת האם לתאר מעשי אלימות מסוימים מצד מדינות כמעשה "טרור מדינתי"." אתה מגדיר את זה כטרור אני לא
וכמו שתוכל לראות פה:
https://en.wikipedia.org/wiki/State_terrorism#Israel
אנחנו לא הבודדים, תראה כמה עשו "טרור מדינתי" אז כנראה שזה סבבה
יאלה מתחיל משחק הלכתי
חברה טובה בחרת לך

אגב, אין טיעון מנצח כמו "הגננת זה לא רק אני, גם שלומציון ויוכבד עשו את זה".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הדבר היחיד שהזוי כאן זה שאנשים חושבים שיש איזושהי סימטריה בין מדינה כובשת ומדכאת שבחסות המעצמה החזקה בעולם בעם הצבא החזק באיזור מחזיקה מליונים תחת דיקטטורה צבאית ומצור ועושה בהם טיהור אתני כבר שבעה עשורים, ובין הקורבנות שלה. ישראל הרשמית יכולה להתנצל מאה פעם על הרג של עוד פלסטיני, כל עוד היא לא אשכרה מפסיקה את המסגרת שגורמת להרג הזה (קרי, משטר הכיבוש) מדובר בדמעות תנין עלובות. איך אנשים מסוגלים לאכול את הלוקשים האלה, בחיי.
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickיפתח16אדום מטלי
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 21:09
ASAFABADI כתב: 11 דצמבר 2022, 21:55 1. לא יודע, כיסונים עושים גם בסין, כנאפה לא מכיר במקומות אחרים
2.לא הוסבר לי פה פעם אחת (לפחות הסבר אמיתי) למה יש הבדל בין החרדים לערבים, כל טיעון היה יותר מצוץ מהאצבע מהשני, אני לעומת זאת הראיתי פה לכל אחד ואחד סתירות עובדתיות בין אם זה (נראלי מטלי אבל לא בטוח) שטען שלא קוראים להשמדת היהודים באמנת חמאס והראיתי לו ציטוט מדויק, בין אם זה טקנו שטען שאין דבר כזה הבדלים גנטיים בין עמים וזה נטו איך שהם גדלו (טען שההבדל בגובה בין פרו להולנד זה בגלל תמ"ג גבוה בהולנד ואז הראיתי לו שהתמ"ג של קרואטיה נמוך משל פרו ועדיין הם 20 ס"מ מעליהם), טענו שהחברה הערבית לא אלימה והראיתי פה שמתוך 10 המדינות האלימות ביותר בעולם יש רוב מוחלט למדינות ערביות (אפילו שיש עוד הרבה עמים אחרים שהמצב שלהם חרא) אז בחיאת.
מה הראית? מזרחים באמת אלימים יותר לפחות פעם כי הם הגיעו באמת מהתרבות הערבית, יהודים בארה"ב תראה איך השתלבו ואיזה יופי, יהודים באירופה הגיעו להישגים מדהימים למרות שלא יכלו אפילו לשבת בפארק בתקופות מסוימות או להכנס למסעדה בעוד הערבים באירופה כרגע איך נגיד את זה, לא וואו
3.איך אני מודד אלימות תרבותית? הנה שוב פעם:Afghanistan - 3.631 (higher scores indicate less peace)
Yemen - 3.407
Syria - 3.371
South Sudan - 3.363
Iraq - 3.257
תגיד לי עכשיו, תראה את המצב אצלן וכו' וכו', אז אני אגיד לך בתגובה שיש עוד הרבה מדינות במצב חרא והן לא נמצאות פה.
אני אגיד לך בנוסף, על רצח על כבוד המשפחה, אהבה לא מוסברת לנשיאת נשק חם וירי חי ברחובות, וכו' וכו', אתה תמשיך לנסות לתרץ שזה כי אזרחים סוג ז', אני אמשיך ואגיד שגם היהודים בגרמניה היו אזרחים סוג ת' ולא התנהגו ככה ומשם חזור וחזור
1. זה אשכרה הטיעון שלך? שלכל הערבים יש כנאפה ולכן אפשר להתייחס אליהם כקבוצה הומוגנית? אז כל הסלאבים הם אותו העם כי לכולם יש קבאס? יש גבול לרמת הגיחוך של טיעון שאני אשקיע ואענה לו.

2. אתה באמת לא רואה שום הבדל משמעותי בין הפלסטינים בישראל והחרדים? הנה שני הבדלים ברורים: אחת הקבוצות עברה (ועדיין עוברת) טיהור אתני ע"י המדינה לה היא שייכת, בעוד השניה מקבלת תנאים מועדפים. אחת נמצאת תמיד תחת רדיפה ומקוטלגת כ"אוייב מבפנים" בעוד השניה נחשבת לבשר מבשרה של הקבוצה האתנית השלטת. זה לא רק שהפלסטינים בישראל עניים, אלא גם נמצאים תחת דיכוי לאומי ומתקפות עונתיות ע"י המדינה (ובין לבין אפליה כללית בכל רמה של השלטון והחברה השלטת). אני מקווה שברור לך איך מצב כזה וכל הלחץ האישי והקבוצתי שהוא יוצר מביאים לאלימות מוגברת. אם אשכרה היית קורא את התשובות שלי לאסף האחר היית רואה שהסברתי (כמה פעמים) שעוני הוא הפרמטר עם הקורלציה הכי גבוהה לאלימות, אבל ממש לא היחיד. אולי כדאי לך לחזור לקרוא את ההודעות ההן.
אני ממש עצוב בשבילך שהפנמת את הדיכוי כל-כך עמוק שאתה מדבר על מזרחים כ"אלימים בגלל שהם ערבים". אם אתה מעוניין, אני יכול להפנות אותך למקורות מידע שמסבירים למה זה בבל"ת שהציונים האשכנזים המציאו בשביל לדכא את המזרחים ולנצל אותם ככוח עבודה זול. כנראה שאתה לא זוכר, אבל על כל אחת מהטענות הנ"ל כבר ענו לך, אתה פשוט בוחר להתעלם מהן. על נושא דירוג המדינות האלימות אני מתייחס בסעיף הבא.

3. אתה מביא כאן איזשהו מדד בלי בכלל להתייחס לאיך מחשבים אותו. זה לא טיעון רציני. האם הוא משקלל מצב כלכלי? מלחמות? אקלים שעלול להשפיע על זמינות אוכל? האם הוא מודד רק סוגי פשע מסויימים ואחרים לא? יש כאן יותר שאלות מתשובות. אתה מביא אסופה של מספרים שנוחה לך לטיעון ואפילו לא טורח לנמק ולבהר את שיטת המחקר.
הנה, על קצה המזלג, סיבות שעשויות להשפיע על מדד האלימות בכל אחת מארבע המדינות הנ"ל מלבד איזושהי "אלימות תרבותית" בלתי ניתנת לשינוי:
  • תימן: מדינה שעברה אימפריאליזם אכזרי במיוחד (ספויילר: זה יהיה מוטיב חוזר בשורות הבאות) וספציפית כרגע נמצאת במלחמת אזרחים שהיא פרוקסי למאבק בין סעודיה לאיראן. מדובר גם במדינה עם אקלים קשה במיוחד, שמביא למחסור במזון זמין. באמת מפתיע שמדובר במדינה עם מדד אלימות גבוה? (וזה עוד בלי לדעת בכלל מה המדד הזה מודד)
    סוריה: עוד מדינה שעברה אימפריאליזם אכזרי, שוד משאבים וכו' ע"י מדינות מערביות. גם בה מתרחשת בימינו מלחמת אזרחים שהיא בגדול מלחמת פרוקסי בין רוסיה ואיראן מצד אחד, ובין כוחות בתמיכה מערבית מצד שני. המלחמה הזו היא תוצר של הרבה גורמים, אחד מהם יובש קיצוני שגרם למחסור במזון במשך מספר שנים בסוף העשור הראשון של שנות ה-2000. יש סברה שהיובש הזה נגרם עקב הרס טבע וחקלאות בעיראק בזמן הפלישה האמריקאית והמלחמה שהיא יצרה. כלומר, מדובר בעוד גורם שבכלל לא קשור ל"תרבות".
    דרום סודאן: שוב, אימפריאליזם רב-שנים. שוב, ניצול משאבי טבע ע"י גורם זר. שוב, מלחמה עקובה מדם (ספציפית הפעם מדובר יותר במלחמת עצמאות מאשר מלחמת אזרחים נטו).
    עיראק: מאז 1990 עיראק עברה שתי פלישות בהובלה אמריקאית שמחקו את התשתיות והכלכלה העיראקית והביאו להרג של מאות אלפים אם לא מליוני אזרחים. אחרי הפלישה הראשונה הוטלו סנקציות קשות במיוחד על עיראק, שהביאו למוות של מאות אלפי אנשים (שרת החוץ האמריקאית מאדלן אולברייט, ימ"ש, שהייתה מהגורמים העיקריים להטלת הסנקציות הללו אפילו לא הכחישה את המספרים). המלחמה השניה הביאה למלחמת אזרחים/מלחמת התנגדות עקובה מדם שנמשכה מעל לעשור והביאה, שוב, להרס תשתיות ומוות של רבבות אנשים.
אני מקווה שברור לך איך סיטואציות כאלו מובילות לעוני, מחסור במשאבים ובהתאם גם אלימות. "התרבות שלהם אלימה" זה פשוט לא הסבר, זה תירוץ שהמצאת בשביל להצדיק את האלימות והפשעים של ישראל כלפי הפלסטינים.
שניה, אז אם למשל זה מדינות חמות עם אקלים שקשה לגדל בו מזון ולכן זה גורם לאלימות אז זה ממש מראה שהתרבות הערבית אלימה, ברור שהכל התפתח ממשהו וזה המשהו הזה.
ערבים חיו במקומות בלי הרבה מזון ואקלים חם, ואתה בעצמך אמרת, זה דבר שגורם למלחמות ואלימות ולכן ככה נהיו חברה אלימה. מה הפואנטה שלך אז?
גם יהודים חיו במקומות שבהם היה קשה בתור יהודי ולכן התרבות שמה דגש על לימוד והשכלה ובגלל זה יהודים כרגע עם אחוז הכי גבוה של פרסי נובל.
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

teknoboy כתב: 12 דצמבר 2022, 21:50
teknoboy כתב: 12 דצמבר 2022, 19:37
איך אפסי אם כמעט כל אזרח לוקח במשך כמה שנים חלק פעיל בפעילות אלימה חמושה נגד אזרחים (קרי, טרור)????
כמו שאמרתי מקודם אנחנו במחלוקת שלא תיפתר, מויקיפדיה:כך למשל, ישנה מחלוקת האם לתאר מעשי אלימות מסוימים מצד מדינות כמעשה "טרור מדינתי"." אתה מגדיר את זה כטרור אני לא
וכמו שתוכל לראות פה:
יאלה מתחיל משחק הלכתי
חברה טובה בחרת לך

אבל זה מה שאתם לא מבינים יש בדיוק טיעון כזה!!!!
אם יבוא אלי טבעוני ויצעק עלי שאני אוכל פרה מתה אני אגיד לו, אחי כל העולם אוכל פרות מתות וזה טיעון אחושרמוטה מנצח
Red Or Dead
קיבל.ה  234 לייקים

pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 21:54 הדבר היחיד שהזוי כאן זה שאנשים חושבים שיש איזושהי סימטריה בין מדינה כובשת ומדכאת שבחסות המעצמה החזקה בעולם בעם הצבא החזק באיזור מחזיקה מליונים תחת דיקטטורה צבאית ומצור ועושה בהם טיהור אתני כבר שבעה עשורים, ובין הקורבנות שלה. ישראל הרשמית יכולה להתנצל מאה פעם על הרג של עוד פלסטיני, כל עוד היא לא אשכרה מפסיקה את המסגרת שגורמת להרג הזה (קרי, משטר הכיבוש) מדובר בדמעות תנין עלובות. איך אנשים מסוגלים לאכול את הלוקשים האלה, בחיי.
רצוי להבא להכיר בכך שניתנה מדינה ליהודים ולא לצאת ולהפסיד 700 מלחמות.
הדבר היחיד ההזוי כאן זה שאנשים חושבים שעם עם שנשלט על ידי ארגוני טרור שמדי יום מוציאים, או מנסים להוציא, פיגועים רבים מסוגים שונים כלפי אוכלוסיה אזרחית, אפשר באהלן אהלן לעשות הסכמים, לפנות שטחים(כאילו שבפעם האחרונה שזה קרה לא השתלט חמאס על הרצועה תוך שנה וחצי והתחיל להפציץ באופן סדיר את ישובי ישראל) או להסיג כוחות.

כבר אמרתי לא פעם, הלוואי ויום אחד יתפסו שם שכל, יזנחו את דרך הטרור, יתנהגו כמו בני אדם ונחיה בהפרדה כשתי מדינות שכנות שלא נמצאות במצב לחימה.
אם נהיה ריאלים, זה לא יקרה. וכל עוד זו הדרך הפלסטינית, לא יהיה שום שינוי בדרך הישראלית. וכל עוד זו הדרך הפלסטינית, יותר ויותר ישראלים יתייאשו מהסכסוך ויתרחקו מהרעיון שאפשר להגיע להסכמה כלשהי. ה״פופולריות״ של מפלגות השמאל משנה לשנה גם מוכיחה את זה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 22:18 שניה, אז אם למשל זה מדינות חמות עם אקלים שקשה לגדל בו מזון ולכן זה גורם לאלימות אז זה ממש מראה שהתרבות הערבית אלימה, ברור שהכל התפתח ממשהו וזה המשהו הזה.
ערבים חיו במקומות בלי הרבה מזון ואקלים חם, ואתה בעצמך אמרת, זה דבר שגורם למלחמות ואלימות ולכן ככה נהיו חברה אלימה. מה הפואנטה שלך אז?
גם יהודים חיו במקומות שבהם היה קשה בתור יהודי ולכן התרבות שמה דגש על לימוד והשכלה ובגלל זה יהודים כרגע עם אחוז הכי גבוה של פרסי נובל.
אני מציע שתקרא שוב, לאט ובהקפדה, את מה שכתבתי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 22:20
teknoboy כתב: 12 דצמבר 2022, 21:50
וכמו שתוכל לראות פה:
יאלה מתחיל משחק הלכתי
חברה טובה בחרת לך

אבל זה מה שאתם לא מבינים יש בדיוק טיעון כזה!!!!
אם יבוא אלי טבעוני ויצעק עלי שאני אוכל פרה מתה אני אגיד לו, אחי כל העולם אוכל פרות מתות וזה טיעון אחושרמוטה מנצח
תסתכל ברשימה שבלינק שצירפת קודם ותגיד לי אם זה "כל העולם"
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@Red Or Dead לכל הקשקושים שכתבת כאן כבר עניתי מליון פעם בשרשור הזה לבדו ואני לא אחזור על הדברים שלי שוב, מלבד נקודה אחת: "ניתנה" מדינה לציונים בדיוק כמו שחבלי ארץ בצ'כיה "ניתנו" לגרמניה. זה וגם זה נעשו מעל ראשם של הקורבנות (פלסטינים וצ'כים, בהתאמה) ע"י אסופת מדינות אימפריאליסטיות שלא היה להן שום זכות לעשות זאת. לא הייתה לפלסטינים שום החובה לקבל את ההחלטה הבזויה שנכפתה עליהם, בדיוק כמו שהצ'כים לא היו חייבים לקבל את הדרישה הנאצית לחבל הסודטים. להציג את הדברים כאילו מדובר באיזושהי מתנה צודקת מגוף בעל זכות מוסרית להחלטה בנידון מעיד על אפס הבנה בהיסטוריה, או בהתאם היכרות רק עם חצאי האמיתות שמלמדים בבתי הספר בישראל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 22:20 אבל זה מה שאתם לא מבינים יש בדיוק טיעון כזה!!!!
:bang:

אם זה טיעון מנצח בעיניך בחיי שאין מה לנהח איתך דיון. זה כמו הבדיחה על משחק שח עם יונה.
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 23:25 @Red Or Dead לכל הקשקושים שכתבת כאן כבר עניתי מליון פעם בשרשור הזה לבדו ואני לא אחזור על הדברים שלי שוב, מלבד נקודה אחת: "ניתנה" מדינה לציונים בדיוק כמו שחבלי ארץ בצ'כיה "ניתנו" לגרמניה. זה וגם זה נעשו מעל ראשם של הקורבנות (פלסטינים וצ'כים, בהתאמה) ע"י אסופת מדינות אימפריאליסטיות שלא היה להן שום זכות לעשות זאת. לא הייתה לפלסטינים שום החובה לקבל את ההחלטה הבזויה שנכפתה עליהם, בדיוק כמו שהצ'כים לא היו חייבים לקבל את הדרישה הנאצית לחבל הסודטים. להציג את הדברים כאילו מדובר באיזושהי מתנה צודקת מגוף בעל זכות מוסרית להחלטה בנידון מעיד על אפס הבנה בהיסטוריה, או בהתאם היכרות רק עם חצאי האמיתות שמלמדים בבתי הספר בישראל.
איך אומרים, הסתגלתן שורד.
תבינו שאתם חלשים ואין מה לעשות היו אימפריות בעולם נתנו לכם ככה ולהם ככה, תתאימו את עצמכם ותנסו לשגשג
אתם פשוט חושבים שאנחנו משחקים במשחק עם חוקים אמיתיים ולא מי שחזק קובע את החוקים אבל זה לא העולם, אנחנו חיים בטבע ואנחנו חיות בדיוק כמו האריות בסוואנה, תנסו להוציא את המיטב ממה שיש לכם במקום ללכת לאריה החזק יותר ולנסות לקחת לו את הטריטוריה ואז לבכות
מי קבע שלא היה להן זכות לעשות את זה? אתה? באה בריטניה תפסה שטח אמרה זה שלכם זה שלכם, אנחנו אמרנו סבבה והם פתחו במלחמה והפסידו, ממש לא בעיה שלי
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 23:27
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 22:20 אבל זה מה שאתם לא מבינים יש בדיוק טיעון כזה!!!!

אם זה טיעון מנצח בעיניך בחיי שאין מה לנהח איתך דיון. זה כמו הבדיחה על משחק שח עם יונה.
בוא תסביר לי למה זה לא טיעון מנצח? מה ההבדל? אם המדינה החזקה בעולם איתי ועוד מדינות אירופאיות אז אני מבחינתי רוב העולם(אינטרס שמאינטרס), על הזין שלי שיש כמה מדינות ערב שנגדנו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1637 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 23:31
pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 23:27

בוא תסביר לי למה זה לא טיעון מנצח? מה ההבדל? אם המדינה החזקה בעולם איתי ועוד מדינות אירופאיות אז אני מבחינתי רוב העולם(אינטרס שמאינטרס), על הזין שלי שיש כמה מדינות ערב שנגדנו
המדינה החזקה בעולם פלוס שתי מדינות אירופיות פלוס ישראל זה רוב העולם?

אגב, המדינה החזקה בעולם ושתי האירופיות מוזכרות שם בגלל אפיזודות שהיו לפני ארבעים שנה, לא בגלל משטר טרור שיטתי שהן מפעילות במשך עשרות שנים (שלא לומר מבוססות עליו).
שלושתן דרך אגב אחראיות ישירות להרבה מאוד טרור, אבל הוא לא מז'אנר "טרור מדינה" אלא מז'אנר של לשלם לאיזה כנופיה באפריקה\מזה"ת\אסיה שתעשה פיגועים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 17:18
אדום מטלי כתב: 12 דצמבר 2022, 15:15 מה אתם מבלבלים במוח על חיילים כושלים...

בהפגנות השיבה ליד הגדר בעזה, נרצחו כמעט 300 בני אדם (נניח בצד את אלפי הפצועים).
רובם המכריע נרצח לפחות עשרות מטרים מהגדר, רובם המכריע לא היה קרוב לסכן את חיילי צה"ל הממוגנים היטב בעמדתם. כולם נהרגו על ידי צלפים. צלף: חיל ששם את הכוונת הטלסקופית שלו על אדם חי, מרגיע את הנשימה, סוחט את ההדק והורג. לא ערס, לא בלחץ, לא בסכנה.
כמו 'מחבל' פלסטיני שיורה על אנשים בתחנת אוטובוס (רק בלי הייאוש והצורך להשתחרר מכיבוש וחיי גיהנום).
הרבה מהם עשו את זה בשמחה, בגאווה גדולה.
ומה רע בזה? מי שמתקרב לגדר או מנסה לזרוק בקתבים וכאלה גם אם הוא לא באמת יכול לסכן את החיילים צריך לחטוף כדור בראש, לצערי הם חוטפים אותו רק בברכיים לפי ההוראות.
אסף, הצהרת כבר על הרקע המוסרי שלך. אני לא מנסה להתמודד עם הטיעונים המוסריים שלך.
מה שכתבתי היה כנגד הטענות שעלו כאן שכביכול הרג הפלסטינים הוא טעויות מצערות, רשלנות, או אפילו אכזריות של חיילים בודדים. באתי להראות שנעשה רצח מכוון, קר רוח, שמים אזרחים שלא מהווים סיכון בין כוונות, בנחת, והורגים אותם. זאת שיטה, זה טרור מדינתי, זה לא מקרים יוצאי דופן, זו לא רשלנות.

(ומה רע בזה? עניין של מוסר. כמו שאמרת מוסר הוא יחסי, ויש אנשים שחשבו שאין רע בלהפציץ את האנוי ולהרוג שם מאות אלפי אזרחים, כנ"ל בהירושימה. יש אנשים שחשבו שאת כל מי שנחשד בשיתוף פעולה עם קומונוסטים או בשליטה בכספי העולם צריך לחנוק בגזים. )
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

@ASAFABADI זה מאד תמים שאתה חושב שהאינטרסים של החזקים יגנו עליך. במציאות רוב היהודים בישראל סובלים ונדפקים מהאימפריאליזם שמנציח את דיכוי העם הפלסטיני ובהתאם מחייב את ההתנגדות (המוצדקת מאד) שלו. בייחוד אנשים עם שם משפחה כמו שלך. במקום להרגיש בטוח בחזקים בסיטואציה שעשויה להשתנות בכל רגע - אולי כדאי שתלמד מאנשים שעשו כמוך וחטפו את הבוקס.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מדהים איך כשהטיעונים של הציונים מתפרקים בזה אחר זה לחתיכות, בסופו של דבר נחשף גרעין האמת: אנחנו חזקים ונעשה מה שבא לנו, מוסר זה קשקוש, תסתמו את הפה ותנו לנו לעשות טיהור אתני בלי להפריע. ובעצם, הנאצים לא היו בלתי-מוסריים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 12 דצמבר 2022, 23:00
pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 21:54 הדבר היחיד שהזוי כאן זה שאנשים חושבים שיש איזושהי סימטריה בין מדינה כובשת ומדכאת שבחסות המעצמה החזקה בעולם בעם הצבא החזק באיזור מחזיקה מליונים תחת דיקטטורה צבאית ומצור ועושה בהם טיהור אתני כבר שבעה עשורים, ובין הקורבנות שלה. ישראל הרשמית יכולה להתנצל מאה פעם על הרג של עוד פלסטיני, כל עוד היא לא אשכרה מפסיקה את המסגרת שגורמת להרג הזה (קרי, משטר הכיבוש) מדובר בדמעות תנין עלובות. איך אנשים מסוגלים לאכול את הלוקשים האלה, בחיי.

הדבר היחיד ההזוי כאן זה שאנשים חושבים שעם עם שנשלט על ידי ארגוני טרור שמדי יום מוציאים, או מנסים להוציא, פיגועים רבים מסוגים שונים כלפי אוכלוסיה אזרחית, אפשר באהלן אהלן לעשות הסכמים, לפנות שטחים(כאילו שבפעם האחרונה שזה קרה לא השתלט חמאס על הרצועה תוך שנה וחצי והתחיל להפציץ באופן סדיר את ישובי ישראל) או להסיג כוחות.

כבר אמרתי לא פעם, הלוואי ויום אחד יתפסו שם שכל, יזנחו את דרך הטרור, יתנהגו כמו בני אדם ונחיה בהפרדה כשתי מדינות שכנות שלא נמצאות במצב לחימה.
אם נהיה ריאלים, זה לא יקרה. וכל עוד זו הדרך הפלסטינית, לא יהיה שום שינוי בדרך הישראלית. וכל עוד זו הדרך הפלסטינית, יותר ויותר ישראלים יתייאשו מהסכסוך ויתרחקו מהרעיון שאפשר להגיע להסכמה כלשהי. ה״פופולריות״ של מפלגות השמאל משנה לשנה גם מוכיחה את זה.
עם שנשלט על ידי ארגוני טרור....

אני חושש שאתה תופס באופן שגוי את הסיטואציה סביבך, ולכן מצפה לדברים שלא יקרו. תן להסביר שוב, כי אני חושב שזה כבר נעשה כאן כמה פעמים ואתה דוחה את הדברים על הסף, בלי פעם אחת לנסות להבין.
הטרור שאתה מתאר לא בא משום מקום. זה לא מופע של גנגסטרים אכזריים. אתה חיב להכניס את האירועים לקונטקסט. הציונים באו מאירופה, גזלו את הארץ הזאת מידי הילידים שלה, סילקו את רובם והם משליטים בא משטר עליונות גזע על אלו שנשארו. הפלסטינים נלחמים על החירות והזכויות שלהם בארצם, ולא יוותרו על כך. זו האלימות שאתה רואה מול העיניים שלך.

בכל מקום בעולם בו הייתה סיטואציה דומה, זה היה התרחיש. והפתעה: הילידים תמיד זכו בסופו של דבר בחירות וזכויות וזה תמיד זה היה מלווה בהרבה דם וטרור. זו בדיוק התנהגות של בני אדם.

בכל המקומות הללו, בדיוק כמוך, הכובש לא ויתר על הפריוולגיות והיתרונות שהוא לקח לעצמו באופן וולנטרי, מתוך נדיבות, זה תמיד קרה כשהמחיר שהוא שילם על האכזריות שלו היה גבוה מדי עבורו (בריטניה בהודו, צרפת באלג'יריה), או כשכוחות חזקים ממנו כפו עליו את הפסקת הדיכוי והאכזריות (דרום אפריקה). זה מה שיקרה בסוף בפלסטין, לצערך.

כשתבין את המציאות, תבין גם שליליד אין ברירה, והוא ימשיך להילחם, הוא לא ישלים עם העליונות הלבנה, או העליונות היהודית, גם אם זה יקח לו מאות שנים (שוב, ראה דרום אפריקה). אתה יכול אולי לנסות לבצע פתרון סופי ולהרוג את כולם, עד האחרון שבהם. אני חושש שזה לא מעשי: ראשית כי העולם, למרות הסלחנות הבלתי הגיונית שלו לפשעים של ישראל לא יתן לזה לקרות, שנית, יש הרבה פלסטינים מחוץ לישראל, ויהיה קשה להרוג את כולם (אפילו היטלר לא הצליח, ויהודים חוזרים היום למולדתם בגרמניה...).
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 13 דצמבר 2022, 05:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לזכרה של ג'אנה זכארנה בת ה-16
שנורתה על ידי חמושי ישראל על גג ביתה בג'נין.
(יש לי בת בת 17, סלחו לי על האמפתיה)

הטכסט מתוך " הפטריוט" של חנוך לוין 1982

תמונה
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 13 דצמבר 2022, 00:51 מדהים איך כשהטיעונים של הציונים מתפרקים בזה אחר זה לחתיכות, בסופו של דבר נחשף גרעין האמת: אנחנו חזקים ונעשה מה שבא לנו, מוסר זה קשקוש, תסתמו את הפה ותנו לנו לעשות טיהור אתני בלי להפריע. ובעצם, הנאצים לא היו בלתי-מוסריים.
מה? אמרתי כבר לפני מלא זמן שאתם יותר מוסריים ממני, ברור שלהקריב את החיים שלך כדי שאנשים חפים מפשע שאתה לא מכיר לא ינזקו זה מעשה "מוסרי" יותר לפחות בקנה מידה רגיל.
רוב העולם לא יסכים להקריב את חייו בשביל מישהו זר כנל אני ובגלל זה לקרוא לציונים רשעים זה כבר בעיה שלכם, אנחנו פשוט הנורמה, האחוזון 40-50 אתם האחוזון ה100 של המוסר אז ברור שבישבלכם מי שנמצא האחוזון ה50 של המוסר נראה רשע, כמו שמבחינתי מי שנמצא באחוזון ה50 של אנערף ידע במתמטיקה נראה בשבילי מטומטם כי אני באחוזון ה100
אממה, בשביל שאר האוכלוסיה שרובה באמת נמצאת באיזור הממוצע ההוא שנמצא באחוזון 50 במתמטיקה נראה בחור רגיל ולא מטומטם לגמרי ככה שאר העולם שגם הוא באחוזון 50 רואה אותנו כרגילים.
עכשיו אתם מוזמנים לרצות שכולם יהיו 100 במוסר כמוכם אבל זה פשוט לא יקרה, רוב האנשים בעולם ממוצעים...
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

תא מרבוטא כתב: 12 דצמבר 2022, 17:22
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 14:42
תראה אני מסכים לגמרי איתך שיש הרבה חיילים כושלים, לך לנצח יהודה כפיר ודומיהם והם באמת ערסים מפגרים שלא יודעים להתנהל. אממה, עדיין צריך את כח האדם הזה ובגלל זה משאירים אותם. אבל בחיאת, גם מצביעי בן גביר, באמת נראה לכם שיש יותר מאולי 10 פסיכופתים בכל צה"ל שמסוגלים לראות ילדה ולירות בה בכוונת תחילה? עזוב מבחינה מצפונית, אחרי אלאור היו הרבה מקרים של חיילים שאמרו שהם פוחדים לירות גם כשהם בסכנת חיים, איזה בן אדם שפוי בראשו יעשה דבר כזה? לירות בילדה סתם? באמת נראה לכם שהדרג הבכיר היה עובר על דבר כזה בשתיקה אם את אלאור הכניסו לשנה לכלא על זה שהרג מחבל? זה הרי פי אלף יותר חמור
אני אישית טיפלתי בתיק של חברה מנצח יהודה שהרביצו לפלסטינים הכפותים שעזרו למחבל כלשהו להימלט והם אכלו חרא גדול מאוד על זה, אז על ירי מכוון של ילד נראלכם שהחיילים לא יענשו אחושרמוטה?? הם רואים את חברים שלהם אוכלים חרא על לתת מכות לעוזרי מחבל אז באיזה עולם אתם רושמים פה שהם לא מפחדים לירות בכוונה בילדים כי גם ככה לא נענשים על זה כמעט??
מרבותא למה בדיוק אתה רוצה שאני אתייחס לא הבנתי
1. אני בטוח שלא קל לך להתעמת עם בערך 80% מהמגיבים שחושבים אחרת ממך. וכשאני אומר להתעמת זה להשתדל להשאר בדיון ולא להגיב כמו כמה שרק הגיבו בהטרלות ועלבונות. ובהקשר הזה שאפו. לא יודע אם אני הייתי מצליח כמוך
2. לגבי דמוגוגיה , רד אור דד אמר בסרקזם שאולי אם היו כמה מאיתנו יורים בחפים מפשע בבתי קפה כמו הערבים אז היה שלום ואני אמרתי שזה כבר קרה עע ברוך גולדשטיין. טענת שזו דמגוגיה ןכששאלו למה אמרת כי זה מתנחל ולא חייל. אז קודם כל האם זה משנה? זה עדיין ירי בחפים מפשע. ושנית הוספתי לך דוגמאות מחיילי צהל. ולא ירי שנתון לפירוש כמו שירין אבו עקלה. נתתי לך שורת מקרים.
עכשיו התכוונתי לזה שגם אני וגם אתה יודעים שכמות האזרחים היהודים שעשו פיגועים הוא אפסי לעומת הפלסטינים וזאת הייתה כוונתי
ממש לא אפסי. זה פשוט מה שקפץ לי לראש. חוצמזה ברגע שיש מדיניות טיוח כמות הפגיעות של חיילים בכוונה או מאדישות בבלתי מעורבים לא באמת מסוקרת.
תא מרבוטא
קיבל.ה  343 לייקים

תא מרבוטא כתב: 12 דצמבר 2022, 17:22
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 14:42
תראה אני מסכים לגמרי איתך שיש הרבה חיילים כושלים, לך לנצח יהודה כפיר ודומיהם והם באמת ערסים מפגרים שלא יודעים להתנהל. אממה, עדיין צריך את כח האדם הזה ובגלל זה משאירים אותם. אבל בחיאת, גם מצביעי בן גביר, באמת נראה לכם שיש יותר מאולי 10 פסיכופתים בכל צה"ל שמסוגלים לראות ילדה ולירות בה בכוונת תחילה? עזוב מבחינה מצפונית, אחרי אלאור היו הרבה מקרים של חיילים שאמרו שהם פוחדים לירות גם כשהם בסכנת חיים, איזה בן אדם שפוי בראשו יעשה דבר כזה? לירות בילדה סתם? באמת נראה לכם שהדרג הבכיר היה עובר על דבר כזה בשתיקה אם את אלאור הכניסו לשנה לכלא על זה שהרג מחבל? זה הרי פי אלף יותר חמור
אני אישית טיפלתי בתיק של חברה מנצח יהודה שהרביצו לפלסטינים הכפותים שעזרו למחבל כלשהו להימלט והם אכלו חרא גדול מאוד על זה, אז על ירי מכוון של ילד נראלכם שהחיילים לא יענשו אחושרמוטה?? הם רואים את חברים שלהם אוכלים חרא על לתת מכות לעוזרי מחבל אז באיזה עולם אתם רושמים פה שהם לא מפחדים לירות בכוונה בילדים כי גם ככה לא נענשים על זה כמעט??
מרבותא למה בדיוק אתה רוצה שאני אתייחס לא הבנתי
1. אני בטוח שלא קל לך להתעמת עם בערך 80% מהמגיבים שחושבים אחרת ממך. וכשאני אומר להתעמת זה להשתדל להשאר בדיון ולא להגיב כמו כמה שרק הגיבו בהטרלות ועלבונות. ובהקשר הזה שאפו. לא יודע אם אני הייתי מצליח כמוך
2. לגבי דמוגוגיה , רד אור דד אמר בסרקזם שאולי אם היו כמה מאיתנו יורים בחפים מפשע בבתי קפה כמו הערבים אז היה שלום ואני אמרתי שזה כבר קרה עע ברוך גולדשטיין. טענת שזו דמגוגיה ןכששאלו למה אמרת כי זה מתנחל ולא חייל. אז קודם כל האם זה משנה? זה עדיין ירי בחפים מפשע. ושנית הוספתי לך דוגמאות מחיילי צהל. ולא ירי שנתון לפירוש כמו שירין אבו עקלה. נתתי לך שורת מקרים.
ממש לא אפסי. זה רק מה שזכרתי בשלוף ויש עוד. עמי פופר, יורם שקולניק...לא חסר. לגבי חיילים ברגע שיש מדיניות של טיוח, ולדעתי יש, אז הרוגים לא מעורבים שנהרגו לא בחילופי אש אלא במכוון או באדישות פשוט לא מסוקרת
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1259 לייקים

יש הרבה חיילים שמבצעים פיגועים. יהודי שרוצה להרוג ערבים פשוט הולך לצבא או למשמר הגבול.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 13 דצמבר 2022, 04:11 מה? אמרתי כבר לפני מלא זמן שאתם יותר מוסריים ממני, ברור שלהקריב את החיים שלך כדי שאנשים חפים מפשע שאתה לא מכיר לא ינזקו זה מעשה "מוסרי" יותר לפחות בקנה מידה רגיל.
רוב העולם לא יסכים להקריב את חייו בשביל מישהו זר כנל אני ובגלל זה לקרוא לציונים רשעים זה כבר בעיה שלכם, אנחנו פשוט הנורמה, האחוזון 40-50 אתם האחוזון ה100 של המוסר אז ברור שבישבלכם מי שנמצא האחוזון ה50 של המוסר נראה רשע, כמו שמבחינתי מי שנמצא באחוזון ה50 של אנערף ידע במתמטיקה נראה בשבילי מטומטם כי אני באחוזון ה100
אממה, בשביל שאר האוכלוסיה שרובה באמת נמצאת באיזור הממוצע ההוא שנמצא באחוזון 50 במתמטיקה נראה בחור רגיל ולא מטומטם לגמרי ככה שאר העולם שגם הוא באחוזון 50 רואה אותנו כרגילים.
עכשיו אתם מוזמנים לרצות שכולם יהיו 100 במוסר כמוכם אבל זה פשוט לא יקרה, רוב האנשים בעולם ממוצעים...
קודם כל, "מעולם לא הסתרתי את תפישת העולם הנאצית שלי" זה לא הטיעון המוצלח שאתה חושב שזה.

בכל מקרה, אלא אם כן אתה עשיר במיוחד, בעל שליטה בחברה בטחונית/הייטק/מודיעין/וואטאבר, רוב הסיכויים שאתה למעשה נדפק מהסיטואציה הזו. מילא עניין של מוסר אנושי בסיסי - אתה מתעקש לפעול נגד האינטרסים שלך כעובד ולא להבין את המקור להתנגדות הפלסטינית. במקום זה, אתה מחפש כל מיני תירוצים מוזרים ("תרבות אלימה") שלא יכולים להביא לסיטואציה שתסיים את האלימות באיזור.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עודה בשאראת:
לפני ששר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן ייפול מרוב תדהמה בגלל הכותרת החצופה של מאמר זה, אמהר ואסביר שיש שני סוגים של אנטישמים. הראשון הוא המסורתי, זה שפיו ולבו שווים. הוא שונא יהודים, ובוודאי גם ערבים, ואת זעמו מבטא בהצהרות גזעניות ובהסתה ארסית קבל עם ועדה, ולכן קל להילחם בו ובהסתה שלו. ובכן, כבוד שר החוץ בלינקן, תנוח דעתך, אתה לא מהסוג הזה. הרי מפיך רק דבש טהור ניגר.

אבל אל תמהר לחגוג, כי כאמור יש עוד סוג של אנטישמים, סוג מסוכן יותר — זה שמחבק את היהודים, ובעיקר את הקיצונים שבהם, ובכללם הפשיסטים. הוא יוצא מגדרו כדי להילחם נגד התבטאויות פשיסטיות של לא־יהודים, אך נאלם דום למול מעשי זוועה של קיצונים יהודים, כמו הרג 150 פלסטינים מתחילת השנה, ואפילו מול ההרג של שירין אבו־עאקלה, גם פלסטינית וגם אזרחית אמריקאית.

האנטישמי מהסוג השני לוחש באוזני הקיצונים בישראל: עשו מה שבא לכם, ואני אסלח, אתמוך ואעודד. אפילו ברגעים הקשים, כשכל העולם קם נגדכם, נדאג שהביקורת שלנו תהיה מינורית. כן, תמשיכו לגנוב אדמות בגדה המערבית, להרוג פלסטינים כאוות נפשכם, ואם המחיר שהחברה הישראלית תשלם בגלל המשך הכיבוש יהיה כפייה דתית וסתימת פיות, לא נורא; נסתייג קצת, נעקם את האף במידה, העיקר שתמשיכו להגן על האינטרסים שלנו, בעיקר על האינטרס של סוחרי הנשק: היכן שאנחנו מתביישים לעשות עוולות, תעשו אתם, עם הלהט המשיחי שלכם, וזה יהיה אחלה.

אנטישמים מסוג זה, לא מזיז להם שבדעת הקהל העולמית מצטבר כעס אדיר על היהודים באשר הם בגלל התנהלות ממשלת ישראל — דבר שמביא לעוד ועוד גלי אנטישמיות והתנכלויות — העיקר שהאינטרסים של מחרחרי המלחמה וסוחרי הנשק לא ייפגעו. לנשק אין לאום, אין אלוהים ואין ערכים. נכון, שיש לו הרבה קורבנות, אך למי אכפת!

ואם לא די בכך, בלינקן מבקש להרגיע, ולנוכח עליית הפשיזם לשלטון בישראל הוא מסביר בוועידת ג'יי סטריט, שאמריקה תשפוט את ממשלת נתניהו "בהתאם למדיניות שתקדם, ולא לפי זהות חבריה" ( "הארץ", 4.12). חבל שהליברל מוושינגטון לא ביקש, חד וחלק: "תנו לפשיסטים צ'אנס". אמירה כזאת מצד שר החוץ של מעצמת העל שממלאת את מחסני הנשק בישראל, היא אחלה מתנה לבן גביר, לסמוטריץ' ולנתניהו. צ'אנס כזה האמריקאים לא העניקו לממשלת אוסטריה למשל, אחרי הצטרפות מפלגתו הימנית קיצונית של ירג היידר לקואליציה בשנת 2000. אכן, מדובר כאן בפריווילגיה, אך זו פריווילגיה מורעלת, היא התגלמות האנטישמיות השנייה; פריווילגיה שאומרת, תנו ליהודים, וגם לערבים הערבים שחיים איתם, להתבשל במיץ של עצמם.

בינינו, מה אכפת לבלינקן אם ישראל תהיה שפויה או מטורפת, כל עוד "פגסוס" ממשיכה לעקוב אחרי לוחמי החופש שגורמים כאבי ראש לבעלי בריתה של אמריקה? מתברר שאלו הם "הערכים המשותפים" שישראל חולקת עם האמריקאים.

בימי שלטונו של מנחם בגין חשבו אינטלקטואלים ישראלים כאן, שאמריקה תציל את ישראל מעצמה. אך גם אז גם היום, רק בעלי העניין ישמרו על השפיות בתוך מדינתם. ובכן, עם כל הכבוד, שידחף בלינקן את עצתו לכיס המקטורן שלו. המתקדמים בישראל לא יעניקו צ'אנס לפשיסטים. הם זוכרים את השיעור שלמדו היהודים בוגרי שנות השלושים של המאה העשרים באירופה, ולא יאפשרו "משחק הוגן" בסגנון נחכה ונראה, כפי שמציע בלינקן. עם פשיסטים חשוכים לא משחקים, ובוודאי לא במשחק הוגן.
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 13 דצמבר 2022, 10:24
ASAFABADI כתב: 13 דצמבר 2022, 04:11 מה? אמרתי כבר לפני מלא זמן שאתם יותר מוסריים ממני, ברור שלהקריב את החיים שלך כדי שאנשים חפים מפשע שאתה לא מכיר לא ינזקו זה מעשה "מוסרי" יותר לפחות בקנה מידה רגיל.
קודם כל, "מעולם לא הסתרתי את תפישת העולם הנאצית שלי" זה לא הטיעון המוצלח שאתה חושב שזה.

בכל מקרה, אלא אם כן אתה עשיר במיוחד, בעל שליטה בחברה בטחונית/הייטק/מודיעין/וואטאבר, רוב הסיכויים שאתה למעשה נדפק מהסיטואציה הזו. מילא עניין של מוסר אנושי בסיסי - אתה מתעקש לפעול נגד האינטרסים שלך כעובד ולא להבין את המקור להתנגדות הפלסטינית. במקום זה, אתה מחפש כל מיני תירוצים מוזרים ("תרבות אלימה") שלא יכולים להביא לסיטואציה שתסיים את האלימות באיזור.
וואו אתה חתיכת יצור מהתחת. נכון כל מי שלא מתייפייף חולה נפש שחי בעולם מדומיין שלך הוא נאצי.
אחשלי, מזל טוב, אתה חי בעולם של 90 אחוז נאצים תיזהר כשאתה הולך ברחוב.
אומרים לך שאתה חושב איזה משהו שרוב העולם לא באמת אכפת לו מזה, זה לא שהם נאצים זה שהם רגילים ואתה פשוט לא לגמרי מאה כנראה
פחחחחחחחחח ברור איך אני נדפק מהסטיאוציה של הפלסטינים וואי איך קשוח לי בגללם, ברור שאם הם ירו עלי טילים חמש מטר ממני יהיה לי עדיף, וואלה אני חי בון בון שלא כמוהם שגורמים לעצמם סבל
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

הורג אותי עלאק ליברלים אבל הכל שחור ולבן אצלם, כל מי שלא שמאלן קיצוני שיקריב את חייו בשביל פלסטיני רנדומלי הוא נאצי אח של היטלר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

קודם כל, אני לא ליברל - אני מרקסיסט. תלמד קצת על אידיאולוגיות לפני שאתה משתמש במילים שאתה לא מבין.

דבר שני, אתה זכית לכינוי "בעל תפישת עולם נאצית" לא בגלל שאתה לא מסכים איתי, אלא כי אתה מתעקש לכתוב שוב ושוב שמוסר לא משחק תפקיד, ושאתה בסדר עם רצח של אנשים כי זה נוח לך פוליטית - ועל הדרך חיזקת את הטיעונים שלך בהצהרות על זה שהנאצים לא היו כאלה נוראיים אם הם היו מנצחים:
ASAFABADI כתב: 12 דצמבר 2022, 20:41
אדום נחמד כתב: 12 דצמבר 2022, 20:21 אם רוב העולם הוא מדד למה נכון, אז היטלר בעצם האיש הטוב בסיפור? (אגב, הוא גם היה טבעוניייי)

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
חד משמעית, אם הוא היה מנצח וכל העולם היה שונא יהודים אז כן
אז כן, מי שטוען שהיטלר היה האיש הטוב בסיפור אם הוא היה מנצח מעיד על תפישת עולם נאצית. אולי לא הבנתי אותך נכון?* למרות שזה מתיישב די טוב עם הניסיון האובססיבי שלך להראות שיש משהו נחות בערבים ("אלימות תרבותית") והטיעונים שלך בנושא שמתייחסים לגנטיקה. אתה במקרה מאמין גם בפרנולוגיה?

שמע, אני מאד חד בהגדרות הפוליטיות שאני נותן לאנשים. זה חלק מתפישת העולם הכאמור מרקסיסטית שלי: סיווג שגוי של אידיאולוגיות ריאקציונריות לא עוזר לי להבין אותן ולהתמודד נגדן כמו שצריך. יש הבדלים משמעותיים בין נאצים, פאשיסטים אחרים, לאומנים באופן כללי, שמרנים, ניאו-ליברלים וכו'. נגד כל אידיאולוגיה צריך להילחם באופן שונה.
עכשיו, בניגוד לאיציק למשל, אני גם לא חושב שרוב הישראלים נאצים אלא לאומנים וגזענים שיכולים מאד בקלות להגיע לנאציזם. יש גם אחוז די גבוה של ליברלים פרוגרסיבים בישראל, הם פשוט לא שמים זין על פלסטינים כי הם ציונים. אפילו בנט בעיני לא נאצי אלא ניאו-ליברל קלאסי. כנ"ל גם ביבי. למעשה, גם אסףאסרף לדעתי אינו נאצי אלא גזען ציוני ממוצע, ואפילו כתבתי לו את זה כמה פעמים כאן בשרשור.
אתה ספציפית כאמור מתעקש להציג ראיית עולם נאצית, אז בהתאם אתה מקבל את הכינוי. אם זה מפריע לך אולי כדאי שתבחן את ראיית העולם שלך על גנטיקה, תרבות והאם היטלר היה סבבה או לא ותשנה אותה בהתאם.

סתם למי שמתעניין: לדעתי רוב הישראלים משתייכים למעמד הפועלים שהאינטרס שלו בטווח הארוך הוא סיום הכיבוש, משטר האפרטהייד והאפליה כלפי האזרחים הפלסטינים, וחיים משותפים ושיוויוניים בין יהודים ופלסטינים בארץ. כל מי שבמעמד הזה יכול להיות שותף מלא ביצירת חברה כזו. אני לא מאמין בתפישת "בעלי הברית" לפיה הישראלים (או כל קבוצה "פריוולגית" אחרת) הם או המקרבנים או שהם בעלי-ברית ועושים את זה מתוך תפישה אלטרואיסטית כלשהי. להיפך, הדרך היחידה לסיים את הדיכוי של הפלסטינים הוא בעזרת מעמד העובדים הישראלי. אם יהיה לי זמן יום אחד אפרט על זה עוד.

*במקרה הכי טוב אתה מציג כאן תפישת עולם פוסט-מודרניסטית שחיה בסבבה עם נאציזם כל עוד הם הרוב. זה לא הרבה יותר טוב מלהיות נאצי בפועל, בסופו של יום רוב הגרמנים לא היו נאצים פעילים אלא אפאתיים מספיק בשביל לתת להם להשתולל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב, אתם כולכם מפספסים פה את הכיוון בין אידיאולוגיה ומצב חומרי: המצב החומרי כמעט תמיד מכתיב את האידיאולוגיה, לא להיפך. חמאס יכול לדבר עד מחר על גירוש כל היהודים, זה לא אומר שהוא יוכל או ירצה ליישם את זה בפועל. המצב החומרי שהתקיים כשאמנת חמאס נכתבה היה דומה להיום מבחינת דיכוי הפלסטינים, בהבדל שחמאס בפוליטיקה הפלסטינית היה אופוזיציה לפת"ח, וקטן ממנה משמעותית. בשביל להראות שהוא מחוייב יותר למאבק וליצור הבדל פרקטי בינוי לבין פת"ח השפה של האמנה היא תקיפה לגבי ישראל ויהודים. מאז המצב הפרקטי השתנה, ובהתאם חמאס שינה את השפה. ביום בו פלסטין תהיה חופשית המצב יהיה שונה עוד יותר ובהתאם ההתנהלות והאידיאולוגיה שלו ישתנו גם. מי שרוצה להמנע ממצב שבו תריך לנהל מלחמת חורמה ביהודים בישראל כדאי שיפנים שאי אפשר לדכא את הפלסטינים ולצפות מהם להפסיק את ההתנגדות המוצדקת שלהם. הדרך היחידה להביא למצב שבו לפלסטינים אין אינטרס במאבק נגד יהודים בישראל הוא להשוות את מעמדם החוקי, הכלכלי והחברתי לזה של היהודים, ולהפנות תקציבים לפיצוי ובניה של תשתיות בכל הרמות בחברה הפלסטינית.

במצב כזה, בו אין סכנה למאבק ממשי בין יהודים ופלסטינים, אני אהיה מוכן להאמין אפילו לבן גביר ימ"ש שהוא לא הולך לבצע טרנספר או גרוע מכך.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אתמול צפיתי בסרט הנודע "פארחה" שמציג עכשיו בנטפליקס ודובר עליו הרבה לאחרונה.
כמה מחשבות שעלו אצלי:
1. הסרט אינו סרט טוב. הסיפור עצמו אמיתי, אבל לא מיוחד, חיכיתי לפאנצ' כלשהו שלא הגיע, וגם קולנועית הסרט עצמו לא עשוי טוב בעיני.
2. הסרט הוא על הנכבה, אבל זר לא יבין זאת. קשה להבין את ההקשר הכללי בסרט עצמו, והסרט לא מייצג בעיני את זוועות הנכבה, ובמובן הזה הוא מאכזב.
3. לא יודע על מה הזדעקו הישראלים שיצאו נגד נטפליקס, ממש לא ברור.
בכל זאת, ממליץ לראות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 14 דצמבר 2022, 07:50 3. לא יודע על מה הזדעקו הישראלים שיצאו נגד נטפליקס, ממש לא ברור.
למרות שתכלס זה די ברור, לא? כל דבר שאפילו קצת מציג את ישראל באור שלילי (וגרוע מכך - את הפלסטינים כבני אדם) הוא יצירה אנטישמית מתועבת שנועדה להביא לחיסול העם היהודי.
גם פה בפורום יש שמגיבים בדיוק באותה הצורה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםteknoboyits-sick
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 14 דצמבר 2022, 10:15
אדום מטלי כתב: 14 דצמבר 2022, 07:50 3. לא יודע על מה הזדעקו הישראלים שיצאו נגד נטפליקס, ממש לא ברור.
למרות שתכלס זה די ברור, לא? כל דבר שאפילו קצת מציג את ישראל באור שלילי (וגרוע מכך - את הפלסטינים כבני אדם) הוא יצירה אנטישמית מתועבת שנועדה להביא לחיסול העם היהודי.
וואלה? כי קצת זכור לי בפאודה איך מראים את הצד שלהם ואת המשפחות והכל ומוציאים שם את ישראל לא פעם באור לא משהו ותראה מה זה, חוץ מכמה ימנים קיצונים אף אחד לא מזדעק וכולם אוהבים אותה
אדום נחמד
קיבל.ה  316 לייקים

ASAFABADI כתב: 14 דצמבר 2022, 11:57
וואלה? כי קצת זכור לי בפאודה איך מראים את הצד שלהם ואת המשפחות והכל ומוציאים שם את ישראל לא פעם באור לא משהו ותראה מה זה, חוץ מכמה ימנים קיצונים אף אחד לא מזדעק וכולם אוהבים אותה
פאודה היא סדרה נוראית שרחוקה מלהראות את המצב בצורה שקולה או סימטרית. היתה תחושה בשני הפרקים הראשונים של הסדרה שזה הולך לשם, אבל מהר מאוד הם קרסו לתעמולה הציונית הרגילה, כשהעונה השניה והשלישית כבר היו חרפה טלויזיונית ופוליטית.
העובדה שנדמה לאנשים שהיא לא כזו מטרידה ממש
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בסופו של יום פאודה מציגה את המציאות מנקודת מבט של פעילי שב"כ. מן הסתם מדובר במשהו שיתקבל באופן חיובי יותר בקרב רוב הישראלים שרגילים לתעמולה הישראלית מגיל אפס.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא יודע. בפורום אף אחד לא טוען שלא היה גירוש של פלסטינים, או מעשי טבח בהם.
הסרט טנטורה הרבה יותר מעורר חלחלה מזה. לא ראיתי שקוראים לחרם על מי שמשדר אותו.
ASAFABADI
קיבל.ה  188 לייקים

pelegs כתב: 12 דצמבר 2022, 21:09
Yemen - 3.407
Syria - 3.371
South Sudan - 3.363
Iraq - 3.257

לא יודע אותה תרבות או אבל אני יודע את ההבדל הזה:
אם היה משחק של קרואטיה נגד מרוקו בסלובניה, לא היית שומע בוז צורם ועידוד מטורף של סלובנים את הקרואטים (ואל תגיד לי יש סכסוך בינים או אנערף, קח סלאבים שאין ביניהם סכסוך עם קרואטיה למרות שאין באמת סכסוך ביניהם)
מצד שני תראה מה זה, כל הערבים שבאו לראות את המשחק עם בוז צורם לצרפת (כל מדינה לא ערבית היתה חוטפת ככה) ועידוד מטורף למרוקו. אם זה לא אומר שהם פחות או יותר אותם אנשים זה כבר עצימת עיניים.
(כן כמו שיהודי ארהב היו מעודדים את נבחרת ישראל אם היא היתה משחקת נגד צרפת בארה"ב, כי כולנו אותו לאום למרות שיש שוני מסוים בין יהודי בארהב ליהודי בישראל)
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה אומר שמדובר באנשים בסיטואציה דומה שיש בניהם קשר לאומי והיסטורי: הצרפתים בפרט והאירופאים בכלל אחראים לדיכוי עצום במזרח התיכון ולבעיות שמתקיימות בו עד היום. אתה חושב למשל שפולנים, אוקראינים ולאטבים לא יעודדו ביחד את נבחרת ליטא כנגד רוסיה, ולא ישרקו בוז צורם בכל פעם שרוסיה אוחזת בכדור? להגיד שהערבים הם קבוצה אחת הומוגנית זה קשקוש של מישהו שפשוט לא פגש בחייו ערבים ממדינות שונות (אולי חוץ מפלסטינים).

אני יודע שאתה מנסה בכוח להצדיק את העמדה שלך, אבל מפעם לפעם הטיעונים שלך נעשים יותר ויותר grasping at straws. אני באמת לא אומר את זה מתוך זלזול: זה לגיטימי להעריך מחדש את העמדות שלך בנושא מסויים. אני עשיתי את זה עשרות פעמים, זה לא שנולדתי עם העמדות הנוכחיות שלי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כמו כן, יהודים אמריקאים ויהודים ישראלים אינם אותו הלאום. יש ביניהם קשר תרבותי, היסטורי ואצל חלק אפילו מדובר באותה קבוצה אתנית - אבל הם בפירוש לא אותו הלאום.
שליחת תגובה