חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

בני12 כתב: 05 יולי 2023, 17:24
teknoboy כתב: 05 יולי 2023, 16:44 לכל מי שעדיין מנסה להיאחז באמונה שהפעילות הצבאית של ישראל נועדה להילחם בטרור (למרות שכולם רואים שהיא רק מעודדת אותו):
מה הקשר ?
אחד מהיישובים מרוחק 500 מטר מג'נין, אחד אחר 2,000.

לא יודע אם זה ההסבר האמיתי, אבל בניגוד לקשקוש על "חיסול תשתיות טרור" או מה שלא מכרו לכם הפעם, פה יש קשר כלשהו למציאות וסוג של קשר סיבתי בין מה שעושים לבין מה שרוצים כביכול להשיג.

כמו כן אולי פעם ראשונה שאני נתקל במישהו שמתעצל ללחוץ על לינק :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 05 יולי 2023, 17:30 בניגוד לקשקוש על "חיסול תשתיות טרור" או מה שלא מכרו לכם הפעם
סליחה, דובר צה"ל מסר שהם החרימו 10 רובים. 10! זה מינימום 3/4 מסך כל הרובים שיש לחמושים פלסטינים. ביי ביי טרור!
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב כלי נשק, הנה תמונה של אחד הסליקים שנמצאו במסגד בג'נין. חיות אדם הפלסטינים האלה, מחביאים נשק בבתי תפילה!
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב, בהקשר של צרפת ו"ההשתלטות המוסלמית": קבלו פוסטר גרמני משנות השלושים. הכיתוב למעלה: "הנקרוזיס של צרפת בתוך 100 שנים". למטה: "הצרפתים הלא-צבועים [יעני לבנים] האחרונים הם האטרקציה הכי טובה בגן החיות של פריז".

אם אתם מאמינים ב"השתלטות המהגרים על צרפת", או ש"בתוך X שנים אירופה תהפוך ליבשת מוסלמית!!!" - ברכותי, אתם בדעה אחת עם ה-OG נאצים.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 05 יולי 2023, 16:55 ברוב המקרים הספקטרום בין ימין ושמאל בתוך הציונות הוא בסה"כ בשאלה כמה הם כנים בשאלת ההתנחלות בא"י/פלסטין. ראה מקרה ביניים, שכאשר נדחק מספיק לפינה עם הטיעונים שלו הודה שהוא מאמין בהתיישבות בכל הארץ, ובפועל כולנו מבינים שזה מביא לשפיכה של עוד ועוד דם.
אני לא מסכים, קיימת מחלוקת אמיתית בין הציבור שמגדיר עצמו כציוני לגבי השטחים הכבושים. הימין הקיצוני מעוניין בהחלת ריבונות ללא מתן זכויות אזרחיות לפלסטינים, יש אנשי ימין מעטים שמעוניינים בסיפוח תוך מתן זכויות אזרח מלאות לפלסטינים. במרכז ימין חוששים מסיפוח מלא והחלת הריבונות בגלל שהם לא רוצים מדינה דו לאומית לכן הם תומכים בשלום כלכלי ובצמצום או ניהול הסכסוך. המרכז - יש עתיד בעיקר- תומך בהיפרדות או בהסכם או באופן חד צדדי , מוכן עקרונית למדינה פלסטינית מפורזת, ירושלים "מאוחדת" והשארת רוב ההתנחלויות כגושי התיישבות בריבונות ישראלית אך מכיוון שאין לדעתו כרגע פרטנר הוא תומך בינתיים בהמשך הכיבוש ובמלחמות בעזה עד שיופיע מתישהו פרטנר.
השמאל הציוני תומך בחזרה לגבולות 67 חלוקת ירושלים , הקמת מדינה פלסטינית וסיום הכיבוש, חלק ממנו תומך במלחמות בעזה והשיקול העיקרי שלו הוא שמירה על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לפי תפיסתו וחלק מתנגד לכיבוש מסיבה מוסרית ומזדהה עם העם הפלסטיני במאבקו לעצמאות. בנוגע למשטר בישראל בתוך הקו הירוק יש קונצנזוס של תמיכה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית , ככל שהולכים יותר ימינה המדינה היא יותר יהודית ופחות דמוקרטית וככל שהולכים יותר שמאלה המדינה היא יותר דמוקרטית כביכול ופחות יהודית. יש גם מיעוט קטנטן שאני גאה להשתייך אליו ששייך לשמאל הציוני, אך מבין את הסתירה שקיימת בין מדינה יהודית ודמוקרטית ותומך במדינה דמוקרטית לכל האזרחים והלאומים שחיים בה. יש לי ביקורת רבה על הציונות ועל הפשעים שנעשו בשמה בעבר ובהווה וחושב שהיא חייבת לעבור שינוי יסודי, השמאל הציוני צריך לתפיסתי להיות קודם כל שמאל ורק אחר כך ציוני, האנושיות קודמת ללאומיות בכל מקרה שבו יש התנגשות בין השניים אחרת הלאומיות הופכת ללאומנות שאין לה ולשמאל שום מכנה משותף. אני בעד אחווה בין העמים ובין בני האדם.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 05 יולי 2023, 20:35
pelegs כתב: 05 יולי 2023, 16:55 ברוב המקרים הספקטרום בין ימין ושמאל בתוך הציונות הוא בסה"כ בשאלה כמה הם כנים בשאלת ההתנחלות בא"י/פלסטין. ראה מקרה ביניים, שכאשר נדחק מספיק לפינה עם הטיעונים שלו הודה שהוא מאמין בהתיישבות בכל הארץ, ובפועל כולנו מבינים שזה מביא לשפיכה של עוד ועוד דם.
אני לא מסכים, קיימת מחלוקת אמיתית בין הציבור שמגדיר עצמו כציוני לגבי השטחים הכבושים. הימין הקיצוני מעוניין בהחלת ריבונות ללא מתן זכויות אזרחיות לפלסטינים, יש אנשי ימין מעטים שמעוניינים בסיפוח תוך מתן זכויות אזרח מלאות לפלסטינים. במרכז ימין חוששים מסיפוח מלא והחלת הריבונות בגלל שהם לא רוצים מדינה דו לאומית לכן הם תומכים בשלום כלכלי ובצמצום או ניהול הסכסוך. המרכז - יש עתיד בעיקר- תומך בהיפרדות או בהסכם או באופן חד צדדי , מוכן עקרונית למדינה פלסטינית מפורזת, ירושלים "מאוחדת" והשארת רוב ההתנחלויות כגושי התיישבות בריבונות ישראלית אך מכיוון שאין לדעתו כרגע פרטנר הוא תומך בינתיים בהמשך הכיבוש ובמלחמות בעזה עד שיופיע מתישהו פרטנר.
השמאל הציוני תומך בחזרה לגבולות 67 חלוקת ירושלים , הקמת מדינה פלסטינית וסיום הכיבוש, חלק ממנו תומך במלחמות בעזה והשיקול העיקרי שלו הוא שמירה על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לפי תפיסתו וחלק מתנגד לכיבוש מסיבה מוסרית ומזדהה עם העם הפלסטיני במאבקו לעצמאות. בנוגע למשטר בישראל בתוך הקו הירוק יש קונצנזוס של תמיכה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית , ככל שהולכים יותר ימינה המדינה היא יותר יהודית ופחות דמוקרטית וככל שהולכים יותר שמאלה המדינה היא יותר דמוקרטית כביכול ופחות יהודית. יש גם מיעוט קטנטן שאני גאה להשתייך אליו ששייך לשמאל הציוני, אך מבין את הסתירה שקיימת בין מדינה יהודית ודמוקרטית ותומך במדינה דמוקרטית לכל האזרחים והלאומים שחיים בה. יש לי ביקורת רבה על הציונות ועל הפשעים שנעשו בשמה בעבר ובהווה וחושב שהיא חייבת לעבור שינוי יסודי, השמאל הציוני צריך לתפיסתי להיות קודם כל שמאל ורק אחר כך ציוני, האנושיות קודמת ללאומיות בכל מקרה שבו יש התנגשות בין השניים אחרת הלאומיות הופכת ללאומנות שאין לה ולשמאל שום מכנה משותף. אני בעד אחווה בין העמים ובין בני האדם.
שמאל ציוני זה אוקסימורון. זה כמו להגיד "אני שונא גזענים וכושים".
ASAFABADI
קיבל.ה  181 לייקים

pelegs כתב: 05 יולי 2023, 14:25
ASAFABADI כתב: 05 יולי 2023, 05:10 1. אתה עונה מסביב בלי לענות, אתה אכן אומר שהיו פוגרומים בקבוצות מיעוט שברוב הזמן היו מדת שונה אז לא הבנתי מה הסתירה, אכן עשו בנו פוגרומים כיוון שאנחנו יהודים ותו לא, אולי זה התפתח למשהו שעכשיו גם תלוי שטחים וכיבוש וכו' אבל המקור הוא דתי אתה בעצמך אומר את זה.
2. ולא יודע, לא זכור לי פיגועים יותר מידי ואינתיפאדות במצרים וירדן למרות שהם גם כן לא נותנים להם עצמאות.
3. אגב סתם עוד אנקדוטה (כמובן שהיא לא קשורה בכלל לדיון המוסלמים בצרפת לא קשורים בכלל למוסלמים בעזה, זה בכלל מכבי והפועל אין ביניהם שום קשר) אבל תראה את המהומות שיש בארה"ב כששחור נהרג לעומת מה שהולף בצרפת, השחרורים גם כן סובלים שם מרדיפה של שוטרים אבל לא מתנהגים כמו המסולמים בצרפת שעוד צריכים להגיד תודה על עצם זה שהם במדינה הזאת בכלל ונתנו להם להכנס לשם, השחורים בארה"ב שם מאות שנים
1. אתה מפספס את הנקודה: הבסיס לשוני בין הקבוצות הוא לא דת. לפעמים הדת משחקת תפקיד, לפעמים לא - אבל היא בהחלט לא הבסיס.
2. מציע לך לקרוא בנושא, היו די הרבה - כולל ניסיון לרצח של מלך ירדן. עזוב, רק גגל "ספטמבר השחור" ותתחיל לקרוא. למה זה לא בסדר הגודל שזה בישראל? מכמה סיבות, העיקרית בהן היא משך הזמן של השליטה הישראלית בשטחים, ולפני זה הטיהור האתני המאסיבי שישראל עשתה בפלסטינים (קרי, הנכבה).
3. יש הרבה הרבה פחות שחורים בצרפת הן מאשר מוסלמים בצרפת והן מאשר שחורים בארה"ב. אין להם את היכולת לבצע מהומות בסדרי גודל כאלו. בכל מקרה, לטעון שהמוסלמים צריכים להודות לצרפת על "שהרשתה להם להיכנס" זה שיא האטימות והניתוק מההיסטוריה. הרוב המוחלט של המוסלמים בצרפת מקורם בצפון אפריקה, בעיקר אלג'יר - מקומות שצרפת החריבה במשך מעל ל-150 שנה כחלק מהאימפריה הקולוניאלית שלה, כולל רצח מעל למליון אלג'יראים והלכה למעשה שיעבודם לכלכלה הצרפתית (אני פחות מכיר את ההיסטוריה התוניסאית וזו של מרוקו, שעברה קולוניאליזציה מצד ספרד יותר מאשר מצד מרפת אאל"ט). אפילו אחרי סיום השליטה הצרפתית באלג'יר צרפת התייחסה אל אזרחיה מצפון אפריקה כמו זבל, כולל טבח בעשרות או מאות מהם בפריז בחסות המשטרה בשנות השישים. ומאז היא באופן קונסיסטנטי דוחקת אותם לעוני ובאופן כללי החוצה מהחברה הצרפתית ה"נורמטיבית". לא יעזור כלום - המציאות היא שאנשים עושים מהומות כי רע להם, לא כי בא להם לעשות קצת בלאגן בשביל הצחוקים (אולי חוץ מסטודנטים בקולג'ים אמריקאים).

אני אחזור שוב על המסקנה הבלתי נמנעת מהתזה הזו: יהודים הם אלימים, תככנים ופדופילים מטבעם, וכמובן שולטים בכלכלה והתקשורת העולמיות. בחיי שאת אותם הטיעונים שאתה ואסףאסרף מעלים אפשר להחיל עלינו, ובוודאי שעל יהודים ממוצא מזרחי. כלומר, אתה צריך לבחור בין שתי אופציות: א. להבין שיש כאן עניין מורכב יותר, וכנראה הנישול המאסיבי של הפלסטינים משחק תפקיד שורשי בהתנהלות שלהם, או - ב. ערבים הם אלימים מטבעם, ולפי אותו ניתוח יהודים הם תככנים ופושעים מטבעם, ולכן אי אפשר להצדיק שום דבר שישראל עושה. תבחר איזו אופציה אתה מעדיף.
אוקי, אפשר בבקשה הסבר מדוע חיללו אנדרטות שואה אתמול בצרפת? איך בדיוק זה קשור אם זה לא אנטישמיות ושנאת יהודים? איך אחרי ששוטר צרפתי הרג נער ערבי איכשהו אנחנו גם חוטפים, באמת תאיר את עיני
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 יולי 2023, 00:05
אם יש שמאל פלסטיני ויש אז יש גם שמאל ציוני, לא כל מי ששייך לשמאל חושב אותו דבר מה שמייחד את השמאל הוא התפיסה לפיה כל בני האדם שווים ולאף אדם אין זכות יתר ביחס לאדם אחר כמו כן לאף עם אין זכות יתר על עם אחר, שמאל אינו מתנגד בהכרח ללאומיות, יש אנשי שמאל שמתנגדים ללאומיות ויש כאלה שתומכים השאלה היא אם אתה מכיר בזכויות הלאומיות של עמים אחרים או לא, אם אתה רואה לנגד עיניך רק את העם שלך ואת הזהות שלך ונלחם מדכא וכובש עם אחר אז אתה אינך יכול להיות חלק ממחנה השמאל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 06:34
אם יש שמאל פלסטיני ויש אז יש גם שמאל ציוני, לא כל מי ששייך לשמאל חושב אותו דבר מה שמייחד את השמאל הוא התפיסה לפיה כל בני האדם שווים ולאף אדם אין זכות יתר ביחס לאדם אחר כמו כן לאף עם אין זכות יתר על עם אחר, שמאל אינו מתנגד בהכרח ללאומיות, יש אנשי שמאל שמתנגדים ללאומיות ויש כאלה שתומכים השאלה היא אם אתה מכיר בזכויות הלאומיות של עמים אחרים או לא, אם אתה רואה לנגד עיניך רק את העם שלך ואת הזהות שלך ונלחם מדכא וכובש עם אחר אז אתה אינך יכול להיות חלק ממחנה השמאל.
מהות הציונות היא הקמת מדינה יהודית.
מדינה יהודית היא רעיון גזעני. אם היו מקימים אותה באנטרקטיקה, זה לא היה על חשבון אף אחד, ועדיין זה היה רעיון גזעני. גם אז אם היו מגיעים פליטי חרב מאריתראה או חבל דארפור, כנראה היו אומרים "אנחנו לא יכולים לקבל אותם, כאן זו מדינה יהודית".
מדינה יהודית זה כמו עליונות לבנה בדרום אפריקה, זה כמו "גרמניה לגרמנים". זו הציונת מראשיתה, ולכן היא נוגדת ערכים של שוויון, שהם ערכי השמאל שאתה עצמך ציינת.
שמאל אמיתי גורס מדינת כל אזרחיה, שהיא לא מדינה יהודית,
מדינה לא יהודית סותרת את מהות הציונות.
האר את עיני איך אפשר לראות את זה אחרת.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 יולי 2023, 08:15
ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 06:34

מהות הציונות היא הקמת מדינה יהודית.
מדינה יהודית היא רעיון גזעני. אם היו מקימים אותה באנטרקטיקה, זה לא היה על חשבון אף אחד, ועדיין זה היה רעיון גזעני. גם אז אם היו מגיעים פליטי חרב מאריתראה או חבל דארפור, כנראה היו אומרים "אנחנו לא יכולים לקבל אותם, כאן זו מדינה יהודית".
מדינה יהודית זה כמו עליונות לבנה בדרום אפריקה, זה כמו "גרמניה לגרמנים". זו הציונת מראשיתה, ולכן היא נוגדת ערכים של שוויון, שהם ערכי השמאל שאתה עצמך ציינת.
שמאל אמיתי גורס מדינת כל אזרחיה, שהיא לא מדינה יהודית,
מדינה לא יהודית סותרת את מהות הציונות.
האר את עיני איך אפשר לראות את זה אחרת.
מהות הציונות היא לא הקמת מדינה יהודית, מהות הציונות היא תנועה לאומית שרואה בציון , ארץ ישראל את הבית הלאומי של היהודים ומכירה בקשר ההיסטורי בין היהודים לארץ ישראל, כל עוד אתה מסכים עם זה אתה ציוני יש גוונים רבים בתוך הציונות , אני שייך לאגף הכי שמאלי שאפשרי בתוך התנועה הציונית שטוען שהזכויות הלאומיות של היהודים בישראל לא מקנים להם עליונות על עם אחר, אני נגד עליונות יהודית בתוך הקו הירוק ומעבר לקו הירוק לכן רעיון המדינה היהודית הוא פסול וכל פתרון שנבחר בו קרי מדינה אחת או 2 מדינות צריך להיות מבוסס על שיוויון מוחלט בין כל האזרחים וכל הלאומים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מהם "הזכויות הלאומיות של היהודים"?
מהו "בית לאומי של יהודים"?

(וגם, "מהות הציונות היא לא הקמת מדינה יהודית", אני חושב ש99.9% מהציונים לא מסכימים איתך, כולל מצביעי מרצ).
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 יולי 2023, 09:26 מהם "הזכויות הלאומיות של היהודים"?

(וגם, "מהות הציונות היא לא הקמת מדינה יהודית", אני חושב ש99.9% מהציונים לא מסכימים איתך, כולל מצביעי מרצ).
גם לי די ברור שרוב הציונים לא מסכימים איתי ואין לי בעיה עם זה זכותם לא להסכים. בית לאומי זה אומר ארץ שבה חיים יהודים וזכותם הלאומית היא הזכות שלהם לחיות בה, לדבר בעברית לפתח תרבות ספרות ואומנות בעברית וגם להניף את דגל הכחול לבן , כל זה לא אומר שפלסטין אינה ביתו הלאומי של העם הפלסטיני וזכותו לחיות בה לדבר בערבית ולפתח תרבות ספרות ואומנות בערבית פלסטינית ולהניף את הדגל השחור לבן אדום וירוק . הארץ הזאת היא המולדת של 2 העמים, וצריך להכיר בלגיטימיות של התנועה הלאומית הפלסטינית וכן בלגיטימיות של התנועה הלאומית היהודית שידועה בשם ציונות. אי הכרה בלגיטימיות של אחת התנועות הללו תגרום למלחמת נצח כפי שכולנו למדנו על בשרנו .
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 10:01

גם לי די ברור שרוב הציונים לא מסכימים איתי ואין לי בעיה עם זה זכותם לא להסכים. בית לאומי זה אומר ארץ שבה חיים יהודים וזכותם הלאומית היא הזכות שלהם לחיות בה, לדבר בעברית לפתח תרבות ספרות ואומנות בעברית וגם להניף את דגל הכחול לבן , כל זה לא אומר שפלסטין אינה ביתו הלאומי של העם הפלסטיני וזכותו לחיות בה לדבר בערבית ולפתח תרבות ספרות ואומנות בערבית פלסטינית ולהניף את הדגל השחור לבן אדום וירוק . הארץ הזאת היא המולדת של 2 העמים, וצריך להכיר בלגיטימיות של התנועה הלאומית הפלסטינית וכן בלגיטימיות של התנועה הלאומית היהודית שידועה בשם ציונות. אי הכרה בלגיטימיות של אחת התנועות הללו תגרום למלחמת נצח כפי שכולנו למדנו על בשרנו .
אוסטרליה זו ארץ שבה חיים הרבה יהודים, יש להם זכות לדבר עברית, לפתח ספרות ותרבות עברית, והם מניפים בגאווה דגל כחול לבן באינספור הזדמנויות. לפי ההגדרה שלך, זה בית לאומי, לא ככה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ASAFABADI כתב: 06 יולי 2023, 04:15 אוקי, אפשר בבקשה הסבר מדוע חיללו אנדרטות שואה אתמול בצרפת? איך בדיוק זה קשור אם זה לא אנטישמיות ושנאת יהודים? איך אחרי ששוטר צרפתי הרג נער ערבי איכשהו אנחנו גם חוטפים, באמת תאיר את עיני
קודם כל - שאר הנקודות שהעלתי ולא הגבת להן, שאקח את זה כהסכמה איתן?

לגבי חילול האנדרטה: מהומות הן לא משהו נקי, מסודר ומתוכנן. זה לא שעשרות/מאות אלפי אנשים יושבים ומתכננים מראש מה בדיוק להרוס כדי להעביר מסר מדוייק. זה כאוס שנוצר מזעם שמצטבר לאורך תקופה ארוכה. וזה לא שרק האנדרטאות חוללו, אלא עשרות מבנים בהן האנדרטאות, וזה גם לא שרוססו כתובות אנטישמיות, אלא ההשחתה הייתה זהה לשאר הדברים שהושחתו. אם אתה לא מסיק מהרס של סניף מקדולנד'ס (נניח, לא יודע אם היה מקרה כזה וזה לא משנה באמת) שכל המוסלמים/ערבים הם נגד מקדונלד'ס ולכן איכשהו גם הפלסטינים נגד מקדונלד'ס וכו' - למה השחתת אנדרטאות בחלק ממהומות כוללות זה כן סימן לזה שכל העולם המוסלמי/ערבי הוא בעצם אנטישמי? הנה הסבר הרבה יותר סביר לאיך דברים כאלה קורים: הרוב המוחלט של המוסלמים בצרפת לא חווים את זכר השואה באיזושהי עוצמה שקרובה לזו שאנחנו חווים אותו. סביר שהדור הצעיר בקושי יודע על זה (ומצער ככל שזה יהיה, אני מבטיח לך שגם אתה, אני ורוב היהודים בעולם המערבי לא מכירים ג'נוסיידים כאלה ואחרים ברחבי העולם). מה הם כן רואים? שהמדינה שלהם - זו שרצחה ונישלה את משפחותיהם במשך דורות - רומסת אותם ואת העתיד שלהם ביום-יום. שאין להם תקווה. אז הזעם מצטבר ומצטבר - ואז יום אחד בשל מקרה כזה או אחר הוא מתפרץ. האנדרטאות הללו נתפשות כמשהו ממסדי (לשמחתנו ממשלת צרפת לפחות נומינלית מתחזקת ותומכת באנדרטאות הללו), אז הן נפגעות על הדרך כמו מוסדות אחרים.

האם זה בסדר? לא. האם יכול להיות שהמבצעים עצמם או מי שדחפו לכך הם באמת אנטישמים (או שהם קושרים בטעות בין העם היהודי והמדינה הציונית)? בהחלט. איך לעזאזל זה משליך על מליוני אנשים, ובפרט על פלסטינים שאשכרה סובלים ביום-יום ממגפי מדינת ישראל? ממני והלאה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1631 לייקים

ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 06:34 אם יש שמאל פלסטיני ויש אז יש גם שמאל ציוני
אין הקבלה בין להיות פלסטיני לבין להיות ציוני.
אולי אפשר להקביל בין להיוולד ישראלי לבין להיוולד פלסטיני, אבל הבחירה באמונות כאלה ואחרות זה כבר סרט אחר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

teknoboy כתב: 06 יולי 2023, 12:09
ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 06:34 אם יש שמאל פלסטיני ויש אז יש גם שמאל ציוני
אין הקבלה בין להיות פלסטיני לבין להיות ציוני.
אולי אפשר להקביל בין להיוולד ישראלי לבין להיוולד פלסטיני, אבל הבחירה באמונות כאלה ואחרות זה כבר סרט אחר.
בלי הציונות לא הייתה ישראליות, הציונות למעשה יצרה את הישראליות לא רק במובן האזרחי אלא גם במובן התרבותי.
ישראלי שבוחר להמשיך לחיות בישראל מגשים במידה מסוימת את הציונות גם אם הוא לא מגדיר את עצמו כציוני, לזה התכוונתי בדבריי אבל אתה צודק ההקבלה הנכונה יותר היא בין להיוולד ישראלי לבין להיוולד פלסטיני.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 יולי 2023, 11:31

אוסטרליה זו ארץ שבה חיים הרבה יהודים, יש להם זכות לדבר עברית, לפתח ספרות ותרבות עברית, והם מניפים בגאווה דגל כחול לבן באינספור הזדמנויות. לפי ההגדרה שלך, זה בית לאומי, לא ככה?
אוסטרליה אינה ציון לכן הגשמת הציונות לא יכולה להיות שם דיברתי על בית לאומי בארץ ישראל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לדעתי הדיון הזה קצת מיותר, כי בסופו של יום ארז מסכים איתנו (אנטי-ציונים) על הרוב המוחלט של העניינים.

למרבה הצער, הקבעון המנטלי שלי מקשה עלי לעזוב את הדיון בצד, כי אני חייב לשאול אותך, @ארז שדה , שאלה אחת: האם אתה חושב שהייתה קיימת איזושהי אפשרות לבית לאומי ליהודים בציון בלי נישול של פלסטינים? כי אני פשוט לא רואה איך אפשר היה ליישם את זה. כתבתי את המשפט הזה כבר אלף פעם בפורום ואני חושב שהוא מדוייק להפליא: הגשמת החזון הציוני מחייבת ביצוע טיהור אתני בפלסטינים. זה תמיד היה נכון, וזה נכון גם בימינו.
בני12
קיבל.ה  844 לייקים

מהות הציונות היא מדינה ליהודים, לא מדינה יהודית
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האם מדינה שבה יהודים היא מיעוט מתאימה להגדרה הזו?

(לטעמי התשובה היא כמובן "לא", אחרת לא היו מדברים על "בית לאומי" אלא על אינטגרציה במדינה כלשהי)
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 06 יולי 2023, 15:41 לדעתי הדיון הזה קצת מיותר, כי בסופו של יום ארז מסכים איתנו (אנטי-ציונים) על הרוב המוחלט של העניינים.

למרבה הצער, הקבעון המנטלי שלי מקשה עלי לעזוב את הדיון בצד, כי אני חייב לשאול אותך, @ארז שדה , שאלה אחת: האם אתה חושב שהייתה קיימת איזושהי אפשרות לבית לאומי ליהודים בציון בלי נישול של פלסטינים? כי אני פשוט לא רואה איך אפשר היה ליישם את זה. כתבתי את המשפט הזה כבר אלף פעם בפורום ואני חושב שהוא מדוייק להפליא: הגשמת החזון הציוני מחייבת ביצוע טיהור אתני בפלסטינים. זה תמיד היה נכון, וזה נכון גם בימינו.
אני חושב שכן, אם תנועות כמו ברית שלום היו צוברות יותר פופולריות ולא היו בשולי השוליים, אם במקום אימרות מטופשות כמו עם ללא ארץ מגיע לארץ ללא עם התנועה הציונית הייתה מכירה בעובדה שיש כאן עם שחי בארץ הזאת וצריך לחיות איתו ביחד ולא להילחם בו, וגם צריך לקחת בחשבון שהבריטים גם גרמו לחימום השטח על ידי ההבטחות הסותרות שנתנו ל2 הצדדים כפי שבא לידי ביטוי בסדרה ימי המנדט ששודרה בכאן 11. כלומר זה הרבה אם ואם אבל כן אני חושב שהיה יכול להיות אחרת וגם יכול להיות אחרת וזאת הנקודה החשובה מה עושים עכשיו? התנועה הציונית חייבת שינוי כיוון דחוף לא למה שהיה כאן לפני 67 כמו שהמרכז ורוב השמאל הציוני רוצה אלא למציאות אחרת של שיוויון ושלום אמיתיים לכל מי שחי בין הים לנהר.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

בני12 כתב: 06 יולי 2023, 16:19 מהות הציונות היא מדינה ליהודים, לא מדינה יהודית
כיום הסיסמה הפופולרית היא מדינה יהודית ודמוקרטית, המונח מדינה יהודית יכול להתפרש במובן הדתי כמו מדינה נוצרית או מדינה אסלאמית לכן יש המעדיפים את המושג מדינת היהודים בדומה לשם של הספר שכתב הרצל. בכל מקרה איך שלא תגדיר את המדינה יש בה גם מיעוט שאינו יהודי מבחינת הדת ומבחינת הלאום, וברגע שהמדינה מוגדרת כשייכת רק לקבוצה לאומית אחת יש לכך השלכות על המיעוט שהופך להיות סוג ב כפי שראינו מהקמת המדינה ועד היום, לכן המדינה צריכה להיות מדינה של כל אזרחיה וכל לאומיה, לפי דעתי כמובן ולא מדינת היהודים ולא מדינה יהודית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 16:51 אני חושב שכן, אם תנועות כמו ברית שלום היו צוברות יותר פופולריות ולא היו בשולי השוליים, אם במקום אימרות מטופשות כמו עם ללא ארץ מגיע לארץ ללא עם התנועה הציונית הייתה מכירה בעובדה שיש כאן עם שחי בארץ הזאת וצריך לחיות איתו ביחד ולא להילחם בו, וגם צריך לקחת בחשבון שהבריטים גם גרמו לחימום השטח על ידי ההבטחות הסותרות שנתנו ל2 הצדדים כפי שבא לידי ביטוי בסדרה ימי המנדט ששודרה בכאן 11. כלומר זה הרבה אם ואם אבל כן אני חושב שהיה יכול להיות אחרת וגם יכול להיות אחרת וזאת הנקודה החשובה מה עושים עכשיו? התנועה הציונית חייבת שינוי כיוון דחוף לא למה שהיה כאן לפני 67 כמו שהמרכז ורוב השמאל הציוני רוצה אלא למציאות אחרת של שיוויון ושלום אמיתיים לכל מי שחי בין הים לנהר.
השאלה המודגשת היא כמובן הכי חשובה, ונתתי עליה את התשובה שלי אינספור פעמים. אשמח לתת אותה שוב אם יש עניין.

לגבי הדיון הלא-באמת-חשוב: מה ההגדרה שלך ל-"בית לאומי"? כי הרוב המוחלט של הציונים מאז ראשית התנועה הגדירו אותו באופן כזה שמחייב ריבונות יהודית - אחרת, שוב, מה מיוחד בציונות? אפשר היה לבחור בכל מדינה אחרת בעולם - ועובדה שאפילו ריבונות יהודית שלא בציון נדחתה בקונגרסים הראשונים, אז קל וחומר כל מקום אחר ללא ריבונות.
ברגע שמסכימים על רעיון הריבונות היהודית,ההיקשים הלוגיים נעשים די ברורים: ריבונות בפועל אומרת שליטה בשטח, שליטה כזו מחייבת רצף טריטוריאלי, רצף כזה בשטח בו אין שום דבר שמתקרב לרוב יהודי מחייב נישול של הילידים. זו לא מקריות שכל תנועה התיישבותית-קולוניאליסטית בהיסטוריה האנושית עשתה בדיוק את הנ"ל.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 14:29
אוסטרליה אינה ציון לכן הגשמת הציונות לא יכולה להיות שם דיברתי על בית לאומי בארץ ישראל.
הקונגרס הציוניים, וארגונים שהגדירו עצמם "ציונים", דנו באופציות של בית לאומי ליהודים במקומות אחרים, שאינם בפלסטין (כולל לדעתי אופציה מסוימת באוסטרליה...). מכך לומדים שציוני בהחלט לא מוגדר לפי מיקום. לכן, אני שב ואומר, ארה"ב, אוסטרליה, צרפת - בקלות יכולות לשמש בית לאומי, לפי ההגדרה שלך לבית לאומי. אתה מוזמן לחדד את ההגדרה שלך לבית לאומי, לצורך הדיון.
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

אדום מטלי כתב: 06 יולי 2023, 18:44
ארז שדה כתב: 06 יולי 2023, 14:29

הקונגרס הציוניים, וארגונים שהגדירו עצמם "ציונים", דנו באופציות של בית לאומי ליהודים במקומות אחרים, שאינם בפלסטין (כולל לדעתי אופציה מסוימת באוסטרליה...). מכך לומדים שציוני בהחלט לא מוגדר לפי מיקום. לכן, אני שב ואומר, ארה"ב, אוסטרליה, צרפת - בקלות יכולות לשמש בית לאומי, לפי ההגדרה שלך לבית לאומי. אתה מוזמן לחדד את ההגדרה שלך לבית לאומי, לצורך הדיון.
הציונות כבר הוגשמה חיים בארץ ישראל מליוני יהודים, השאלה עכשיו היא איזה חיים יהיו לנו ?במדינה גזענית שמושתת על עליונות יהודית ומזכה שוטר שירה בפלסטיני אוטיסט או במדינה דמוקרטית שיוויונית ליהודים וערבים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני עם מטלי, אז שוב - מה המשמעות בעיניך של הקונספט "בית לאומי"?
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

קצת מוזר להגיד שציוני לא מוגדר לפי המקום כאשר השם ארץ ישראל שהיא ציון מופיע במילה ציונות ולא במקרה. ארץ ישראל היא מולדתו ההיסטורית של העם היהודי, יהודים חיו בה לאורך ההיסטוריה ויש לה חלק משמעותי בזהות היהודית, לכן היא הבית הלאומי של העם היהודי. במקביל פלסטין שהיא ארץ ישראל היא הבית הלאומי של העם הפלסטיני כלומר אותה ארץ היא בית לאומי של 2 העמים כדי למצוא פתרון שיישב את המחלוקת בין 2 העמים אפשר להקים מדינה אחת משותפת ל2 העמים על בסיס שוויוני או 2 מדינות כאשר באחת יש רוב יהודי ומיעוט פלסטיני שווה זכויות לאומיות ואזרחיות ובשנייה רוב פלסטיני ומיעוט יהודי שווה זכויות לאומיות ואזרחיות.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוקי, אבל מה המשמעות של הקונספט "בית לאומי" בעיניך?
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 06 יולי 2023, 22:13 אוקי, אבל מה המשמעות של הקונספט "בית לאומי" בעיניך?
אני חושב שהפתרון שאתה מציע של מדינה שיש בה שיוויון מלא לאומי ואזרחי ליהודים וערבים אינו סותר את התפיסה של בית לאומי ליהודים, יכול להיות בית לאומי ליהודים ביחד עם בית לאומי לערבים פלסטינים, כך שיכולה להיות ציונות בלי עליונות יהודית ובלי להקים מדינה שתראה במי שאינו יהודי אזרח סוג ב .
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אוקי, נראה לי שהמחלוקת העיקרית שלנו היא בשאלה כ"כ חסרת משמעות בימינו שנשאיר את הדיון הזה לפעם אחרת (בתקווה ויהיה רלוונטי בעתיד).
אני רק אציין שהדעה שאתה מציג כאן היא מיעוט שבמיעוט גם בתוך הציונות השמאלית/ליברלית-יחסית, שלא לדבר על כלל הזרמים הציונים בכלל. הם רואים בבית לאומי מדינה עם ריבונות יהודית.

(למען הפרוטוקול, גם אני בעד זכויות לאומיות ליהודים בישראל/פלסטין, אבל מתוך גישה מטריאלית ולא אידיאולוגית. בקיצור, באופן לא מפתיע אני מסכים עם הבית הפוליטי שלי בעניין הזה :sh-grin: )
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 07 יולי 2023, 13:39 אוקי, נראה לי שהמחלוקת העיקרית שלנו היא בשאלה כ"כ חסרת משמעות בימינו שנשאיר את הדיון הזה לפעם אחרת (בתקווה ויהיה רלוונטי בעתיד).
אני רק אציין שהדעה שאתה מציג כאן היא מיעוט שבמיעוט גם בתוך הציונות השמאלית/ליברלית-יחסית, שלא לדבר על כלל הזרמים הציונים בכלל. הם רואים בבית לאומי מדינה עם ריבונות יהודית.

(למען הפרוטוקול, גם אני בעד זכויות לאומיות ליהודים בישראל/פלסטין, אבל מתוך גישה מטריאלית ולא אידיאולוגית. בקיצור, באופן לא מפתיע אני מסכים עם הבית הפוליטי שלי בעניין הזה :sh-grin: )
אני יודע שאני במיעוט אבל אני חושב שהסיכוי לשכנע ישראלים לוותר על עליונות יהודית יותר גדול מלשכנע אותם לוותר על הציונות למרות שהסיכויים נמוכים ב2 המקרים. אמשיך לנסות
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 07 יולי 2023, 13:39 אוקי, נראה לי שהמחלוקת העיקרית שלנו היא בשאלה כ"כ חסרת משמעות בימינו שנשאיר את הדיון הזה לפעם אחרת (בתקווה ויהיה רלוונטי בעתיד).

חבר הכנסת לשעבר מתי פלד אמר על עצמו שהוא ציוני ממחנה השלום, אני חושב שאני יכול להגיד אותו דבר על עצמי.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ארז שדה כתב: 07 יולי 2023, 18:07

חבר הכנסת לשעבר מתי פלד אמר על עצמו שהוא ציוני ממחנה השלום, אני חושב שאני יכול להגיד אותו דבר על עצמי.
:)
כל הציונים החל ממרב מיכאלי וצפונה מגדירים עצמם "ציונים ממחנה השלום". אולי אפילו יאיר לפיד. ככה כל החלק של הימין שבין לפיד למרצ.
אם קשה לך עדיין להתנתק מציונות, מציע לך להגדיר את עצמך באופן קצת יותר מיוחד, נניח "ציוני נגד מדינה יהודית".
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

אדום מטלי כתב: 08 יולי 2023, 01:14
ארז שדה כתב: 07 יולי 2023, 18:07

:)
כל הציונים החל ממרב מיכאלי וצפונה מגדירים עצמם "ציונים ממחנה השלום". אולי אפילו יאיר לפיד. ככה כל החלק של הימין שבין לפיד למרצ.
אם קשה לך עדיין להתנתק מציונות, מציע לך להגדיר את עצמך באופן קצת יותר מיוחד, נניח "ציוני נגד מדינה יהודית".
קודם כל אני מקבל את ההגדרה ציוני נגד מדינה יהודית, אבל לזכרו של מתי פלד חשוב להבהיר את ההבדל בינו לבין השמאל הציוני, מתי פלד היה חבר ברשימה המתקדמת לשלום שמצעה תמך בשיוויון ושלום בין 2 העמים ברשימה היו חברים פלסטינים כמו מוחמד מיעארי והיא התמודדה נגד חד"ש על קולות השמאל הרדיקלי, היא לא הייתה מפלגת שמאל ציוני כמו רצ או מפ"ם אלא שמאלית מהן. לכן כשהוא אמר שהוא ציוני ממחנה השלום הוא התכוון שהוא חלק ממחנה השלום הרדיקלי שתומך בשיוויון ושלום בין 2 העמים אך יחד עם זאת הוא ציוני. לא סתם ביקשו לפסול את הרשימה מהתמודדות לכנסת אלא בשל מצעה שהתנגד לכך שישראל תהיה מדינה יהודית.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

"אם תאיימו על הזכויות הדמוקרטיות שלנו אנחנו נסרב לקחת חלק במשטר האפרטהייד הדיקטטורי ורצח אזרחים פלסטינים!"

תמונה

הטובים לטיס, קווים לדמותם.
הפוסט קיבל לייק אחדארז שדה
ארז שדה
קיבל.ה  656 לייקים

pelegs כתב: 14 יולי 2023, 18:26 "אם תאיימו על הזכויות הדמוקרטיות שלנו אנחנו נסרב לקחת חלק במשטר האפרטהייד הדיקטטורי ורצח אזרחים פלסטינים!"

תמונה

הטובים לטיס, קווים לדמותם.
שכחת לכתוב את ההמשך: אם לא תאיימו על הזכויות שלנו ותחזירו את המצב לאחור כמו שהיה לפני ההפיכה המשטרית אנחנו כן ניקח חלק במשטר האפרטהייד והעליונות היהודית כפי שלקחנו חלק בעבר הלא רחוק.
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ראיון לא רע עם היהודי פרופסור פיטר ביינארט ב- MSNBC

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הקרע בצה"ל שגורמים בימין המשיחי מנסים להעמיק זה אחד המרגשים. עם קצת מזל כל המערכת הפושעת הזו תקרוס :lol:
(אני יודע, לא יקרה - אבל מותר לפנטז)
שליחת תגובה